блог
11:00, 11 вересня 2018 р.
Мій досвід отримання закордонного біометричного паспорта у Слов’янську
блог
Після того, як Україна отримала довгоочікуваний безвізовий режим з країнами Європи, я задумалася про отримання біометричного закордонного паспорта.
Багато українців одразу після прийняття Закону вирішили оформити закордонний документ. Не виключенням був і Слов’янськ. Біля міграційної служби можна було помітити великі черги. Я вирішила не поспішати і почекати, поки спаде ажіотаж, щоб спокійно оформити закордонний паспорт.
З 13 червня 2017 року по 12 травня 2018 біометричний закордонний паспорт в Слов'янську оформили і отримали 9 тисяч 536 осіб.
Минуло більше року і настав час оформлювати паспорт. Мій перший візит до Міграційної служби у Слов’янську не був успішній. Мені повідомили, що треба або взяти талон зранку (з вівторка по суботу), або взяти талон в інтернеті.
Я вибрала ближчий мені варіант - стати в електронну чергу через інтернет. Але і тут був свій нюанс - реєстрацію бажано проводити о 00:00, коли система тількі-но оновилася, бо бажаючих зареєструватися, сидячи вдома, багато.
Один день довелося не лягати спати до 00:00, а займатися реєстрацією. Для цього необхідно було зробити декілька нескладних кроків на сайті Державної міграційної служби України. Для розуміння, о 00:07 я забрала останнє місце у черзі на 2 тижні вперед. Потім прийшло повідомлення на телефон про успішну реєстрацію з номером талону, датою та часом прийому.
Детальна інструкція, як пройти реєстрацію ТУТ.
У призначений день я взяла паспорт, ідентифікаційний код (оригінали і ксерокопії), гроші, та відправилася у вказаний час до Слов’янського районного відділення Державної міграційної служби України, що по вулиці Університетській, 58.
На електронному табло у коридорі побачила номер свого талону, де був вказаний орієнтовний час прийому - 15 хвилин. Мені було призначено на 14:15, але до кабінету запросили на хвилин 10 пізніше.
Там на мене вже чекав спеціаліст, який звірив код талону та мої паспортні дані. Після цього мене відправили до терміналу, який знаходився у приміщенні для проведення оплати. Я обрала нетерміновий паспорт, заплатити довелося 574 гривні. До речі, автомат решти не видає, тому готуйте точну сумму.
Після проведення оплати я знову пішла у кабінет, де мене сфотографували, зняли відбитки вказівних пальців та відцифрували підпис. Далі я звірила правильність моїх даних у заявці, що сформувала спеціаліст та поставила там свій підпис. Усе оформлення у часі виявилося не довгим - хвилин 15 загалом.
Приходьте через місяць за готовим паспортом - сказала спеціаліст.
Настав цей день, коли нарешті я мала забрати свій довгоочікуваний закордонний біометричний паспорт. Вирішила піти зранку - о 8:30. Коли я зайшла у приміщення, то зрозуміла, що випробування тільки починаються. Мене зустрів повний коридор відвідувачів. Я зайняла місце у живій черзі і стала чекати. Простояти мені довелось десь півтори години. Зайшовши до кабінету мене зустріла усміхнена жіночка, я їй дала свої документи (паспорт громадянина України та ідентифікаційний код). Спеціаліст перевірила мої дані по базі, мені залишилося лише поставити свій підпис на папірці та поставити відбиток вказівного пальця.
І ось, нарешті усміхнена жіночка вручила мені мій довгоочікуваний паспорт. Європа, зустрічай!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:34
Вчора
13:12
Вчора
12:30
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 12 січня 2016 р.
15:13, 19 січня
91
08:58, 23 січня
16:15, 14 січня
live comments feed...
Коментарі