На Донеччині жертвами сімейного насильства стали близько 1,5 тисяч осіб

У минулому році на території декількох областей України були створені мобільні бригади психосоціальної допомоги - п'ять таких бригад працювали в Донецькій області. За рік допомога бригад знадобилася в 5 випадках зґвалтування, 11 факти сексуального насильства і 490 випадки фізичного насильства.

За минулий рік бригади психосоціальної допомоги, що працюють на Донеччині, встигли надати допомогу в 1734 випадках гендерного насильства, повідомляє ІА «Вчасно».

Більше 1,4 тис. випадків - це факти сімейного насильства. Допомога мобільної бригади знадобилася в п'яти випадках зґвалтування, 11 факти сексуального насильства, 490 випадки фізичного, 278 - економічного та 932 - психологічного насильства.

На території Донецької області додаються ще три нові бригади: в Бахмуті, Новогродівка і Волновасі. Про це повідомив представник Фонду народонаселення ООН в Україні Каспар Пік, який приїхав з візитом в Донецьку область, щоб підвести підсумки першого етапу і презентувати другу фазу проекту ФН «Відповідь на гострі гуманітарні потреби найбільш вразливих жінок і неповнолітніх дівчат, які постраждали від збройного конфлікту на сході України ».

Географія обслуговування розподілена так, що разом з уже діючими бригадами в Краматорську, Слов'янську, Костянтинівці, Добропілля та Мангуші охоплюється територія всієї підконтрольній українській владі Донецької області.

насилие

«У Донецькій області ситуація з гендерним насильством серйозніше, ніж в інших регіонах, - зазначив в ході прес-конференції Каспар Пік. - Кожна жінка повинна знати, що може розраховувати на допомогу психолога і соцпрацівника, що є безпечне місце, де вона може на час сховатися від насильства».

Заступник очільника області Євген Вілінський наголосив, що факт наявності сімейного насильства не можна замовчувати.

Щоб визначити обсяг майбутньої роботи, необхідно чітко розуміти, скільки людей можуть стати потенційними жертвами насильства.

Побутове насильство частіше замовчується. На думку чиновника, необхідно посилювати інформаційний компонент програми, щоб люди не мовчали.

Трохи більше 1,7 тис. Випадків, коли за допомогою звернулися до мобільних бригадах - це лише частина айсберга, скільки всього жертв насильства - невідомо.

За даними обласного управління у справах сім'ї та молоді, кожен квартал в різні інстанції надходить до 3 тис. Звернень з приводу різних форм насильства.

Спеціалізованого притулку для укриття жертв насильства в Донецькій області немає - таких установ за все три в Україні.

Мобільні бригади в разі потреби направляють потерпілих до обласного Центру соціально-психологічної допомоги або центр матері і дитини, де можна безкоштовно перебувати до трьох місяців, якщо більше немає варіантів сховатися від насильства.

Славянск новости насилие побои статистика бьет
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
56 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

відео
21 вересня до Слов’янська завітала дружина президента України Марина Порошенко. Разом з Першою Леді до нового інклюзивно-ресурсного центру завітав голова Донецької ОДА Олександр Куць. Читайте: Відкриття інклюзивного центру для дітей з особливими потребами за участі Марини Порошенко Головною метою візита стало підписання меморандуму про долучення області до національного проекту Фонд Порошенка "Інклюзивна освіта - рівень свідомості нації", який реалізується...
Культура
Вслед за станцией Сользаводы по линии движения ветки в Славянске следовала платформа Шнурковская. Свое название Шнурковская станция получила от фамилии известного в Славянске мецената Авксентия Шнуркова. Сейчас здесь неблагоустроенный сквер, густые заросли, а когда-то здесь была одна из самых старейших площадей - Сенная. Местность у станции в народе называлась Шнурковкой, так как, по легенде, каждый третий дом здесь построен Шнурковым для своих возлюбленны...
відео
21 вересня в День миру у Слов’янську пройшло відкриття інклюзивно-ресурсного центру. Це заклад, що надаватиме освітні послуги для дітей з особливими потребами. На відкриття центру завітала дружина президента України Марина Порошенко. Центр вже розпочав свою роботу, проте основне навчання почнеться з першого жовтня. Інклюзивно ресурсний центр розрахований на 500 дітей. Наразі такі центри відкриваються по всій Донецькій області. Інклюзивно-ресурсний центр у...
Криминал
У поліцію зателефонував 35 – річний місцевий житель і розповів, що коли прокинувся, виявив у себе в квартирі мертвим свого 50 – річного знайомого. При огляді тіла загиблого експерти виявили два ножових поранення черевної порожнини. Господар квартири стверджував, що він не знає, хто вбив його знайомого, проте зібрана доказова база вказувала на його пряму причетність до скоєння злочину. В кінцевому підсумку сам чоловік зізнався у вбивстві. З його слів, він з...
Общество
Сегодня Славянский центр предоставления административных услуг, который работает в тестовом режиме, посетили гости - представители ПРООН, которые проинспектировали оснащение центра. Гостей встречали будущие работники центра во главе с Вадимом Ляхом.  Строительство центра, его оснащение мебелью и компьютерной техникой осуществлялось ПРООН за деньги Европейского союза в рамках Программы восстановления и развития мира.  Сегодня в центре уже оборудовано 36 раб...
фото
Сьогодні у Слов’янську пройшло урочисте відкриття інклюзивно-ресурсного центру. Це місце, де можуть займатися діти з особливими потребами. Приміщення має капітальний ремонт. Заняття в центрі вже проходять, але повністю свою роботу інклюзивно-ресурсний центр розпочне з 1 жовтня. Заняття розраховані на 500 дітей.
постоянная рубрика
Сегодня представим вашему вниманию одно из интереснейших и красивейших мест в Донецкой области - Ландшафтный парк "Клебан-Бык". Прогулки на природе, погружение в историю и отдых душой. В Донецкой области создано несколько региональных ландшафтных парков - «Половецкая степь», «Донецкий кряж», «Меотида», «Клебан-Бык», «Зуевский». Наш рассказ о «Клебан-Бык». Этот парк поразит любого невероятными по красоте ландшафтами. Здесь можно гулять часами напролет, любу...
Общество
Сегодня в Славянске по нескольким адресам возможны перебои в водоснабжении. Такая ситуация складывается из-за проведения КП "Славгорводоканал" ремонтных работ на водопроводных сетях. Работы будут проводиться по следующим адресам: -ул.Курортная, 26 — во время проведения ремонтных работ возможны перебои в водоснабжении р-н Курорт; -ул.Вокзальная, 64 — во время проведения ремонтных работ возможны перебои в водоснабжении р-н Вокзал; -ул.Серова, 8 — во время пр...
Общество
На проезжей части автодороги общего пользования государственного значения М-03 Киев-Харьков-Довжанский выполнены работы по нанесению разметки с использованием метода структурного нанесения холодного пластика. Холодным пластиком промаркированы осевые линии и островки безопасности (остальные разметочные линии - световозвращающей краской). Кроме того, отремонтированный участок трассы от поворота на Святогорск в направлении Славянска протяженностью 11,5 км обу...