• Головна
  • Крути - незабута історія для Слов’янська
11:45, 30 січня 2019 р.

Крути - незабута історія для Слов’янська

фото, відео
Крути - незабута історія для Слов’янська

"Я проти подібних заходів в центрі міста" - заявляє міський голова Слов’янська на прес конференції.

"Цьогоріч подавати в суд не буду, але раніше, три роки поспіль, я звертався в суд з проханням відмінити смолоскипну ходу. Я посилався на постанову 2014 року, яка регулює правила поводження з відкритим вогнем в населених пунктах і відповідно до них використання відкритого вогню забороняється ближче ніж за двадцять метрів до житлових будинків. А ви ж розумієте, що під час ходи такої відстані дотриматись неможливо."


Не дивлячись на подібне ставлення, пам’ятні заходи та смолоскипна хода відбулися.

У обідню пору навпроти міської адміністрації за участі асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», переодягнутих в форму бійців, що воювали під Крутами, та українських військових, відбулись пам’ятні заходи на честь подвигу героїв.


Увечері на площі з’явився джип з червоно-чорними стягами. Потроху підходили активісти.

"Зараз виставлять ємності з секретним розчином з Майдану" - жартує чоловік у військовій формі. "Прохання запалювати смолоскипи тільки тоді, коли колона буде готова вирушати. Пам’ятайте про техніку безпеки."



Зовсім поруч в два ряди вишикувались близько п’ятдесяти правоохоронців.
"Ряди тримати рівно! Дотримуватись відстані між собою! - кремезний чоловік в військовій формі дає останні настанови підлеглим перед початком руху колони".

Цього року на смолоскипну ходу зібралось менше містян, ніж на подібний захід, до прикладу, минулоріч. Тим не менш, близько ста жителів Слов’янська зібралось вшанувати подвиг українських військових під станцією Крути. 101 рік тому українські бійці змогли на п’ять днів затримати наступ регулярної армії більшовиків на Київ, що допомогло укласти Брест-Литовський мирний договір. Даний договір засвідчив визнання міжнародною спільнотою української держави.


"В 2014 ми були в такому ж становищі, як і вони тоді. В нас обох також було небагато сил, але і вони тоді і ми сьогодні свою землю відстояли" - чути в якійсь розмові з щойно сформованій колоні.

"Слава Україні! Героям Слава!" Колона рушила.


"Та задовбали ви зі своїми маршами! Скільки можна тут ходити, зайнялись би чимось корисним" - пані з упаковкою туалетного паперу в руках почала кричати на учасників ходи. Правоохоронці, що були поруч насторожилися. "Такою бідною як при теперішньому уряді я ще ніколи не була. Досить!"

Це був єдиний випадок цього вечора, коли хтось голосно висловився проти подібного заходу.

"Слава Україні! Героям Слава! Слава нації! Смерть ворогам!" - почувся дитячий голос. Маленький хлопчик років восьми йшов поруч з батьком та вигукував патріотичні гасла. "Заряджав публіку", як би сказали футбольні фани.

Смолоскипна хода майже нічим не відрізнялась від подібних заходів у Львові чи Києві. Проте тут частіше повторювались гасла "Донецьк та Луганськ - це Україна!". Відмінною рисою були дві колони правоохоронців по боках колони.


"Наше завдання не допустити провокацій ззовні і слідкувати за порядком всередині колони учасників" - каже чоловік в поліцейській формі.

Майже кожен, хто проходив повз марш знімав його на відео чи робив фото. Правоохоронці - не вийняток.

За двадцять хвилин від початку маршу колона досягла пам’ятника Тарасові Шевченку - кінцевої точки маршруту. Біля монументу виступали місцеві активісти. Смолоскипи потроху гасли.

автор Назар Салабан

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #смолоскипна хода #день пам'яті героїв крут #марш
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...