Зарплати, забрудненість і знання: місце Слов’янська у рейтингах успішності міст

Яке місце посідає Слов’янськ у рейтингах зарплат, забрудненості, результатів ЗНО, прозорості і доступності для своїх жителів.

Слов’янськ – шосте за розміром населення місто Донеччини. Яке місце посідає 100-тисячне містечко серед інших в регіоні? Ми порівняли його позиції з сусідами в п’яти рейтингах – середніх зарплат, прозорості органів влади, стану екології, досягнень школярів у ЗНО та доступності для людей з особливим потребами. А пояснити ці цифри попросили місцевих посадовців і експертів.

Заробітна плата

За рівнем зарплати Слов’янськ знаходиться десь посередині міст Донецької області.

Так, в 4-й кварталі 2018 року середньомісячна зарплата тут становила 8 тисяч 107 гривень – принаймні про це свідчать дані Головного управління статистики області. 

Жителі Слов'янського району заробляють в середньому 9 тисяч 953 гривні. Для порівняння, найвищі зарплати – у Маріуполі: в середньому 13043 гривень, а найнижчі – у Великоновосілківському районі – лише 6248 гривень. 

Ми спитали самих жителів Слов’янська, скільки, на їх думку, вони мали б заробляти . Більшість відповіли, що хотіли б отримувати від 10 тисяч гривень (69% опитаних нами читачів). 15,2% відповіли, що мріяли б заробляти від 20 тисяч гривень, 13,8% - від 5 до 10 тисяч гривень. Лише 2% вдовольнилися б сумою в 4-5 тисяч гривень.

Як пояснила нам начальниця управління соціальної статистики та статистики праці Головного управління статистики у Донецькій області Наталя Дьякова, основні показники середньомісячної номінальної заробітної плати вираховуються на основі даних, які управлінню надають місцеві підприємства, де працює більше 10 працівників. 

Доступність 

Доступність в Україні вивчає відома організація “Доступно.UA” (https://www.facebook.com/dostupnoukraine/).  Її організатор Дмитро Щебетюк сам є людиною з інвалідністю. Наразі він їздить країною і разом зі своєю командою досліджує доступність міст. Побував Дмитро і у Слов’янську.
До уваги чоловік брав питання доступного транспорту, тротуарів, закладів, держустанов, внутрішнє відчуття безпеки у місті. Так, у рейтингу з 23 найбільших міст України Слов’янськ посідає 7 місце. 

Сайт 6262 також проводив опитування серед мешканців Слов’янська щодо того, чи є місто доступним. Трохи більше 63% людей вважають, що місто не є доступним, 36,4% - недостатньо. Жодна людина не відповіла стверджувально на питання. Таким чином, самі мешканці Слов’янська не вважають місто доступним.

Окрім доступності міста, треба говорити ще й про доступність конкретних закладів. Так, наприклад, у новій опорній школі № 13 є всі умови для навчання дітей з інвалідністю. Школа обладнана тактильною плиткою, ліфтом, пандусами. Також розраховано, що дітям з інвалідністю допомагатимуть спеціалісти (вихователі). Не можна не сказати про ЦНАП, який обладнаний усім необхідним - пандусами, тактильною плиткою, голосовим супроводом.  

Але доступність можна вимірювати не лише транспортом та інфраструктурою, а ще атмосферою міста і ставленням людей. Дмитро Щебатюк каже: Україна більш закрита і відчувається це напруження. Особливо схід, наприклад, Харків, Слов’янськ. Вони досить замкнені. Але коли ти звертаєшся по допомогу, то допомагають.

У Слов’янську Дмитро Щебатюк проводив зустріч, де обговорювалася доступність міст України.

Прозорість 

За офіційними даними на 2018 рік, серед 100 великих міст України Слов’янськ посів 93 місце в рейтингу прозорості. Такі дані надали Міжнародна громадська організація Transparency International України та Інститут політичної освіти.

Організатори дослідження зробили аналіз у 13 сферах, серед яких бюджетування, землекористування, кадрова політика, закупівлі, онлайн-послуги та ін. Кожна зі сфер мала 91 індикатор, за яким виставлявся бал.

Крім того, серед рейтингу прозорості міст по Донецькій області Краматорськ займає 34 місце, Дружківка - 51 місце, Маріуполь – 57, Бахмут – 61, Покровськ – 74, Лиман — 97 та Мирноград —99.

Ресурс Transparent cities повідомляє про динаміку прозорості Слов’янська у порівнянні з минулим роком (на час дослідження - 2017 рік). Тоді вона збільшилася від 16,7 балів до 36,8 балів. Краще виглядає картина прозорості порівняно з рейтингами інших міст зі схожою кількістю населення. 

Покращилась прозорість у декількох сферах: “Освіта”, “Доступ та участь”, “Бюджетний процес”, “Кадрові питання”, “Комунальні підприємства. 

Ми звернулися до начальника відділу внутрішньої політики Слов’янської міської ради Дмитра Кравченка, аби він прокоментував ситуацію. На його думку, у порівнянні зі Слов’янськом 2014 року, повоєнне місто значно покращило свою позицію. З кожним роком впроваджуються нові механізми, які сприяють відкритості. Більше можливості отримати необхідну об'єктивну, неупереджену інформацію; 

- працює офіційний веб-портал міської ради, є офіційна сторінка у Фейсбуці;

- веб-портал «Ваш депутат Слов’янської міської ради»;

- 2015 одні з перших в області - трансляція всіх офіційних засідань міської ради, виконавчого комітету, комісій, нарад , консультативно-дорадчих органів тощо, 

- 2015 - приєдналися до порталу державних послуг iGov;

- використання фінансовим управлінням міської ради веб-сервісу “Відкритий бюджет”;

- в поточному році було впроваджено ще два електронних інструмента - електронні консультації з громадськістю та веб-сайт нормативних актів міської ради.

- більша підтримка громадських ініціатив...

- працюють різні консультативно-дорадчі органи, до яких залучаються представники громадськості;

- проводяться консультації з громадськістю ( в тому числі електронні);

- діє Програма "Бюджет участі";

- розпочала працювати "Молодіжна рада";

- розробляється положення про Раду сеньйорів.

Враховуючи об’єктивні та суб’єктивні причини, Слов’янськ все ж рухається вперед і стає більш відкритим і прозорим містом. 

Екологія

У 2017 році Слов’янськопинився у переліку найбільш забруднених міст, згідно інформації Міністерства екології. У Міністерстві екології та природних ресурсів назвали більше 10 міст з високим рівнем забрудненості - Дніпро, Кам'янське, Одеса, Слов'янськ, Краматорськ, Херсон, Лисичанськ, Миколаїв, Луцьк, Кривий Ріг, Маріуполь, Київ, Рубіжне, Запоріжжя та Ужгород. На думку фахівців, високий рівень забрудненості викликаний підвищеним вмістом в повітрі формальдегіду, фенолу, фтористого водню та аміаку.

У 2019 році стан місцевих водойм, повітря та ґрунту досліджувалифахівці ДУ "ДОЛЦ МОЗ України" протягом 7 місяців. За результатами досліджень екологічний стан стабільний. У річці Казенний Торець перевищення спостерігалися по сухому залишку, хлоридам, жорсткості та залізу. В озерах Михайлівське та Лиман №1 якість стабільна, але перевищений рівень кислотності. Що стосується атмосферного повітря, відсоток відхилень нижче у порівнянні з 2018 роком. 

Як прокоментувала начальниця міського відділу екології Лариса Соловей, рейтинг Міністерства екології від 2017 року складається на основі даних, які передають стаціонарні пости Донецького гідрометцентру.

«Вони дають інформацію по таких показниках, які вже не існують в місті Слов’янську – це фенол, формальдегід. Ці пости встановлені в 1984 році, ніхто ніколи їх не ремонтував ще з часів, коли в нас працював Хімпром. Показники, начебто, міряють, але ніхно не змоделював ці пости на сучасне забруднення та вплив. Зараз ситуація змінилася тільки на краще, тому що основні підприємства-забрудники в нас майже не працюють», - пояснила Лариса Соловей.

Освіта

У рейтингу шкіл Донецької області за результатами ЗНО, який щорічно публікує Освіта.ua,навчальні заклади Слов’янська цього оку увійшли в ТОП-20 кращих. На 16 позицію потрапила ЗОШ №15 (Рейтинговий бал - 136, бал ЗНО - 156). На 24 місці − школа №1 (Рейтинговий бал - 133, бал ЗНО - 153). Школа №17 знаходиться на 29 позиції (Рейтинговий бал - 131, бал ЗНО - 150). На одну позицію нижче потрапила ЗОШ №5 (Рейтинговий бал - 130, бал ЗНО - 150). 

Педагогічний ліцей на 32 місці (Рейтинговий бал - 130, бал ЗНО - 147). На 46 місці школа №12 (Рейтинговий бал - 127, бал ЗНО - 146). Усього в рейтингу області 432 навчальних заклади.

Зазначимо, що школи №15 та 1 вже два рокизалишаються лідерами серед освітніх закладів Слов'янська за результатами ЗНО.

Заступниця начальника відділу освіти Марина Хохлова вважає, що рейтинг шкіл за результатами ЗНО та якість підготовки до тестування часто залежить від напрямку, який обирають для старшокласників.

“Це ще залежить від курсів вищих навчальних закладів на базі шкіл. Вони доступні за ціною та залучають велику кількість учнів. Але у  багатьох школах профілі не відповідають запитам учнів. Тобто у школі відкривають інформаційний клас, а на ЗНО потім здають фізику, математику, хімію. Змінити навчальний заклад немає можливості. Хоча, вона, можливо, є, але немає ще практики переходили у іншу школу після дев’ятого класу. У Слов’янську більшість навчається у філологічному профілі”, - пояснила Марина Хохлова.

Слов'янськ новини рейтинги доступність прозорість,зарплата екологія освіта школи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальность
(0 оцінок)
Изложение
(0 оцінок)
206 переглядів в листопаді
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Сьогодні у Слов’янську офіційно відкрилася нова програма вивчення англійської "The English Access Microscholarship Program". У Слов’янську зібралася вже третя група студентів школи "Access". І якщо минулого разу навчання проходили школярі, то цього року до навчання долучилися студенти вищих навчальних закладів.  Читайте: У Слов'янську з лекцією виступив американський професор з політичних і суспільних комунікацій Сем Потоліккіо Як розказали керівники прогр...
Пригоди
39 - летний водитель микроавтобуса не справился с управлением и врезался в дерево. В результате аварии телесные повреждения получили водитель и пассажир автомобиля. Авария произошла на перекрестке дорог «Славянск - Адамовка» и «Хрестыще - Адамовка». По предварительным данным 39 - летний водитель автомобиля «LDV Convoy» не справился с управлением, выехал за пределы проезжей части, где столкнулся с деревом. Водитель и 31 - летний пассажир получили многочисле...
Суспільство
Более 2,5 млн. украинцев с июня 2017 года воспользовались безвизовым режимом со странами ЕС, но эмиграция не началась сегодня. Украинцы постоянно уезжали и уезжают в другие страны в поисках лучшей жизни.  В разных уголках мира мы отыскали наших земляков - жителей Славянска и ближайших населенных пунктов, которые поделились с нами своими жизненными историями.  Каждому из опрошенных мы предложили ответить на 5 одинаковых вопросов:  1. Когда и куда вы уехали,...
Суспільство
Чи будуть проводитися нарахування за послуги централізованого опалення, якщо опалювальний сезон вже розпочався, а на вулиці тепло? Ось офіційна відповідь ОКП «Донецьктеплокомуненерго»: Так, будуть. Але з використанням коефіцієнту, який коригує такі коливання температури. Це передбачено «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджені постановою кабінету міністрів України №630 від 21.0...
Фотозвіт
Сьогодні в міському Фізкультурно-оздоровчому комплексі (басейн), який знаходиться біля автостанції, проходив чемпіонат Донецької області з плавання. У чемпіонаті брали участь юнаки та дівчата 2005-2006 року народження. Один з критеріїв, за яким визначалися призери та переможці, - час, витрачений на подолання дистанції. Тобто чим швидше плавець дістався фінішу - тим краще. Пропонуємо подивитись на фото, як це відбувалося:
Спорт
У спортивному залі комунального позашкільного навчального закладу «Міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа» проходив Відкритий чемпіонат міста Слов’янська з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2003-2005, 2006-2009 р.н. Участь у змаганнях взяли 105 юних спортсменів зі Слов’янська, Краматорська, Слов’янського та Олександрівського районів, які боролися за перемогу у 17 вікових і вагових категоріях.  У результаті проведених зустрічей спортсмени Сл...
Суспільство
Коммуналка, продукты питания, одежда и транспорт - сколько славянцы тратят, а сколько зарабатывают? Хватает ли им денег на жизнь? Разбираем на примере менеджера одной из компаний Дарьи.   Дарье 28 лет, она замужем, воспитывает двоих детей. Девушка работает менеджером в одной из компаний города Славянска. Бюджет с мужем у нашей героини общий. Мы поинтересовались, сколько семья тратит (в процентах) на коммунальные платежи, продукты питания и остальные статьи...
Влада
13 листопада у Слов’янській міськраді проходила чергова сесія. Без конфліктів та суперечок не обійшлося. Деякі проекти рішень ставилися на голосування декілька разів, але залишилися без підтримки. Сесія проходила за планом до 11 питання порядку денного – це внесення змін у міський бюджет на 2019 рік. Але сперечання почалися через 2 пункти цього проекту рішення, і обидва стосувалися ремонту доріг. Так, передбачалося 400 тис. грн. для закупівлі холодного асф...
Суспільство
До складу ВМС ЗС України прийнято патрульні катери типу типу «Island» — «Старобільськ», «Слов’янськ» та пошуково-рятувальне судно «Олександр Охрименко». 13 листопада, в Одесі відбулись урочисті заходи з нагоди передачі до складу ВМС ЗС України патрульних катерів класу «Island» "Слов’янськ" та "Старобільськ" та пошуково-рятувального судна. Під час передачі катерів були присутні представники зі Слов’янська. Серед них - мати загиблого морського піхотинця Олен...