• Головна
  • Правозахисники напишуть книгу про Слов’янськ часів окупації
15:30, 15 грудня 2018 р.

Правозахисники напишуть книгу про Слов’янськ часів окупації

Правозахисники напишуть книгу про Слов’янськ часів окупації

Три дні у Слов’янську працювали представники різних правозахисних організацій коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі".

Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі» є неформальною спілкою 17 громадських правозахисних організацій та ініціатив. Учасники Коаліції об’єднали свої зусилля задля узгодженого документування порушень прав людини, допущених в ході збройного конфлікту на сході України.

Коаліція зосереджується на зборі інформації про найбільш тяжкі порушення прав людини та порушення норм міжнародного гуманітарного права.

Теми, які підіймають організації, різні, але всі пов’язані з питанням порушення прав людей. Аналітики збирали інформацію щодо часів окупованого Слов’янська. Проходили зустрічі зі слов’янцями, які під час бойових дій у місті були взяті в полон. Спілкувалися з місцевою владою щодо вшанування пам’яті загиблих цивільних мешканців міста. Говорили з переселенцями. Піднімалося питання залучення дітей до бойових дій. 

Організації, які займаються збором інформації, абсолютно різні. Вони збирають та аналізують інформацію. Книги, які створює коаліція "Справедливість заради миру на Донбасі", робляться для популяризації теми війни на Донбасі. Для того, щоб люди в Україні мали змогу прочитати про те, що відбувається на сході від учасників безпосередніх учасників. Книга складається з зібраної інформації від людей, які є очевидцями різних подій. Це аналітика, яка подається у формі розповіді від головних героїв.

Правозахисники напишуть книгу про Слов’янськ часів окупації, фото-1
Правозахисники напишуть книгу про Слов’янськ часів окупації, фото-2

Перша книга "Жити всупереч" - це індивідуальні історії мешканців Донбасу, які стали свідками та учасниками бойових дій. Другу книгу вирішили присвятити безпосередньо місту, з якого все почалося. Слов’янськ з його історіями та мешканцями став в центрі розповідей.

"Чому саме Слов’янськ? - Це таке показове місто, яке було одне з перших в окупації, перше було звільнено. На прикладі цього міста ми хочемо показати проблеми війни", - говорить одна з учасників організації Катерина Котлярова.

У книгу покладені теми порушення прав людей, зокрема катування та страти людей, обстріли, цивільні жертви, замінування, примусова праця людей в умовах окупації, пропаганда інформаційної діяльності, доступ до інформації в умовах війни, медичні проблеми, загальна гуманітарна ситуація у місті під час війни.

Також окремим питанням є реінтеграція міста. Як місто живе після воєнних дій.

Після того, як вся інформація буде зібрана, її укладуть в окрему книгу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Жити всупереч #правозахисники #книга #окупація #ДНР #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...