• Головна
  • Захищаємо бізнес чи розграбовуємо землю?
12:35, 6 січня 2017 р.

Захищаємо бізнес чи розграбовуємо землю?

На минулій сесії Слов'янської міськради найбільш гаряче розглядались питання про укладення договорів строкового особистого сервітуту та «Щодо дії Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Слов'янської міської ради».

Депутати фракції «Об’єднання Самопоміч» прямо заявили, що виступають проти роздачі землі під тимчасові споруди без конкурсних засад. Адже вже неодноразово у порушення умов договору сервітуту і землевпорядної документації підприємці забудовують на місці розміщення тимчасової капітальну споруду, а потім набувають право на викуп землі. Таким чином з комунальної власності було втрачено вже сотні метрів землі.

Але депутати «Опозиційного блоку» проігнорували заклики своїх колег. Маючи абсолютну більшість у міськраді, вони прийняли всі проекти рішень з порядку денного на виділення землі під розміщення тимчасових споруд. Чи справдяться застереження депутатів «Самопомічі» і місто знову втратить землі через схеми із перетворенням МАФів на капітальні споруду покаже час. Маємо прецедент, коли прикриваючись захистом інтересів підприємців і розвитком малого та середнього бізнесу, депутати «Опозиційного блоку» лобіюють потенційно корупційні рішення.

Рішення «Щодо дії Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Слов'янської міської ради» мало зупинити з моменту його прийняття Порядку в частині прийняття заяв про можливість розміщення тимчасових споруд від суб’єктів підприємницької діяльності, які мають намір встановити тимчасові споруди. Іншими словами, планувалось призупинити можливість розміщення нових МАФів в місті, щоб не допустити їх подальшого забудування у капітальну споруду.

Голова постійної комісії з питань землекористування, містобудування та екології Павло Придворов вніс пропозиції прибрати із рішення перші три пункти. Чим по факту замість призупинення можливості розміщення тимчасових споруд цим рішенням управлінню архітектури та містобудування було доручено надати депутатській комісії пропозиції щодо внесення змін до існуючих комплексних схем розміщення тимчасових споруд та провести повторне відстеження результативності регуляторного акту «Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Слов’янської міської ради».

рішення

рішення

Спроба зупинити дерибан комунальної землі була зірвана злагодженими діями депутатів «Опозиційного блоку». Як пояснили депутати фракції «Об’єднання Самопоміч» після закінчення пленарного засідання, якби рішення «Щодо дії Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Слов'янської міської ради» було прийнято без змін, запропонованих депутатом Придворовим, то почався б процес запуску аукціону на землю. Коли оголошуються торги на землю і в чесній конкуренції підприємці отримують ділянки для ведення бізнесу. Зараз же цей процес повністю закритий і вирішується в кабінеті міськради без будь-якого консультування з громадскістю.

Координатор руху «Сильні громади» у Слов’янську

Богдан Красовський

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #сесія #рішення #маф #земля #аукцион
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...