• Головна
  • Нормотворчий процес Слов’янської міської ради під мікроскопом
20:40, 14 березня 2017 р.

Нормотворчий процес Слов’янської міської ради під мікроскопом

Нормотворча діяльність Слов’янської міської ради та її виконавчих органів включає розроблення, розгляд, прийняття та офіційне оприлюднення нормативно-правових актів. Чи дотримуються у Слов’янську визначених процедур і чому виконавчий комітет міськради де-юре є нелегітимним розбирались «Сильні громади».

Рух «Сильні громади» розробив спеціальну методологію оцінювання рівня ефективності місцевої влади за показниками енергоефективності, бюджетного процесу, процесу взаємодії, та нормотворчого процесу. Детально з критеріями оцінювання можна ознайомитись за посиланням.

У цьому матеріалі ми визначили ефективність Слов’янської міської ради у нормотворчій діяльності. За методологією «Сильних громад» Слов’янська міська рада у дослідженні нормотворчого процесу набрала усього 22 бали з 35 можливих.

Нормотворчий процес Слов’янської міської ради під мікроскопом, фото-1

Такий результат у більшій мірі пов’язаний з тим, що на сайті Слов’янської міської ради несвоєчасно та не у повному обсязі публікуються акти виконавчого комітету.

Основу дослідження склали дані, розміщені або навпаки відсутні на сайті Слов’янської міської ради.

Загалом, методологія зроблена таким чином, що по кожному пункту визначальними є 4 моменти. Перший – прийняття або наявність відповідного акту, другий – наявність на сайті міськради, третій – навігаційна доступність, четвертий – актуальність цього документу. У декотрих випадках замість прийняття або наявності акту, оцінювалось дотримання встановлених законодавством термінів оприлюднення.

Акти щодо нормотворчого процесу

Депутати Слов’янської міської ради, як того вимагає Закон, на другій сесії затвердили регламент. А ось регламент виконавчого комітету після скликання нової міської ради досі не затверджено. На сайті міськради досі опублікований регламент виконкому, прийнятий ще в 2010 році. Але ж регламент виконавчого комітету затверджується на строк повноважень міської ради до сформування нового складу виконавчого комітету чергового скликання міської ради. Тому станом на сьогодні виконавчий комітет Слов’янської міської ради працює і приймає рішення без затвердженого регламенту.

Прийнято Положення про постійні комісії Слов’янської міської ради, однак відшукати його можна тільки серед сотень інших рішень міськради. Доцільніше було б його розмістити у розділі «Депутатський корпус». Так ж ситуація з рішенням Про затвердження структури виконавчих органів міської ради та положеннями про управління та відділи виконавчого комітету. Їх прийнято і затверджено, але знайти ці документи на сайті доволі складно.

Щодо статуту територіальної громади міста Слов’янськ, то наразі він на стадії обговорення. Рішенням Слов’янської міської ради від 29 липня 2016 року було створено робочу групу з підготовки, розроблення і впровадження Статуту територіальної громади.

Оприлюднення проектів рішень

Проекти рішень Слов’янської міської ради мають публікуватися на порталі «Ваш депутат». Однак розміщуються вони не всі і бувають випадки, коли порушуються терміни оприлюднення. Більше того, проекти рішень публікуються без додатків, особливо до земельних питань.

Проекти рішень виконавчого комітету оприлюднюються на сайті Слов’янської міської ради. До останніх двох засідань виконкому проекти рішень були опубліковані з додатками, але із порушеннями термінів оприлюднення.

проекти рішень виконком

проекти рішень виконком

Оповіщення громади про засідання

На сайті міської ради взагалі не публікується розпорядження міського голови про порядок денний засідання виконавчого комітету, що є порушенням законодавства.

А ось розпорядження міського голови про порядок денний пленарного засідання міської ради публікуються вчасно і їх легко відшукати серед інших розпоряджень.

Щодо планування проведення сесій міської ради, засідань виконавчого комітету та постійних комісій у Слов’янській міській раді, то такі плани не оприлюднюються.

Участь громадян

У Регламенті міської ради та Положенні про постійні комісії вказується, що засідання сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них і засідання постійних комісій проводиться відкрито. Маємо затверджені акти, які дають право для громади бути присутніми на сесіях і постійних комісіях.

Ми вже розібрались, що регламент виконкому міськради після нового скликання не було затверджено. Однак навіть у старій версії 2010 року немає жодного слова про доступ громадян до засідань виконкому.

Але попри це все, громадяни беруть участь і в сесіях міськради, і в засіданнях виконкому, і на постійних комісіях. Більше того, ведуться відеотрансляції на сайті міської ради і досить зручно відшукати необхідний запис у архіві.

трансляції

трансляції

Оприлюднення прийнятих рішень

Рішення, прийняті міської радою та виконавчим комітетом мають публікуватись не пізніше, як за 5 робочих днів з дати їх прийняття. І знову «виділяється» виконавчий комітет Слов’янської міської ради. По-перше, на сайті міськради публікуються не всі прийняті рішення. Для прикладу, прийняті у 2017 році рішення йдуть у такій послідовності: №92, далі №136, потім №139, потім №151 і №167. Це є порушенням Закону «Про доступ до публічної інформації». По-друге, рішення виконкому 2016 року опубліковані архівом. Це ускладнює пошук рішень на сайті.

рішення виконком

рішення виконком

З публікацією рішень прийнятих міською радою ситуація краща. Вони публікуються на порталі «Ваш депутат» з дотриманням термінів оприлюднення. Однак, як і у випадку з проектами рішень, не завжди оприлюднюються додатки до рішень.

Протоколи засідань

Через те, що на порталі «Ваш депутат» оприлюднюється уся необхідна документація міської ради та постійних комісій, у них нема проблем і з публікацією протоколів засідань.

протоколи

протоколи

Протоколи засідань виконавчого комітету на сайті Слов’янської міської ради не публікується.

Регуляторна політика

Чим може похвалитись Слов’янська міська рада у нормотворчому процесі, так це регуляторною політикою. У розділі «Регуляторні акти» опубліковані і плани роботи з підготовки проектів регуляторних актів, і проекти регуляторних актів, і звіти про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами Слов’янської міської ради. За цей розділ методології було отримано максимальну кількість балів.

Підсумовуючи, варто зазначити, що Слов’янська міська рада відповідально підходить до нормотворчого процесу. Однак усю картину псує оприлюднення документації виконавчого комітету. Планування проведення сесій, виконкомів та депутатських комісій теж ігнорується міськрадою.

Крім того, на сайті Слов’янської міської ради немає опису адміністративного і судового порядку оскарження рішень, дій (бездіяльності).

Однак є і позитивні моменти. Це добре налаштована регуляторна політика та дотримання багатьох нормотворчих процедур. У підсумку, Слов’янська міська рада отримує 22 бали з 35, або 62% у нормотворчій діяльності.

За підсумками дослідження ми надіслали до міськради Слов’янська пропозиції щодо вирішення проблем. Наразі чекаємо відповіді. Сподіваємось на продуктивну співпрацю, яка є у інтересах розвитку та підзвітності громаді Слов’янська.

Активісти руху «Сильні громади» продовжують аналізувати ефективність роботи органів місцевого самоврядування Слов’янська та оцінять, наскільки високим є рівень ефективності місцевої ради.

Координатор руху «Сильні громади» у Слов’янську Богдан Красовський

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#протоколи #рішення #засідання #громадяни #рада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...