Е-декларації: прокурори та судді Слов'янська відкрили свої доходи

З 1 вересня в Україні запрацював Єдиний державний реєстр електронних декларацій, куди всі міські голови, судді, прокурори, депутати міської ради та навіть нотаріуси мають вносити свої декларації не лише про доходи, але і про видатки. Ще раніше в Україні було утворено НАЗК - Національне агентство з питань запобігання корупції". Аналітики руху "Сильні громади" вирішили перевірити, скільки суб'єктів декларування у Слов'янську вже подали свої декларації. 

Хто в Слов'янську має подати е-декларації з 1 січня?

Відповідно до новоприйнятого під тиском громадськості антикорупційного законодавства України, е-декларації в Слов'янську про доходи та видатки злобов'язані подати з 1 січня депутати Слов'янської міської ради, Слов'янський міський голова Вадим Лях, інші посадові особи ради, посадові особи збройних сил України, судді, співробітники податкової служби, посадові та службові особи органів прокуратури, поліції та інші.

Чим відрізняється е-декларація від паперової?

Нова форма декларації налічує 16 розділів замість шести в попередній. В е-декларації залишається декларування доходів, нерухомого майна, транспортних засобів, видатків тощо. З’являються нові розділи про об’єкти незавершеного будівництва, нематеріальні активи, бенефіціарну власність у юридичних особах та на майно, членство в громадських об’єднаннях та їхніх органах, роботу за сумісництвом.

Також декларанти повинні будуть вказати всі речі, які коштують понад 100 мінімальних зарплат, встановлених на 1 січня звітного року (для декларацій за 2015 рік – це сума більше 121 800 гривень).

Визначення членів сім’ї суб’єкта декларування не змінилося порівняно з попереднім Законом “Про засади запобігання і протидії корупції”: "члени сім’ї - особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі".

Що саме можна побачии в е-декларації чиновника?

Загальна структура е-декларації включає такі розділи:

 • Тип декларації та період;
 • Інформація про суб’єкта декларування та інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування;
 • Об’єкти нерухомості;
 • Об’єкти незавершеного будівництва;
 • Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів);
 • Цінне рухоме майно – транспортні засоби;
 • Цінні папери;
 • Корпоративні права;
 • Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї;
 • Нематеріальні активи;
 • Доходи;
 • Грошові активи;
 • Фінансові зобов’язання;
 • Видатки та правочини суб’єкта декларування;
 • Робота за сумісництвом суб’єкта декларування;
 • Членство суб’єкта декларування в організаціях та їх органах.

Проте за запитом "Слов'янськ" в Єдиному державному реєстрі декларацій не можна знайти жодної декларації від суб'єктів подання, пов'язаних зі Слов'янськом. Виявляється система коректно не реагує на такий запит, показуючи нуль зареєстрованих декларацій зі Слов'янська.

Але за запитом "Слов" система показує 100 електронних декларацій, що вже подані суб'єктами декларування, що пов'язані зі Слов'янськом.

Судді

На даний момент значна частина суддів Слов'янського міськрайонного суду вже подали свої електронні декларації. Відтак платники податків мають можливість перевірити, чи відповідають задекларовані доходи, видатки та майно тому способу життя, що веде той чи інший суддя Слов'янського міськрайонного суду.

Зокрема, за наступними посиланнями можна озайомитись з е-деклараціями таких суддів:

Прокурори

Більш ніж півтора десятки слов'янських прокурорів також вже подали свої електронні декларації. Зокрема ми бачимо в реєстрі декларації наступних прокурорів:

Варто зазначити, що частина прокурорів імовірно ведуть надзвичайно економний спосіб життя, адже при відносно невеликій заробітній платні вони змогли заощадити та придбати достатньо дороговартісні автомобілі на правах власності. 

Міські чиновники

Наразі з міських чиновників свою е-декларацію подала лише начальник Держгеокадастру в місті Слов'янську Світлана Михайлівна Кубиткіна, яка задекларувала заробітну плату за 2015 рік трохи більше 37 тисяч гривень. Електронних декларацій Слов'янського міського голови Вадима Ляха та секретаря міської ради Жана Кіма в системі поки не спостерігається.

Загалом процес подання електронних декларацій на неокопованих територіях Донецької області іде наступним чином. Найбільше поданих е-декларацій наразі в Слов'янську (100), Маріуполі (100), Українську (100), Костянтинівці (100), Покровську (100), та Краматорську (100). Далі слідують такі неокуповані міста Донецької області як  Лиман (81), Білозерське (68), Бахмут (58), Добропілля (56), Миколаївка (51), Селидове (44), Курахово (40), Дружківка (36),  Торецьк (34), Сіверськ (32), Авдіївка (27), Мирноград (21), Вугледар (17), Новогродівка (17), місто Залізне (15), Святогірськ (8), Гірник (7), місто Білицьке (6) та місто Красногорівка (5).

Денис Бігунов, Координатор руху "Сильні громади"

НАЗК Е-декларації суддя депутат корупція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
878 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
23 лютого у Слов’янську в центральній бібліотеці ім. Михайла Петренка відбудеться відкритий конкурс читців, поетів та художників "Любіть Україну". Організатором Конкурсу є Донецький обласний навчально-методичний центр культури, співорганізатором – Управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації.   До участі в конкурсі можуть долучитися всі охочі. Участь є безкоштовною і проходить у два тури. Перший тур – відбірковий. Другий тур – з...
Общество
На офіційному сайті Слов’янської міської ради повідомляють, що на теперішній час відділ по роботі із зверненнями громадян знаходиться у приміщенні Слов’янської міської ради (кабінет №115, 1 поверх). Графік прийому громадян: понеділок — четвер: 8-00 до 17-00 .  п'ятниця: 8-00 до 16-00.  перерва: 12-00 до 13-00. Контактний телефон: (06262) 3-57-38.
Культура
19 января православные христиане празднуют Крещение Господне. График божественных литургия и освящения воды в Славянске и Святогорске. Свято-Воскресенский Храм (Славянский курорт) 18 января:7.30 – первая праздничная служба, по окончании водоосвящение10-00 – первое водоосвящение19 января:7.30 - праздничная литургия,9.30 - водоосвящение во дворе храма. Крестный ход, освящение воды в пруду.Храм Святого Духа (Центральная площадь) 18 января:7.30 - Божественная...
Культура
Скіфи - слово грецького походження, котре у сучасній науковій та художній літературі застосовується до практично всіх кочових племен, що мешкали у VII-III ст. до н. е. на землях Великого Євразійського Степу, тобто від степів сучасної України на заході й до сучасної Монголії та Китаю на сході. Всю цю територію іноді називають Велика Скіфія. Відомості про скіфів засвідчують грецькі (особливо Геродот) і римські автори та археологічні знахідки. З території суч...
Опрос
Завтра в Украине будут праздновать еще один крупный праздник - Крещение. Мы решили узнать у некоторых жителей Славянска, собираются ли они нырять в прорубь на Крещение. Также мы спросили, как они готовятся к зимнему купанию, почему и как давно практикуют подобное. Все ответы - в видеосюжете.
Власть
Специальные курсы, которые надо было посещать перед экзаменом на водительские права, в Украине могут отменить. Об этом сообщил замминистра регионального развития Лев Парцхаладзе. По его словам, сейчас чиновники обсуждают это нововведение. Будущим водителям могут предложить выбор - посещать специальные курсы или же попытаться заняться обучением самостоятельно. Кроме этого, планируют ввести институт экзаменаторов. "Сегодня самостоятельная подготовка к экзаме...
Криминал
17 января вечером в полицию позвонила женщина и сообщила, что на улице Королева в Славянске за одним из домов неизвестные избивали ногами девушку, лежащую на земле. Заявительница стала случайным свидетелем происшествия, когда вышла на улицу в магазин и услышала крики. Она сразу вызвала патруль. Когда полиция прибыла на место происшествия, то увидели девушку, которая имела повреждения на лице. Потерпевшая сначала была испугана и не могла общаться с полицейс...
Общество
Сегодня многие абоненты ДТЭК Донецкоблэнерго пользуются Личным кабинетом и оплачивают счета за электроэнергию через интернет.  К сожалению, в последнее время Личный кабинет недоступен. Как сообщают на сайте ДТЕК Донецькі електромережі, это связано с проведением работ по настройке сервиса.  "В связи с проведением работ по настройке сервиса «Личный кабинет» для работы в новом рынке электроэнергии, данный функционал будет временно недоступен" - пишут на сайте...
Общество
Среди таких ресурсов, один из известных новостных сайтов города Мариуполь и несколько государственных учебных заведений. Таким образом злоумышленники пытались поквитаться со своими конкурентами и проверить сайты на выносливость. Сейчас молодым людям грозит до шести лет заключения. Следует отметить, что с 28 по 30 декабря DDoS-атаки совершались на сайты города Славянска (6262.com.ua), города Константиновки (06272.com.ua), города Дружковки (06267.com.ua). Ра...