Е-декларації: прокурори та судді Слов'янська відкрили свої доходи

З 1 вересня в Україні запрацював Єдиний державний реєстр електронних декларацій, куди всі міські голови, судді, прокурори, депутати міської ради та навіть нотаріуси мають вносити свої декларації не лише про доходи, але і про видатки. Ще раніше в Україні було утворено НАЗК - Національне агентство з питань запобігання корупції". Аналітики руху "Сильні громади" вирішили перевірити, скільки суб'єктів декларування у Слов'янську вже подали свої декларації. 

Хто в Слов'янську має подати е-декларації з 1 січня?

Відповідно до новоприйнятого під тиском громадськості антикорупційного законодавства України, е-декларації в Слов'янську про доходи та видатки злобов'язані подати з 1 січня депутати Слов'янської міської ради, Слов'янський міський голова Вадим Лях, інші посадові особи ради, посадові особи збройних сил України, судді, співробітники податкової служби, посадові та службові особи органів прокуратури, поліції та інші.

Чим відрізняється е-декларація від паперової?

Нова форма декларації налічує 16 розділів замість шести в попередній. В е-декларації залишається декларування доходів, нерухомого майна, транспортних засобів, видатків тощо. З’являються нові розділи про об’єкти незавершеного будівництва, нематеріальні активи, бенефіціарну власність у юридичних особах та на майно, членство в громадських об’єднаннях та їхніх органах, роботу за сумісництвом.

Також декларанти повинні будуть вказати всі речі, які коштують понад 100 мінімальних зарплат, встановлених на 1 січня звітного року (для декларацій за 2015 рік – це сума більше 121 800 гривень).

Визначення членів сім’ї суб’єкта декларування не змінилося порівняно з попереднім Законом “Про засади запобігання і протидії корупції”: "члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі".

Що саме можна побачии в е-декларації чиновника?

Загальна структура е-декларації включає такі розділи:

 • Тип декларації та період;
 • Інформація про суб’єкта декларування та інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування;
 • Об’єкти нерухомості;
 • Об’єкти незавершеного будівництва;
 • Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів);
 • Цінне рухоме майно – транспортні засоби;
 • Цінні папери;
 • Корпоративні права;
 • Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї;
 • Нематеріальні активи;
 • Доходи;
 • Грошові активи;
 • Фінансові зобов’язання;
 • Видатки та правочини суб’єкта декларування;
 • Робота за сумісництвом суб’єкта декларування;
 • Членство суб’єкта декларування в організаціях та їх органах.

Проте за запитом "Слов'янськ" в Єдиному державному реєстрі декларацій не можна знайти жодної декларації від суб'єктів подання, пов'язаних зі Слов'янськом. Виявляється система коректно не реагує на такий запит, показуючи нуль зареєстрованих декларацій зі Слов'янська.

Але за запитом "Слов" система показує 100 електронних декларацій, що вже подані суб'єктами декларування, що пов'язані зі Слов'янськом.

Судді

На даний момент значна частина суддів Слов'янського міськрайонного суду вже подали свої електронні декларації. Відтак платники податків мають можливість перевірити, чи відповідають задекларовані доходи, видатки та майно тому способу життя, що веде той чи інший суддя Слов'янського міськрайонного суду.

Зокрема, за наступними посиланнями можна озайомитись з е-деклараціями таких суддів:

Прокурори

Більш ніж півтора десятки слов'янських прокурорів також вже подали свої електронні декларації. Зокрема ми бачимо в реєстрі декларації наступних прокурорів:

Варто зазначити, що частина прокурорів імовірно ведуть надзвичайно економний спосіб життя, адже при відносно невеликій заробітній платні вони змогли заощадити та придбати достатньо дороговартісні автомобілі на правах власності. 

Міські чиновники

Наразі з міських чиновників свою е-декларацію подала лише начальник Держгеокадастру в місті Слов'янську Світлана Михайлівна Кубиткіна, яка задекларувала заробітну плату за 2015 рік трохи більше 37 тисяч гривень. Електронних декларацій Слов'янського міського голови Вадима Ляха та секретаря міської ради Жана Кіма в системі поки не спостерігається.

Загалом процес подання електронних декларацій на неокопованих територіях Донецької області іде наступним чином. Найбільше поданих е-декларацій наразі в Слов'янську (100), Маріуполі (100), Українську (100), Костянтинівці (100), Покровську (100), та Краматорську (100). Далі слідують такі неокуповані міста Донецької області як  Лиман (81), Білозерське (68), Бахмут (58), Добропілля (56), Миколаївка (51), Селидове (44), Курахово (40), Дружківка (36),  Торецьк (34), Сіверськ (32), Авдіївка (27), Мирноград (21), Вугледар (17), Новогродівка (17), місто Залізне (15), Святогірськ (8), Гірник (7), місто Білицьке (6) та місто Красногорівка (5).

Денис Бігунов, Координатор руху "Сильні громади"

НАЗК Е-декларації суддя депутат корупція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
897 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
20 березня о 23:58 відбудеться День весняного сонцестояння. Тривалість дня і ночі зрівняється. Така астрономічна подія відбувається кожного року. Навесні день починає збільшуватися, ніч скорочуватися, а погода стає теплішою. У цей день астрологи відзначають астрологічний Новий Рік (Сонце починає входити в перший градус Овена). День весняного рівнодення 2019 – це потужний заряд енергії, сили думок і бажань. Саме в цей день людина може втілити у своє життя н...
Общество
Начальник городского центра занятости Ольга Рыбальченко озвучила итоги выполнения Программы занятости населения в 2018 году. В 2018 году услугами центра занятости воспользовались 6906 безработных граждан, из них 66% - женщины, 32% - молодежь до 30 лет. В профессионально-квалификационном разрезе 48% - работники, 33% - служащие, остальные - без профессий. Трудоустроили 2721 человек, которые искали работу, из них 970 человек относятся к социально незащищенным...
Общество
Акционерная компания "Укрзализныця" не планирует прямую индексацию тарифов на пассажирские перевозки в финансовом плане на 2019 год, но намерена разделить тарифные классы и провести дерегуляцию наиболее дорогого сегмента пассажирских перевозок. Как передает корреспондент УНИАН, об этом сообщил глава "Укрзализныци" Евгений Кравцов на встрече с журналистами. "В этом году мы не закладывали прямую индексацию тарифов на пассажирские перевозки. В этом году у нас...
Культура
У лютому у загальноосвітній школі №10 відбувся благодійний ярмарок, на якому учні 8-11 класів частували всіх бажаючих смаколиками власного приготування.  Метою ярмарку був збір коштів на друк оновленого шкільного прапора, також частково зібрані гроші було витрачено на благодійність. Так шкільна команда «Соколята» (9-А та 10-Б класи) в межах військово-патріотичної гри «Джура» вирішила допомогти покинутим дітям. Ці діти тимчасово перебувають у дитячій лікарн...
Общество
КП «Славгорводоканал» информирует о сокращении подачи воды 21 марта. В связи с проведением аварийных, ремонтно-восстановительных работ КП «Компанией «Вода Донбасса» (согласно телефонограммы КП «Компания «Вода Донбасса» №17 от 20.03.2019 года) на магистральном водоводе ду-1000 мм с 06-00 и до окончания ремонтных работ возможно сокращение подачи питьевой воды на  Славянск.
Происшествия
Щорічно навесні трапляються випадки неконтрольованого спалювання сухої рослинності на присадібних територіях, узбіччях доріг, в лісових масивах, лугах і пасовищах, вздовж канав і малих річок, на перелогових і заболочених землях та на полях. Такі пожежі можуть призвести до пожеж в екосистемах, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки. Випалювання сухої рослинності не у спеціально відведених місцях, а безпосередньо там, де в...
Культура
21 березня до Дня поезії у центральній міській бібліотеці пройде Всеукраїнський фестиваль-конкурс "Поетичний десант у Слов’янську" пам’яті поета, журналіста, патріота Олександра Романька. У конкурсі візьмуть участь три категорії учасників: діти, молодь та дорослі. Поети приїдуть з різних міст України. Організаторами фестивалю виступають Відділи культури та освіти Слов’янської міськради, Донецька обласна адміністрація НАціональної спілки краєзнавців України...
Экология
20 березня у всьому світі відзначають День Землі. Цю дату було обрано не випадково, бо саме 20 березня - день рівнодення, коли просинається природа і починається новий цикл її розвитку.  У календарі існує два міжнародного Дня Землі, сьогоднішній має миротворчу та гуманістичну спрямованість.  Мета цього свята - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу о...
Общество
18 марта на сайте электронных петиций жительница Славянска зарегистрировала обращение к местным властям с просьбой компенсировать отсутствие «пакетов малыша». "По всей стране роженицы получают пакеты малыша. Наши дети хуже других? Нет пакетов - компенсируйте деньгами", - написала в петиции Светлана Косогова. В феврале в обладминистрации поясняли, что проходила проверка поставщика содержимого «пакета малыша» и правильности составления договора. Вчера на пре...