Призов до армії в Україні

Призов до армії - це щорічний захід, що проводиться військкоматами всіх областей і міст, необхідний для того, щоб всі чоловіки призовного віку, які за станом здоров'я можуть нести військову службу, віддали свій борг батьківщині. В Україні була спроба розпочати контрактну армію і скасувати спільний заклик, але після початку антитерористичної операції на Сході терміновий щорічний заклик знову повернувся.

Коли почнеться осінній призов

За стандартними правилами призовників зустрічає дві хвилі перевірок і викликів до військкоматів: навесні і восени. Незважаючи на те, що призов традиційно називають «осінній» і «весняний», вони захоплюють ще зиму і літо відповідно.

Щороку дати і терміни призову можуть змінюватися. Його тривалість і частоту встановлюють Указом Президента. Якщо в країні загострюється ситуація з зовнішнім ворогом або внутрішнім агресором, тоді заклик можуть форсувати, продовжити або додати кілька хвиль.

Восени 2019 року призов починається 1 жовтня, а закінчується 31 грудня. Навіть в останній день зими, коли всі готуються до Нового Року, ухильника можуть зустріти і провести до військкомату.

Є кілька особливостей термінів призову, про які потрібно знати всім молодим людям:

 1. Терміни призовної кампанії - це поняття розтяжне. При необхідності Президент своїм Указом може розширити їх в будь-який момент до будь-якого розміру. Наприклад, ніхто не заважає Президенту 30 грудня підписати Указ, щоб заклик тривав весь січень, і 31 числа він уже вступить в силу.

 2. Президент також має право оголосити позачерговий заклик, і для цього йому навіть не потрібні офіційні причини. Наприклад, додаткова хвиля збору військовозобов'язаних може проходити влітку (для служби в Нацгвардії).

Портал https://uristy.ua допоможе відстежити час кожного призову і правильно підготуватися до нього. Відстежуючи актуальну інформацію, призовник зможе уникнути неприємних ситуацій з перевірками на вулиці і незаконними затриманнями.

Кого закличуть

За загальним правилом заклик молодих людей в армію починається після досягнення ними 20-ти років, а закінчується після того, як призовнику виповниться 28. Багато молодих людей помилково вважають, що в 27 вони вже вільні від служби, так як в законі межі позначені як 20 -27 років, але насправді заклик діє строго до 28 років.

Віддавати борг батьківщині відправляться всі призовники, які:

 1. Досягли 20-ти років.

 2. Підходять для несення служби за станом здоров'я.

 3. Не мають соціальних протипоказань до того, щоб відбути на військову службу.

Раніше на військову службу закликали з 18-ти років. Зараз юнаки, які досягли віку 18-19 років, також можуть піти в армію, але на контрактних засадах.

Тут можна подивитися питання, вже задані раніше користувачами стосовно призову, або ж запитати що або самостійно.

Категорії непридатності для служби

У військовому праві є дві категорії чоловіків, які не підлягають призову. «Непридатні» і «Ті, хто отримав відстрочку».

Відстрочка - це тимчасове скасування призову для конкретного призовника через соціальні причини:

 1. У чоловіка є дитина у віці до трьох років.

 2. Чоловік працює священиком, поліцейським. У деяких випадках правило поширюється на лікарів і вчителів (наприклад, якщо працює в селі і там мало фахівців).

 3. У чоловіка вагітна дружина або більше двох дітей.

 4. Студенти денних відділень вищих і спеціальних навчальних закладів.

 5. У чоловіка непрацездатні батьки, за якими потрібен догляд.

 6. Чоловік - єдиний годувальник сім'ї.

Як тільки фактор відстрочки зникає (наприклад, загинули батьки, за якими доглядав призовник, або виросла дитина), його знову внесуть до списків і надсилатимуть повістки.

Також є перелік осіб, які вважаються непридатними для несення військової служби і вже ніколи не будуть призиватися, крім випадків повної мобілізації. Це:

 1. Непридатні за станом здоров'я.

 2. Злочинці, які отримали покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі, навіть якщо вони були звільнені від відбування терміну.

 3. Громадяни, які до отримання українського громадянства служили в арміях інших країн.

 4. Призовники, які мають близькі родичі стали інвалідами або загинули через несення військової служби.

 5. Військовозобов'язані, які виконали свій обов'язок в резерві протягом 1 та 2 контрактів.

 6. Призовники, яким виповнилося 28 років.

 7. Студенти, які під час навчання у вищому навчальному закладі пройшли військову кафедру і отримали звання.

На цій сторінці можна задати питання професійного юриста про конкретний випадок непридатності для несення військової служби. Консультація у досвідченого фахівця розставить всі крапки над «і» і допоможе не загриміти в армію проти своєї волі.

Військова служба - це обов'язок кожного чоловіка, який досяг призовного віку і за станом здоров'я може тримати зброю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
5318 переглядів у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі