Слов’янськ другий у рейтингу відкритості міських рад Донеччини

Європейська інтеграція України передбачає розвиток високих стандартів демократії, аби кожен громадянин міг вільно користуватися своїми правами. Належний рівень відкритості органів влади є одним з інструментів, які це забезпечують. Експерти руху “Сильні громади” вирішили перевірити, наскільки Слов’янська міська рада разом з іншими місцевими радами Донеччини відповідає критеріям відкритої державної установи. Для цього ми провели дослідження, оцінивши рівень відкритості, а також прозорості та ефективності комунікації місцевих рад за 132 критеріями. А 22 травня в Платформі ініціатив “Теплиця” відбувся круглий стіл, на якому і  було презентовано відповідне дослідження, згідно з яким, Слов’янськ посів друге місце за критерієм прозорості після Бахмута. На третьому місці у рейтингу прозорості - Покровськ.

Передусім, під час дослідження рівня відкритості Слов’янської міської ради аналітики руху “Сильні громади” проаналізували, наскільки доступною для громадян є визначена законом та інша корисна публічна інформація у приміщенні місцевої ради та на офіційному веб-сайті Слов'янської міськради. А також проаналізували, які нормативно-правові документи місцевого рівня за фактом забезпечують механізми відкритості Слов’янської міської ради.

Для початку ми завітали до будівлі міськради Слов’янська.

Тут на першому поверсі ми виявили інформаційний стенд, де міститься основна інформація про графік прийому депутатів, закріплення депутатів за виборчими округами, належність депутатів до постійних чи тимчасових комісій та органів міської ради, графік прийому міського голови та його заступників.

На інформаційному стенді наявна також довідка про порядок отримання доступу до публічної інформації,  порядок подання звернень відповідно до Закону України “Про звернення громадян”, а також інформація про порядок надання первинної безоплатної правової допомоги.

Стенд
Стенд2
Відкритість

В той же час на стенді не виявилося інформації про дату та час проведення наступних пленарних засідань сесії міської ради, як не знайшлося інформації і про належність депутатів до тієї чи іншої фракції.

Відсутня в приміщенні ради і наглядна інформація про нормативно-правову базу, що регламентує діяльність органів місцевого самоврядування.

Проте, дещо ліпша ситуація з оприлюдненням інформації на офіційному веб-сайті міської ради. Тут знаходимо вичерпну інформацію про депутатів ради, бачимо наявність постійно оновлюваного блоку новин про роботу міської ради, розділи оголошень та документів, а також розділ тижневого плану роботи ради, міського голови, його заступників та виконавчих органів.

У той же час, на сайті відсутні біографії міського голови Вадима Ляха та секретаря міської ради Жана Кіма, а інформація про заступників міського голови, не кажучи вже про їхні біографії, відсутня на сайті взагалі.

Також не вказаний на сайті персональний склад виконавчого комітету ради, відомості про комунальні підприємства, організації та установи, що належать Слов'янській міській раді.

Немає на сайті і паспорту міста.

В стадії формування сторінка

В розділі ж “Регламент” знаходимо лише його застарілу редакцію, датовану  періодом ще попереднього скликання - квітнем 2015 року. Відсутня на сайті  інформація і про первинну безоплатну правову допомогу для громадян.

Проте, значною на наш погляд проблемою в плані забезпечення механізмів відкритості в Слов’янську, є відсутність нормативно-правової бази для проведення громадських слухань, громадських експертиз,  консультацій з громадськістю, загальних зборів громадян, втілення місцевих ініціатив, звітування міського голови, виконавчих органів та депутатів місцевої ради.

Не прийнято в Слов’янську і Статут громади, а також не розроблено і не прийнято Генерального плану міста.

Мінуси по відкритості
Інфографіка

Тому, як бачимо, в плані нормативно-правового забезпечення механізмів відкритості Слов’янськ має дуже значні проблеми. Проте одним з найбільших плюсів в плані відкритості є достатньо вільний порядок відвідування громадянами засідань міської ради, її постійних комісій та засідань виконавчого комітету і ця норма закріплена в новому Регламенті ради.

Тож мусимо підсумувати, що в плані відкритості, Слов’янська міська рада за нашою методологією набрала 50 балів з 90 можливих і знаходиться серед 8 оцінюваних міст Донеччини на другому місці по відкритості після Бахмута. Та наступному матеріалі ми розкажемо вам яке місце займає Слов'янськ в рейтингу прозорості та ефективності комунікації.

Також читайте: E-Data в Слов’янську. Частина 1: закриті інвестиційне управління та комунальні підприємства

Денис Бігунов, координатор руху “Сильні громади” у Слов’янську

Відкритість Лях Сатут сайт рейтинг
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
162 просмотра в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

відео
21 вересня в День миру у Слов’янську пройшло відкриття інклюзивно-ресурсного центру. Це заклад, що надаватиме освітні послуги для дітей з особливими потребами. На відкриття центру завітала дружина президента України Марина Порошенко. Центр вже розпочав свою роботу, проте основне навчання почнеться з першого жовтня. Інклюзивно ресурсний центр розрахований на 500 дітей. Наразі такі центри відкриваються по всій Донецькій області. Інклюзивно-ресурсний центр у...
Криминал
У поліцію зателефонував 35 – річний місцевий житель і розповів, що коли прокинувся, виявив у себе в квартирі мертвим свого 50 – річного знайомого. При огляді тіла загиблого експерти виявили два ножових поранення черевної порожнини. Господар квартири стверджував, що він не знає, хто вбив його знайомого, проте зібрана доказова база вказувала на його пряму причетність до скоєння злочину. В кінцевому підсумку сам чоловік зізнався у вбивстві. З його слів, він з...
Общество
Сегодня Славянский центр предоставления административных услуг, который работает в тестовом режиме, посетили гости - представители ПРООН, которые проинспектировали оснащение центра. Гостей встречали будущие работники центра во главе с Вадимом Ляхом.  Строительство центра, его оснащение мебелью и компьютерной техникой осуществлялось ПРООН за деньги Европейского союза в рамках Программы восстановления и развития мира.  Сегодня в центре уже оборудовано 36 раб...
фото
Сьогодні у Слов’янську пройшло урочисте відкриття інклюзивно-ресурсного центру. Це місце, де можуть займатися діти з особливими потребами. Приміщення має капітальний ремонт. Заняття в центрі вже проходять, але повністю свою роботу інклюзивно-ресурсний центр розпочне з 1 жовтня. Заняття розраховані на 500 дітей.
постоянная рубрика
Сегодня представим вашему вниманию одно из интереснейших и красивейших мест в Донецкой области - Ландшафтный парк "Клебан-Бык". Прогулки на природе, погружение в историю и отдых душой. В Донецкой области создано несколько региональных ландшафтных парков - «Половецкая степь», «Донецкий кряж», «Меотида», «Клебан-Бык», «Зуевский». Наш рассказ о «Клебан-Бык». Этот парк поразит любого невероятными по красоте ландшафтами. Здесь можно гулять часами напролет, любу...
Общество
Сегодня в Славянске по нескольким адресам возможны перебои в водоснабжении. Такая ситуация складывается из-за проведения КП "Славгорводоканал" ремонтных работ на водопроводных сетях. Работы будут проводиться по следующим адресам: -ул.Курортная, 26 — во время проведения ремонтных работ возможны перебои в водоснабжении р-н Курорт; -ул.Вокзальная, 64 — во время проведения ремонтных работ возможны перебои в водоснабжении р-н Вокзал; -ул.Серова, 8 — во время пр...
Общество
На проезжей части автодороги общего пользования государственного значения М-03 Киев-Харьков-Довжанский выполнены работы по нанесению разметки с использованием метода структурного нанесения холодного пластика. Холодным пластиком промаркированы осевые линии и островки безопасности (остальные разметочные линии - световозвращающей краской). Кроме того, отремонтированный участок трассы от поворота на Святогорск в направлении Славянска протяженностью 11,5 км обу...
відео
Для переміщених осіб, які зараз проживають на території Донецької, Луганської областей, прибув гуманітарний вантаж з Латвії, Літви, Естонії і Швейцарії. Приблизно 20 тонн текстилю, одягу, іграшок, тощо входило до гуманітарного вантажу. Половина цієї допомоги буде доставлено до Станиці Луганської. Ще тонна було передано у Слов’янськ представникам ГО «Захист прав та свобод внутрішньо переміщених осіб «Право на життя». Це вже третій гуманітарний конвой латиші...
Общество
Кожне Міністерство, управління, департамент, або служба мають свої телефони гарячої лінії для того, щоб мешканці України могли вільно ставити свої питання з різних куточків країни. Надаємо вам телефонні «гарячі лінії» центральних органів виконавчої влади України. Повна назва органу виконавчої влади Повна назва телефонної «гарячої лінії» Телефонний номер, адреса електронної пошти Графік роботи «гарячої лінії» Міністерство аграрної політики та продовольства...