У Святогірську відбулася педагогічна конференція «Досягнення, відкриття та шляхи розвитку універсального освітнього простору ОТГ»

22-23 травня 2018 року за підтримки Донецького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» в отельному комплексі «Полярна ведмедиця» м. Святогірська департаментом освіти і науки Донецької ОДА та Донецьким обл ІППО проведено педагогічну конференцію «Досягнення, відкриття та шляхи розвитку універсального освітнього простору ОТГ».

Захід зібрав понад 90 керівників органів управління освітою, завідувачів методичних кабінетів/центрів та директорів опорних шкіл міст, районів, ОТГ області.

Упродовж пленарного засідання С. М. Дятленко, експерт із питань освіти Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, висвітлив проблемні питання розвитку освіти в умовах децентралізаційних реформ, а саме: функції органів управлінь освітою та методичних центрів, кадрову політику, оптимізацію мережі закладів освіти, особливості сучасного освітнього простору Нової української школи, компетентнісний підхід у навчанні.

Особлива увага була приділена питанню розподілу освітньої субвенції на місцях. Логічним продовженням виступу експерта стала робота трьох секцій, які були релевантні інтересам аудиторії: секція керівників органів управління освіти; секція завідувачів методичних служб і секція директорів опорних шкіл. Тренінги, відкриті панелі, активний діалог, воркшоп, дискусійна платформа – форми, які обрали тренери для надання методичної допомоги учасникам заходу в опануванні та поглибленні знань із найголовніших питань децентралізації освіти та Нової української школи.

Детально про розподіл видатків освітньої субвенції розповіла Н. В. Оксенчук, висвітливши фінансові витрати області на забезпечення пунктів тестування ЗНО, оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, придбання шкільних автобусів, навчання тренерів-педагогів Нової української школи тощо.

Окреслено плани щодо розподілу освітньої субвенції по всій області. В. Є. Абизов, т.в.о. завідувача кафедри управління та адміністрування Дон обл ІППО, висвітлив питання про сучасну європейську освітню філософію, яка фокусується на життєвих компетентностях.

Опанувати особливості стратегічного менеджменту за методикою RBM учасники змогли на тренінгу, який провів В. В. Антоненко, завідувач відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Дон обл ІППО. Питання щодо необхідності оптимізації мережі закладів освіти, яка зумовлена демографічною ситуацією в Україні, розкрила Г. О. Щербиніна, методист відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Дон облІППО. Методична служба в громаді є центром освітніх перетворень. Саме методист покликаний стати провідником сучасного вчителя, який володіє новітніми ІТ-технологіями, формами та методами навчання, компетентнісним підходом тощо. Саме це питання було розкрито Г. В. Гладковою, завідувачем відділу координації роботи методичних служб Дон облІППО.

Зокрема, були запропоновані різні моделі методичних служб в ОТГ, розкрито питання щодо розподілу обов’язків між методистами та органами управління, кадрової політики. Робота методичної служби як на рівні школи, так і на рівні міста не можлива без моніторингу якості освіти. Особливості сучасних інструментів моніторингу якості освіти, програмне забезпечення для управління проектами, європейські компетенції та системи їх вимірювання висвітлив С. Л. Фарін, завідувач відділу ЗНО моніторингу якості освіти Дон облІППО.

«Доторкнутись» та зануритись в атмосферу Нової української школи учасники змогли впродовж тренінгу «Нова українська школа – крок у майбутнє» під керівництвом Н. О. Капінус, завідувача відділу початкової освіти Дон облІППО, яка надала можливість управлінцям відчути на собі компетентнісно зорієнтований підхід у навчанні. А цифровий навчальний контент в ігровій формі, настільні дидактичні ігри, набори роздаткових матеріалів для учнів початкової школи продемонстрували представники ТМ «Розумники».

Також були висвітлені новинки художньої літератури Л. Дасів. Актуальності на сьогодні набуває створення в області інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). Нормативно-правова база, матеріально-технічне забезпечення, умови створення, кадрова політика в ІРЦ – ось той спектр питань, які висвітлила Т. В. Лопухіна, завідувач відділу спеціальної та інклюзивної освіти Дон облІППО. Крім того, були окреслені особливості інклюзивної освіти в школі.

Ефективність освіти залежить від спільної взаємодії батьків та педагогів, коли обидва суб'єкти усвідомлюють: тільки спільними зусиллями можна створити умови для розвитку та виховання дитини, допомогти їй у набутті необхідного соціального досвіду. Головна умова взаємодії цих двох суб'єктів – батьків і педагогів – вичерпне уявлення про зміст виховної діяльності один одного.

Педагог має знати, з якої сім'ї прийшла в заклад кожна дитина, який склад цієї сім'ї тощо, адже це зробить взаємодію педагога та батьків учнів більш осмисленою, результативною. Саме таку місію для себе визначили освітяни в секції «Новітні форми роботи освітньої установи з батьками», яку провела Є. В. Афоніна, методист відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Дон облІППО.

Педагогіка партнерства – одна з провідних ідей НУШ. Вона має базуватися на демократії, співпраці всіх суб’єктів та об’єктів освітнього процесу, взаємоповазі та підтримці один одного.

Упродовж тренінгу «Основні навички ненасильницького спілкування», який провела методист відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Дон облІППО Н. В. Міщенко, учасники більш глибоко усвідомили це питання, перейнявши на себе ролі батьків, педагогів та учнів, які вміють ефективно спілкуватися. Не менш важливим питанням є конструктивні методи вирішення конфліктів у громадах, яке висвітлив Б. В. Стешенко, викладач кафедри управління та адміністрування Дон облІППО.

Неабияке зацікавлення викликав у присутніх досвід роботи опорної Іллінівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району. Директор школи С. І. Бурдун презентувала присутнім сучасне освітнє середовище, оновлену матеріально-технічну базу закладу, висвітливши й фінансову складову питання. Досвідом роботи створення освітнього середовища в навчально-виховному комплексі розповіла Г. В. Шередека, директор НВК «Гімназія із загальноосвітньою школою І ступеня» м. Костянтинівки.

Під час feedback-у, що пройшов наприкінці конференції, учасники кожної секції змогли поділитися враженнями від почутого й побаченого, висловити побажання щодо тем наступних зустрічей, визначити недоліки. Лунали слова подяки організаторам, гостям, спікерам. І керівники органів управлінь освітою, і завідувачі методслужб, і директори опорних шкіл наголосили, що конференція була інформативною, динамічною, емоційно насиченою та змістовною; висловили побажання щодо більш частих подібних зустрічей. Департамент освіти і науки Донецької ОДА, Донецький облІППО, заклади освіти Донецької області щиро дякують Донецькому відокремленому підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» за вагому допомогу у проведенні конференції «Досягнення, відкриття та шляхи розвитку універсального освітнього простору ОТГ», плідну співпрацю та можливість разом розбудовувати Нову українську школу.

Слов'янськ новини освіта конференція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
410 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Местный житель пояснил, что оружие и патроны нужны ему были для самозащиты. Уголовный розыск получил информация о том, что житель микрорайона Северный выращивает у себя дома коноплю. Информация была внесена в единый реестр досудебных расследований по ст. 310 УК Украины. После разрешения суда по месту жительства 54-летнего мужчины провели обыск. Посев конопли обнаружили в теплице на огороде - растения достигали 2,5 м. В сарае мужчина хранил и сушил сорванны...
Культура
В coworking&event пространстве TOP Place 19-20 октября будет проходить польско-украинский ревитализационный форум. Ревитализация - возрождение и восстановление мест, которые были уничтожены или подверглись деградации, полная передача восстановленных мест жителям. Вход на форум свободный. У посетителей будет возможность познакомиться с польскими примерами преобразования помещений общественного назначения в культурные центры, встретиться с экспертами из Поль...
Культура
Книгу "Нотатник мобілізованого" презентував письменник, колишній учасник бойових дій на Сході України Назар Розлуцький. Зустріч проходила в Книгарні "Є". Презентація пройшла 14 жовтня у День захисника України. Назар Розлуцький був артилеристом 55-ї бригади. Свою книгу "Нотатник мобілізованого" почав писати ще на війні. Писав на мобільний телефон. Назар родом із Франківська, прожив там 27 років. Вчився на історичному факультеті ПНУ, потім – працював у музеї...
Фотофакт
На это раз житель Славянска наткнулся на "неприятную находку" в микрорайоне Артема. Местный житель нашел свалку шприцов по пути на остановку "Хлебозавод", которая находится напротив кафе "Шинок". По словам читателя, на дороге было около 15 использованных шприцов. В кадр, к сожалению, попала не вся территория, поскольку фото сделано с телефона. Читайте также: Общественник в Славянске продолжает находить наркоманские притоны. На этот раз на территории школы.
Общество
14 жовтня Україна святкувала День Захисників. Це свято є особливим для нашого міста, адже після подій 2014 року кожен мешканець Слов’нська знає ціну захисту та оборони нашої землі.  День захисника України - свято незламного духу, щирої віри та жертовності.  У Слов’янську у цей день вшановували пам’ять полеглих героїв, які положили свої життя за звільнення міста від проросійських окупантів. Рятувальники Донеччини разом с представниками Донецької віськово-ци...
LifeStyle
С 16 числа у школьников Славянска начинаются осенние каникулы. Две недели школы будут закрыты, а работающим родителям придется придумать, что делать и как занять их отдыхающих детей. Длительные каникулы - замечательная возможность проведать бабушек и дедушек, которые проживают отдельно от вас. Если они на пенсии и не работают, школьников можно оставить с ними. Опытные родственники смогут занять, развлечь и присмотреть за детьми, не отрывая родителей при эт...
Общество
Государственная служба статистики Украины опубликовала данные о том, как изменились средние потребительские цены на товары и услуги в 2018 году. Госстат Украины сформировал данные о средних ценах в Украине и отдельно в каждой области на основные продукты питания, товары и услуги. Уже можно проследить, насколько увеличились цены с начала 2018 года. В Донецкой области самыми дорогими продуктами в 2018 году были колбасные, мясные изделия, сыр и мясо. Среди мя...
Общество
Имеете информацию по вопросам контрабанды и незаконного перемещения товаров? Обращайтесь в правоохранительные органы.  С такой просьбой к жителям Славянска обратился Славянский городской совет.  За совершение контрабанды и незаконного перемещения товаров через границу, пункты пропуска и контрольные пункты въезда-выезда на территории Украины предусмотрена уголовная и административная ответственность согласно действующему законодательству Украины. Незаконное...
Общество
Участникам первого специализированного научно-практического семинара по вопросам обеспечения правопорядка в зоне ООС представили инновационную систему безопасности Донецкой области.  Экскурсию в Единый аналитический центр провел начальник управления уголовного анализа Нацполиции Украины Денис Пефтиев. В ходе мероприятия присутствующие определили подходы, которые войдут в единую концепцию безопасности и будут использоваться в повседневной практике полиции и...