У Слов'янську базується фармацевтичний факультет ДНМУ - інтерв'ю з деканом

Донецький національний медичний університет імені М. Горького працює з 1930 року, а вже з 1980 року він став одним з найкращих медичних ВНЗ країни. Але життя внесло свої корективи і університету довелось покинути своє приміщення в Донецьку і перебратися на територію, непідконтрольну бойовикам "ДНР".

Студенти і викладачі переїхали до Краматорська і Слов’янська, а це значить, що наше місто поповнилося новими спеціалістами. Про розвиток фармацевтичної справи в Слов’янську ми поговорили з деканом фармацевтичного факультету Гуторовим Олександром Івановичем.

Розкажіть про те, як працює і розвивається фармацевтичний факультет медичного вузу в Слов’янську.

 - Фармацевтичний факультет Донецького національного медичного університету було відкрито в 2001 році. Біля його витоків стояв професор Хоменко. На сьогоднішній день він займає посаду завідувача кафедрою - це одна з провідних кафедр університету - фармації і фармакології, яка тепер знаходиться у вас в місті. Факультет займається підготовкою фахівців фармації. Це, в основному, працівники аптек, аптечних установ, лабораторій. Можуть випускники працювати в будь-якій хімічної лабораторії (у нас дуже сильна хімічна підготовка), можуть працювати в структурах МВС як експерти.

Чи повністю відновився університет після переїзду?

 - Всі факультети, які перебували в Донецькому університеті, успішно перебралися на нове місце. І навіть більше, в цьому році в університеті відкрився новий факультет.

Ми практично відновили все, що втратили в Донецьку. І дуже багато нам допомогли університети країни. Нам доставили дуже багато спеціальної літератури. До цього у нас нічого не було. Дозволили нам входити в базу Запорізького медичного університету і Тернопільського медичного університету. Студенти можуть користуватися їх електронною базою з інформацією. Для нас це дуже велика допомога. Ми співпрацюємо практично з усіма медичними установами країни. У листопаді наша кафедра проводила міжнародну наукову конференцію. Там були представлені університети не тільки України, а, навіть, зарубіжжя.

Що було найскладнішим при переїзді?

 - Приїхали на порожнє місце. Ректор домігся, щоб нам виділили приміщення в Донбаській машинобудівній академії. Там розташований ректорат, лікувальний та стоматологічний деканати. Фармацевтичний деканат розташований в місті Слов’янськ. У приміщенні хіміко-механічного технікуму.

Чи багато студентів залишилося в університеті?

 - Деякі студенти залишилися там, в Донецьку. Багато переводилися, втративши рік або два. Ми їх відновлюємо. Деякі виїхали до Харкова в університет продовжувати вчитися.

У Донецькій області медичний університет один. Факультет фармацевтичний тим більше. Велику допомогу нам надає хіміко-механічний технікум з підготовкою молодших спеціалістів фармації. І ми їх беремо на заочне відділення. Ми маємо право брати на заочне відділення тільки тих студентів, які вже мають початкове фармацевтичну освіту. У цьому нам пощастило, що Слов’янськ вже мав потрібну нам базу студентів.

Як і де проходять заняття студентів?

 - Перші два курси - загальноосвітні дисципліни проходять в Краматорську. А починаючи з третього курсу, коли йдуть спеціальні дисципліни, студенти приїжджають на заняття в Слов'янськ. Їх привозить автобус, який курсує спеціально для того, щоб дітям було легше добиратися. Немає проблем з гуртожитком. Всі, хто потребують проживання в гуртожитку, його мають. Кімнати виділила нам Донбаська машинобудівна академія, також я розмовляв з проректором Донбаського педагогічного університету. Вони також готові виділити нам місця в гуртожитках. Тому іногородні можуть не переживати за житло. Більшість студентів, звичайно, з Донецької області.

Викладачі перебралися не всі. Відсотків шістдесят з них переїхали разом з університетом. Основний кістяк, звичайно, переїхав. З них три академіки. У нас ще в Лимані інститут травматології. Це, до речі, теж структурний підрозділ нашого університету.

Факультет фармакології в Слов'янську працює з 2 лютого 2015 року. А університет переїхав в листопаді 2014. Все обладнання залишилося в Донецьку. Але ми вже повністю забезпечені меблями. Повністю забезпечені мікроскопами, фантомами, всім необхідним обладнанням. Все те, що необхідно для навчального процесу, у нас є. То ж і заняття можуть проводитись на гідному рівні.

Чи підтримує міська влада роботу університету?

Більше підтримує не міська влада, а губернатор. З міською владою у нас не зовсім склалися відносини в плані медичних баз. Вони не дуже охоче ділилися ними. Але певна допомога, звичайно є.

Розкажіть трохи про плани розвитку на майбутнє

Плани у нас грандіозні. На сьогоднішній день ми відкрили філію в Кропивницькому. І там поки тільки лікувальники і стоматологи. А ще підготовка іноземних громадян до вступу. Вони там рік вивчають основи професії та мову.

Перш за все ДНМУ - один з найкращих медичних вузів України. На сьогоднішній день, ми єдині, хто виконав план по бюджетним місцям. Багато медичних університетів не змогли заповнити навіть бюджетні місця, не кажучи про контракт. Що стосується фармацевтичного факультету, на сьогодні це дуже пристойна, затребувана спеціальність, високооплачувана. Найголовніше те, що ми готуємо не просто фармацевтів. Фармація - це бізнес, Я при зустрічі з абітурієнтами завжди підкреслюю, що якщо хтось має здатності займатися бізнесом, то ця спеціальність їм підійде.

Ми хочемо відкрити асистентську кімнату - кімната, де в умовах аптеки готують медикаменти. Це відвари, настої, мазі, краплі і т.д. Поруч же ми хочемо зробити торговий зал аптеки. Щоб наші студенти уявляли собі на практиці, як себе вести, як працювати, як приймати відвідувачів. А з іншого боку - практика виготовлення ліків. Це ми можемо забезпечити.

У минулому році наша представниця їздила на олімпіаду з Фармація до Львова. І там всі були в захопленні, що з Донецької області приїхали прекрасно підготовлені люди. Вони знають про наші біди, тому були здивовані, що медичний університет в подібних умовах продовжує готувати студентів на високому рівні. Дуже багато привезли наші дівчатка подарунків. Це спеціальні циліндри, колби, хімічні стакани, аптечні ваги, обладнання для практичної роботи. І це, як раз, те, що нам необхідно для укомплектування асистентської кімнати.

Ліза Тихонова

Славянск новости медицинский фармацевт ДНМУ имениГорького
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
400 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Уже через две недели субсидия гражданам будет выплачиваться наличными. В связи с этим пресс-служба правительства распространила информацию с разъяснениями о том, как будет работать монетизация субсидий. Все, кому назначена субсидия с 2018 года, получат в марте наличные для оплаты коммунальных платежек за февраль 2019 года. Соответственно, в апреле придут средства для расчета за потребленные в марте услуги, в мае - за апрельскую коммуналку. Пенсионеры получ...
Культура
Четвертая серия спецпроекта от 6262.com.ua "Ищу работу в Славянске". В этот раз ведущий Миша провел целый день с татуистом - человеком, который получает деньги, за то что делает людям красоту на теле. Главная героиня - Настя расскажет о том, на сколько больно делать тату, сколько нужно этому учиться и почему ровные линии рисовать тяжелее, чем рисунки. Мы посмотрели на сам процесс и узнали, больно ли делать тату самому себе. Ответы на вопросы, которые вы та...
Общество
Командування Об'єднаних сил звертається до мешканців Донецької та Луганської областей. Прохання надавати перевагу в русі транспортним засобам з нанесеними розпізнавальними знаками медичних підрозділів, які евакуюють поранених до медичних закладів. Ваше розуміння збереже життя людини. За інформацією Операції Об'єднаних сил
Общество
В прошлом году в Славянске приступили к ремонту "Прозрачного офиса" по ул. Васильевской, 11. В купленном горсоветом пятиэтажном здании будет размещаться Социальный офис. Читайте: В Славянске начали ремонтировать "Прозорий офіс" Сейчас в здании установлены пластиковые окна и демонтирована мозаика на фасаде. Общая стоимость проекта вместе с внутренним оснащением - 14 млн. грн. Из них освоены около 3 млн. грн. Дату окончания работ городской голова Вадим Лях н...
фотофакт
Сегодня жители города могли наблюдать процесс демонтажа деревянных перекрытий сцены на площади Соборной.  Как журналистам 6262.com.ua рассказала начальник отдела культуры Марина Олейник, сцена начала приходить в негодность: в деревянных перекрытиях образовались щели, поэтому было принято решение провести ее текущий ремонт. Место обследовала профильная комиссия, сегодня деревянные перекрытия уже демонтируют.  Сцену обещают вернуть на прежнее место уже к 10...
Общество
На блокпосту в г.Кременная, во время проверки документов у пассажиров автобуса, который шел в Славянск, полицейские обнаружили 42-летнего жителя оккупированного города Ровеньки, который по базам данных правоохранительных органов значится как участник незаконных вооруженных формирований. Полицейским мужчина объяснил, что в 2014 году ему пришла повестка, по которой он пришел в военкомат города Ровеньки, где ему предложили вступить в ряды так называемой народ...
Общество
С 1 марта 2019 года по решению правительства (постановление Кабинета Министров Украины от 06.02.2019 № 62) монетизированные жилищные субсидии пенсионерам будут выплачиваться органами Пенсионного фонда Украины. В связи с этим Управление Пенсионного фонда Украины в Донецкой области опубликовало следующее разъяснение: Пенсионерам-субсидиантам, которые получают пенсию через банки, средства будут перечисляться прямо на их пенсионные счета в банковских учреждени...
Культура
В рамках проекту "Схід читає" до Слов’янська завітають п’ять відомих українських письменників. Серед них Сергій Жадан, Макс Кідрук, Діана Мельникова, Андрій Любка та Сашко Дерманський. Літературна зустріч відбудеться у центральній бібліотеці ім. Михайла Петренка 22 лютого о 15:00. Що відомо про письменників, які відвідають Слов’янськ. Організатор проекту "Схід читає" і відомий письменник з Харківщини Сергій Жадан.  Український поет, прозаїк, перекладач, гр...
Общество
В 2019 году в 50 многоэтажках Славянска установят теплосчетчики. Проекты на установку теплосчетчиков готовы для 100 многоэтажек, в 50 из них работы должны начаться весной.  За счет городского бюджета закупят теплосчетчики и комплектующее оборудование, которые Славянсктеплосеть будет устанавливать в домах коммунальной собственности. Городской голова Вадим Лях рассказал, что дома выбирали, исходя из максимального количества этажей, подъездов и жителей. Стоим...