13:31, 28 вересня 2018 р.
Літературний фестиваль "Кальміюс" планує провести у Слов’янську зустріч з відомим українськими письменникамии
Літературно-мистецький фестиваль Кальміюс – це громадська ініціатива регіонального масштабу, яку у 2018 році планують провести втретє.
Письменницький десант фестивалю – Василь Шкляр, Олена Стяжкіна, Олексій Чупа, Вікторія Амеліна, Олег Шинкаренко, Сергій Пантюк, Дара Корній, Василь Теремко, Сергій Гридін, Станіслав Федорчук та інші. За два роки заходи фестивалю відвідало близько дванадцяти тисяч жителів регіону, понад 150 митців з усієї України та Європи.
Фестиваль сучасної україномовної літератури "Кальміюс" був заснований в прагненні відстояти спроможність українського сходу у 2016 році.
В рамках фестивалю проводився літературний конкурс «Кальміюс», участь у якому брали жителі п’яти східних областей України, а також з тимчасово окупованих територій. Приймалися твори, написані виключно українською мовою, а членами журі були відомі українські письменники та видавці. Одним з найвагоміших результатів цього конкурсу стало видання видавництвом «Кальварія» книги Олександра Олійника «Денний звук» — мешканця Краматорська, переможця у номінації «Проза для дорослих». Ця книга була презентована у 2017 році на форумі видавців у Львові та на Франкфуртському книжковому ярмарку. Літературний конкурс став настільки відомим і потужним в літературному середовищі України, що в 2018 році його вирішено проводити окремим заходом з залученням ще більшого кола учасників.
Цього року Фестиваль Кальміюс планують провести 9 - 10 листопада у Краматорську.
На фестивалі можна буде побачити вистави "Джалапіта" за Еммою Андієвською від Першого театру (Львів) та “Марко Проклятий, або східна легенда” за творами Василя Стуса від Академічного театру ім. Леся Курбаса (Львів).Серед запрошених письменників Олена Стяжкіна, Володимир Рафєєнко, Ірен Роздобудько, Олексій Чупа, Станіслав Федорчук, Дмитро Білий. Саме через цих авторів ми презентуємо Українську літературу Донеччини.
В планах провести зустрічі з письменниками в бібліотеках Слов'янська, Лимана, Костянтинівки, Торецька, Авдіївки, Олександрівки, Покровська та Добропілля.
Наразі фестиваль збирає кошти для організації на сайті Спільнокошту.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
00:00, 12 січня 2016 р.
11:31, 10 січня
live comments feed...
Коментарі