Призов до армії в Україні

Призов до армії - це щорічний захід, що проводиться військкоматами всіх областей і міст, необхідний для того, щоб всі чоловіки призовного віку, які за станом здоров'я можуть нести військову службу, віддали свій борг батьківщині. В Україні була спроба розпочати контрактну армію і скасувати спільний заклик, але після початку антитерористичної операції на Сході терміновий щорічний заклик знову повернувся.

Коли почнеться осінній призов

За стандартними правилами призовників зустрічає дві хвилі перевірок і викликів до військкоматів: навесні і восени. Незважаючи на те, що призов традиційно називають «осінній» і «весняний», вони захоплюють ще зиму і літо відповідно.

Щороку дати і терміни призову можуть змінюватися. Його тривалість і частоту встановлюють Указом Президента. Якщо в країні загострюється ситуація з зовнішнім ворогом або внутрішнім агресором, тоді заклик можуть форсувати, продовжити або додати кілька хвиль.

Восени 2019 року призов починається 1 жовтня, а закінчується 31 грудня. Навіть в останній день зими, коли всі готуються до Нового Року, ухильника можуть зустріти і провести до військкомату.

Є кілька особливостей термінів призову, про які потрібно знати всім молодим людям:

 1. Терміни призовної кампанії - це поняття розтяжне. При необхідності Президент своїм Указом може розширити їх в будь-який момент до будь-якого розміру. Наприклад, ніхто не заважає Президенту 30 грудня підписати Указ, щоб заклик тривав весь січень, і 31 числа він уже вступить в силу.

 2. Президент також має право оголосити позачерговий заклик, і для цього йому навіть не потрібні офіційні причини. Наприклад, додаткова хвиля збору військовозобов'язаних може проходити влітку (для служби в Нацгвардії).

Портал https://uristy.ua допоможе відстежити час кожного призову і правильно підготуватися до нього. Відстежуючи актуальну інформацію, призовник зможе уникнути неприємних ситуацій з перевірками на вулиці і незаконними затриманнями.

Кого закличуть

За загальним правилом заклик молодих людей в армію починається після досягнення ними 20-ти років, а закінчується після того, як призовнику виповниться 28. Багато молодих людей помилково вважають, що в 27 вони вже вільні від служби, так як в законі межі позначені як 20 -27 років, але насправді заклик діє строго до 28 років.

Віддавати борг батьківщині відправляться всі призовники, які:

 1. Досягли 20-ти років.

 2. Підходять для несення служби за станом здоров'я.

 3. Не мають соціальних протипоказань до того, щоб відбути на військову службу.

Раніше на військову службу закликали з 18-ти років. Зараз юнаки, які досягли віку 18-19 років, також можуть піти в армію, але на контрактних засадах.

Тут можна подивитися питання, вже задані раніше користувачами стосовно призову, або ж запитати що або самостійно.

Категорії непридатності для служби

У військовому праві є дві категорії чоловіків, які не підлягають призову. «Непридатні» і «Ті, хто отримав відстрочку».

Відстрочка - це тимчасове скасування призову для конкретного призовника через соціальні причини:

 1. У чоловіка є дитина у віці до трьох років.

 2. Чоловік працює священиком, поліцейським. У деяких випадках правило поширюється на лікарів і вчителів (наприклад, якщо працює в селі і там мало фахівців).

 3. У чоловіка вагітна дружина або більше двох дітей.

 4. Студенти денних відділень вищих і спеціальних навчальних закладів.

 5. У чоловіка непрацездатні батьки, за якими потрібен догляд.

 6. Чоловік - єдиний годувальник сім'ї.

Як тільки фактор відстрочки зникає (наприклад, загинули батьки, за якими доглядав призовник, або виросла дитина), його знову внесуть до списків і надсилатимуть повістки.

Також є перелік осіб, які вважаються непридатними для несення військової служби і вже ніколи не будуть призиватися, крім випадків повної мобілізації. Це:

 1. Непридатні за станом здоров'я.

 2. Злочинці, які отримали покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі, навіть якщо вони були звільнені від відбування терміну.

 3. Громадяни, які до отримання українського громадянства служили в арміях інших країн.

 4. Призовники, які мають близькі родичі стали інвалідами або загинули через несення військової служби.

 5. Військовозобов'язані, які виконали свій обов'язок в резерві протягом 1 та 2 контрактів.

 6. Призовники, яким виповнилося 28 років.

 7. Студенти, які під час навчання у вищому навчальному закладі пройшли військову кафедру і отримали звання.

На цій сторінці можна задати питання професійного юриста про конкретний випадок непридатності для несення військової служби. Консультація у досвідченого фахівця розставить всі крапки над «і» і допоможе не загриміти в армію проти своєї волі.

Військова служба - це обов'язок кожного чоловіка, який досяг призовного віку і за станом здоров'я може тримати зброю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальность
(0 оцінок)
Изложение
(0 оцінок)
5274 перегляди в листопаді
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Культура
Сегодня молодежь празднует Международный день студента. Именно поэтому мы сделали подборку фильмов о студенчестве. Если вы не знаете, как провести это воскресенье, предлагаем вам посмотреть о жизни студентов. 1. Душа компании Фильм про нестандартную студентку. В свои сорок с лишним лет Диана узнает, что муж хочет с ней расстаться. Тогда она решает кардинально изменить жизнь и наконец получить диплом о высшем образовании, подав документы в университет, в ко...
Суспільство
Правоохранители пришли в школы, чтобы пообщаться с детьми. Инспекторы посетили школу №10 в Славянске, где рассказали школьникам о соблюдении правил поведения в учебном заведении, предупредили об ответственности родителей за прогулы уроков, а также за срывы занятий и порчу школьного имущества.  Школьники узнали и о своих правах, обсудили причины, по которым происходит нарушение порядка: лень, влияние друзей и непонимание получения образования. О безопасном...
Культура
Вчера, 16 ноября, в Coworking&Event пространстве TOP PLACE прошла выставка анимированных чертежей Леонардо да Винчи. Организаторы выставки с дополненной реальностью - онлайн-журнал Свои.City и школа анимации Pause to Play. У посетителей была возможность не только посмотреть анимированную выставку, но узнать, как именно и с помощью чего создавали анимацию, насколько сложно этому обучиться. Как рассказал организатор школы анимации Никита Кравцов, над проекто...
БЛОГ
Международный день толерантности отмечают 16 ноября с 1995 года по решению ЮНЕСКО. В этот день утвердили Декларацию принципов терпимости, согласно которой все люди равны, независимо от из национальности, вероисповедания, цвета кожи и сексуальной ориентации. Между украинским обществом и словом «толерантность» стоит перечеркнутый знак равно. И как бы отчаянно мы не стремились быть ближе и дружнее со странами Европы, этого не случится, пока знак не изменится...
Культура
Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. З цієї нагоди, 15 листопада 2019 року , в Райгородоцькому будинку природи та дозвілля відбувся районний урочистий захід « Будь щаслива наша доля щедрим співом та зерном». Привітати аграріїв району зі святом долучилися в.о. голови райдержадміністрації Дмитро Сіваш та голова районної ради Костянтин Черніков....
Суспільство
Бесконечно можно смотреть на три вещи: как горит огонь, как течет вода, и как играются котики.  Что в социальных сетях всегда остается в тренде? Правильно! Бесконечные разговоры о политике, смешные видео с детьми и котики!Чтобы ваша суббота стала немного веселее, мы сделали подборку мемчиков, в которых главными героями выступают котики.  Смотрите, сохраняйте, улыбайтесь.Все картинки и фото взяты из социальных сетей и интернета.
Суспільство
Під час пленарного засідання чергової сесії Слов'янської міської ради 13 листопада депутати одноголосно проголосували за Звернення до Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України щодо фінансового забезпечення потреб мешканців громади. На Донеччині, крім Слов'янська, до акції вже доєдналися Добропільська і Гірницька міські ради. Вони також прийняли відповідні звернення до Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України.Парламент на своєму за...
Бізнес
Якщо ви плануєте стати підпрмємцем, але маєте труднощі у веденні бізнесу, тоді приходьте на консультації від Слов'янського міського центру зайнятості. Консалтинговий простір "Перспектива" Слов'янського міського центру зайнятості запрошує на консультації щодо ведення бізнесу майбутніх підприємців. На зустрічі, яка відбудеться 20 листопада, будуть розглядатися такі питання:  - держреєстрація підприємницької діяльності; - пенсійне законодавство; - податкове з...
Пригоди
Сегодня утром в центре Славянска сбили пешехода. Дорожно-транспортное происшествие случилось на перекрестке улиц Банковской и Лозановича (возле ТЦ Глобус). Видео происшествия было опубликовано на странице интернет провайдера СДС.   Пока официальной версии от полиции нет.