• Головна
  • Підсумки і плани роботи НПП "Святі гори"
15:37, 14 листопада 2016 р.

Підсумки і плани роботи НПП "Святі гори"

11 листопада 2016 року в НПП «Святі Гори» відбулось чергове засідання науково-технічної ради парку, на якому були розглянуті звіти підрозділів парку та лісогосподарських підприємств про виконання планів робіт у 2016 році, а також основні напрямки діяльності на 2017 рік.

У засіданні, яке пройшло в приміщенні адміністрації парку в м.Святогірськ, прийняли участь керівництво НПП «Святі Гори», ДП «Слов’янське лісове господарство» та ДП «Краснолиманське лісове господарство», представники департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства, Харківського головного спеціалізованого лісозахисного підприємства ДСЛО «Укрлісозахист».

Зазначено, що в поточному році в лісовому господарстві НПП «Святі Гори» зменшились обсяги заготовленої деревини: заготовлено 5 тис.куб.м деревини, в той же час, планові показники з реалізації лісопродукції виконано в повному обсязі. План надходжень від надання рекреаційних послуг виконано лише на 10%, отримано близько 80 тис.грн. За рахунок отриманих коштів адміністрацією парку планується придбати плуг та систему відеоспостереження для охорони лісових екосистем. В наступному році передбачено збільшення обсягів заготівлі деревини до 6,3 тис.куб.м, в тому числі, за рахунок проведення обов’язкових рубок догляду. Планами рекреаційної діяльності передбачено створення нового туристичного маршруту «До видилихи» в Теплинському ПНДВ та екостежки на території Святогірського ПНДВ для дітей молодіжного оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини».

На території Ямпільського лісництва ДП «Краснолиманське лісове господарство», землі якого включені до складу парку без вилучення, створена та функціонує екологічна стежка «Лісове намисто», завдяки якій лісове господарство отримало в поточному році майже 250 тис.грн прибутку. Лісгоспом заготовлено майже 260 тис.куб.м деревини від всіх видів рубок, створено 167 га лісових культур при плані - 230 га. Але до кінця року лісгосп планує створити в цілому 250 га лісових культур.

Враховуючи складну економічну ситуацію, ДП «Слов’янське лісове господарство» планує розвивати вирощування та реалізацію декоративного посадкового матеріалу, для чого вже в поточному році лісгосп облаштовує власний розплідник.

Учасники наради обговорили можливості посилення в наступному році взаємодії підприємств в питаннях охорони та використання природних ресурсів, а також, впровадження та виконання нових Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 №756, якими, зокрема, забороняються суцільні санітарні рубки в лісах національних природних парків України.

Крім того, члени науково-технічної ради обговорили та запропонували адміністрації НПП «Святі гори» розробити заходи щодо відзначення у 2017 році 20-ї річниці створення НПП «Святі Гори».

Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #Святогірськ #Святігори #план #робота
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...