• Головна
  • Про співробітників міліції думали, як про зрадників країни. Я не вважав себе таким - Олександр Малиш
День Захисника України
20:20, 14 жовтня 2018 р.

Про співробітників міліції думали, як про зрадників країни. Я не вважав себе таким - Олександр Малиш

День Захисника України
Про співробітників міліції думали, як про зрадників країни. Я не вважав себе таким - Олександр Малиш

Після Майдану, анексії Криму і подій в Маріуполі про співробітників міліції думали, як про зрадників країни. Я не вважав себе таким, - командир батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов'янськ Олександр Малиш до Дня Захисника України розповів історію власного бойового шляху в АТО та як він очолив нашу нову Патрульну поліцію 

"Для мене День захисника України - це день всіх тих, хто має хоч якесь відношення до захисту нашої держави. Неважливо, був ти в окопі з автоматом або робив маскувальну сітку для бійців після роботи у себе вдома. Цей день повинен показувати силу духу Української Нації. Завдяки захисникам України весь світ дізнався що українці - вільна і незалежна нація, сильна, яка може дати по зубах своєму кривдникові, навіть якщо це Росія", - зазначає учасник бойових дій, а зараз - командир батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов'янськ УПП в Донецькій області капітан поліції Олександр Малиш.

До початку бойових дій очільник патрульних працював слідчим в одному з райвідділів Дніпра. Точкою неповернення, моментом, коли молодий правоохоронець прийняв рішення, змінити кабінет на передову стало 9 травня 2014 року.

"Я в цей день чергував у своєму районному відділі ще тоді міліції в місті Дніпро і спостерігав онлайн за подіями, які відбувалися в Маріуполі. Захоплення міського відділу міліції, зброя в руках незрозумілих людей, хлопці з 20-го батальйону територіальної оборони Дніпропетровської області, військова техніка, яка перестрибувала барикади, збудовані шанувальниками "руського миру". В цей день я не вірив своїм очам. Невже це відбувається в моїй країні, в сусідній області? Через деякий час в ЗМІ пройшла інформація про двох загиблих наших військовослужбовців з 20-го бату. Після цього я багато курив, дивився на свою форму і думав що краще: боротися зі злочинністю тут, в Дніпрі, або взяти в руки автомат і виконати свій офіцерський обов’язок? Рішення було остаточне, воно змінило повністю моє життя. Я взяв телефон, набрав приймальню командира батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Дніпро 1" Берези Юрія Миколайовича і записався до нього на прийом. 10 травня я здав чергування і прийшов до нього в кабінет, в міліцейській формі. Для мене це було принципово, так як після Майдану, анексії Криму, подій в Маріуполі, про співробітників міліції думали як про зрадників країни. Я не вважав себе таким. Розмова була короткою. Миколайович запитав мене: "Синку, ти не пошкодуєш? У нас люди гинуть!". Я відповів: "Я знаю, oо вчора загинули люди. Тому я тут. Я не пошкодую". Ми потиснули один одному руки і так я через шість днів став бійцем "Дніпро-1". На той момент я був 22 річним лейтенантом міліції".

Про співробітників міліції думали, як про зрадників країни. Я не вважав себе таким - Олександр Малиш, фото-1

А потім - добровольчий батальйон "Дніпро-1", звільнення Маріуполя, бойові завдання на території Донецької області та бій в Іловайську. Там під час виконання бойового завдання боєць отримав поранення і був госпіталізований. Після одужання далі продовжив службу в батальйоні "Дніпро-1".

На старті реформи МВС лейтенант міліції не залишився в стороні. Адже для багатьох співгромадян позитивні звершення в силовому секторі стали символом оновлення країни.

Тому з кінця 2015 року Олександр - в лавах патрульної поліції Дніпропетровщини.

"Я розумів, що епоха добровольців вже добігає кінця - ми виконали своє основне завдання. Ми виграли головне для нашої країни - ЧАС! Час для переоснащення і переозброєння Збройних Сил та Національної гвардії, час для виробництва нової техніки, час для прийняття необхідних для країни законів (в тому числі і ЗУ "Про Національну поліцію"). І тепер ми офіційно входимо в 10-ку найбільш боєздатних армій світу. Я пішов в патруль в першу чергу, щоб підтримати молодих хлопців з цивільного життя, які зголосилися бути добровольцями захисту громадського порядку", - згадує керівник підрозділу.

Про співробітників міліції думали, як про зрадників країни. Я не вважав себе таким - Олександр Малиш, фото-2

За півроку він пройшов шлях від інспектора роти до командира батальйону. А після - був призначений начальником Управління патрульної поліції Краматорська і Слов'янська.

14 травня 2016 року за його керівництвом на площі Миру в Краматорську 194 патрульних поліцейських склали присягу на вірність Українському народові. До тепер вже 350 патрульних поліцейських в складі підрозділу виконують головний обов'язок правоохоронців.

Про співробітників міліції думали, як про зрадників країни. Я не вважав себе таким - Олександр Малиш, фото-3

"Патруль є і він буде! (Це цитата нашого командира - полковника поліції Жукова). Я з ним на 100% згоден. Дуже хотілося, щоб саме патрульна поліція Донецької області одні з перших почали забезпечувати порядок на вулицях звільнених міст. Я вірю у своїх хлопців. Вони це зможуть. Багато хто з них хоче повернутися у свої рідні міста. І я вірю, що це буде!" - вважає Олександр Малиш.

P.S.

Батальйон патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов'янськ щиро вітає усіх захисників України зі святом!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Малиш #день #захисник #Україна #жовтень #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...