• Головна
  • Чи вплине відміна нічного тарифу на керамічну промисловість у Слов’янську?
17:49, 30 січня 2019 р.

Чи вплине відміна нічного тарифу на керамічну промисловість у Слов’янську?

Чи вплине відміна нічного тарифу на керамічну промисловість у Слов’янську?

Віддавна Слов’янськ відомий своєю керамічною промисловістю. Значна доля населення пов’язана з цією діяльністю. До 1 січня 2019 року діяв пільговий тариф, що дозволяв виконувати найбільш енергозатратні процеси в нічний період коли діяли пільги, та таким чином економити на виробництві.  

На прес-конференції в міській раді Вадим Лях, міський голова Слов’янська, розповів що він думає з цього приводу. Він розповідає, що пам’ятає підвищення цін на електроенергію, які регулярно траплялись ще з 90-х. Були часи, коли використання газу ставало вигіднішим ніж електроенергія і багато підприємств переходили на обпалювання виробів за допомогою газу, а згодом могло бути все навпаки. Такі переходи завжди характеризувались кризовими періодами. Незважаючи на це, керамічний бізнес виживав. Недоплата грошей в міський бюджет, що виникла внаслідок цієї ситуації, не є критичною і на економічну ситуацію не впливає. Проте помітний вплив таких змін на соціальному плані, оскільки люди не впевнені в тому, як в майбутньому ця криза обернеться для них. Серед підприємців Слов’янська піднялась хвиля переживань не через підйом цін, тому що рано чи пізно ціна вирівняється. На дану ситуацію впливають певні зовнішні фактори, такі як зменшення кількості продукції, яка йде в Росію, відсутність зростання споживання на внутрішніх ринках, низька купівельна спроможність населення.  За даними податкової інспекції в Слов’янську нараховується близько 300 ФОП, що працюють з керамічним виробництвом і майже 25 підприємств, які оформлені, як юридичні особи. Експерти кажуть, що дана ситуація грозить появою майже 7000 безробітних. Тому необхідно почути думку тих, хто безпосередньо займається виробництвом кераміки.


Директор підприємства “Авангард” розповів, що майже все виробництво здійснюється з використанням газу. При правильному веденні бізнесу використання електрики складає від 20%-30% затратної частини виробництва, при неправильному - всі 50%. Це половина ціни виробу, 30% складає зарплата і 20% матеріали. “Авангард” працює з 2001 року, як і всі починав з використання електроенергії. У Слов’янську зараз існує тільки ще одне підприємство, яке також працює, використовуючи в основному газ. Усі саморобні машини, якими зараз намагаються удешевити виробництво, так і залишаються саморобками. Якщо є бажання зменшити ціну виробництва, то потрібно купувати хороші сучасні печі. Вони якісні, безпечні і менш енергозатратні.

У Слов’янську в керамічній промисловості зайнято близько третини населення, в цю кількість входять і продавці, і ті, хто займається доставкою компонентів. Щоб підвищити виробничі спроможності підприємства, потрібно шукати нові ринки збуту, зокрема можна шукати і в Європі, а щоб вийти туди потрібно виробляти унікальний продукт. Зараз у ПП “Авангард” 320 робочих місць, за мірками міста - це багато. Комплекс ций підприємств дозволяє сформувати самодостатній замкнутий цикл, а це дає певні привілеї в ціні, дозволяє, при необхідності, швидше перебудовувати структуру виробництва.

Галина Горобець, дружина директора підприємства “Кам’яна квітка”, розповіла про особливості роботи виробництва, що використовує тільки електроенергію.

“Кам’яна квітка”  працює не з кількістю, а з унікальністю. Сьогодні вони намагаються здивувати керамікою. Допомагає протриматись на плаву вміння економити. Залишки сировини на цьому виробництві не викидають, а збирають та відправляють на спеціальне устаткування для замочування, після чого матеріал знову готовий до роботи. Також не викидають продукцію з незначним браком - її продають за зниженими цінами. Зараз у підприємства багато проблем, тому доведеться багато переробити, наприклад опалення. Раніше були часи, коли газове опалення були не вигідним, тому від нього ПП “Кам’яна квітка” відмовились. Зараз важливо використовувати енергозберігаючі методи. Тут все на електриці, тому всі потужності спрямовуються на сушки. Це дозволяє уникнути другого етапу обпалювання виробів. Не дивлячись на те, що зараз працювати вночі невигідно, тут продовжують процес обпалювання виробів в нічний час через особливості виробництва. Підйом тарифів звичайно ж впливає на собівартість продукції, тому прийнято рішення утримувати ціну та продавати  до початку сезону запаси, що залишились. Так як основний продукт, який тут виробляють - це вази та подібні товари, що потрібні для пересадки рослин, то попит збільшується на початку весни.

Незважаючи на наявність проблем з ресурсами, керамічний бізнес у Слов’янську має хороші перспективи для розвитку. Важливо вміти економити на виробництві, створювати унікальний продукт та вивчати ринки збуту.

автор Назар Салабан

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #кераміка #нічний тариф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...