17:20, 14 серпня 2019 р.
Як діяти, якщо ви знайшли небезпечний предмет
Час від часу громадяни знаходять вибухонебезпечні знахідки , які створюють велику загрозу життю і здоров'ю людей. Це різні види боєприпасів: артилерійські снаряди, міни, авіаційні бомби, ручні гранати. Зовні небезпечні предмети можуть нагадувати безформні шматки металу. Роздивлятися їх та кидати у вогонь не можна, адже це може призвести до нещасного випадку.
Знайшовши небезпечний предмет, сповістіть про це дорослих.
Щоб уникнути нещасних випадків, треба твердо запам'ятати, що доторкатися до вибухових або невизначених предметів не можна, бо це небезпечно для життя.
Виявивши вибухонебезпечні предмети далеко від населених пунктів, треба добре запам'ятати дорогу до того місця, де їх виявлено та позначити це місце.
Особливо уважними треба бути при збиранні металевого брухту. При виявленні незнайомих предметів негайно сповістити за номером 101 або 102. До жодних самостійних дій вдаватися не можна!
Вибухові предмети являють високу загрозу здоров'ю і життю людей, отже, не можна ризикувати через власну недбалість або необережність.
Знахідка, що може вибухнути. Інколи ти можеш натрапити на незнайомі предмети. Хоч як би тобі не було цікаво, не бери їх у руки. Вони можуть бути небезпечними.
Вибухонебезпечні предмети після тривалого зберігання в землі та воді становлять ще більшу небезпеку. Не встигнеш і оком кліпнути, як снаряд чи граната розлетяться на сотні осколків, здатних заподіяти смерть чи каліцтво.
Якщо ти знайшов незнайомий предмет, забороняється:
— перекладати, перекочувати його з місця на місце;
— брати, зберігати, нагрівати та бити;
— намагатися розібрати;
— використовувати для розведення вогню;
— заносити у приміщення;
— закопувати у землю;
— кидати у криницю або річку;
— здавати у металобрухт;
— використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів: петард чи вибухових пакетів.
Запам'ятай!
При виявленні вибухонебезпечних предметів негайно повідом дорослих або зателефонуй за номером «101» або «102».
Не зайвим буде нагадати хлопцям про зброю, яка теж може розірватися в руці. Часто знайдена зброя або старі предмети (бомби, міни, гранати, рушниці), що залишилися після бойових дій ще можуть принести свій смертоносний заряд в наші дні. Чимало відомих випадків, коли хлопці, не підозрюючи про небезпеку, грають знайденими предметами.
Гра з вибухонебезпечними предметами загрожує втрати здоров'ю не лише тому, хто вирішив пограти, але і поруч товаришеві, що стоїть.
Не грайте з предметами, які є вибухонебезпечними!
Не допускайте, щоб грали ваші товариші! Пояснюйте їм крайню небезпеку таких ігор!
До вибухонебезпечних предметів в наші дні можна віднести будь-яку речовину або предмет, який здатний вибухати та заподіяти чимало біди тим, хто не вміє з ним поводитись.
Найпильніша увага зараз приділяється таким «дитячим» розвагам як петарди. Ці предмети здатні розриватися в руках людини, яка вміє з ними поводитися. Можливий і інший варіант, коли дана річ зроблена з порушеннями технології виготовлення. До небезпечних і важких наслідків може привести така іграшка.
Відомі випадки, коли діти залишалися без верхніх або нижніх кінцівок тіла, без очей і т.д. Щоб уникнути нещасних випадків, слід точно знати інструкції по вживанню петард в побуті. Займатися цим повинні дорослі люди, добре розуміючі наслідки від неправильного їх використання.
Загрозу може створювати звичайний побутовий газ, недбале користування яким може призвести до вибуху! У кожному будинку є газові плити, які мають точну інструкцію по її використанню. Порушення такої інструкції може привести до вибуху. Тому маленьким дітям забороняється самостійно користуватися газовими плитами. Користуватися ними може лише та людина, яка добре знає інструкцію по її використанню і пройшла певний інстуктаж.
Госпожнагляд м. Слов’янськ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
13:32
15:20
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі