• Головна
  • У Слов'янську та районі за тиждень близько 10 разів горіли осінні сухостої
17:07, 6 листопада 2019 р.

У Слов'янську та районі за тиждень близько 10 разів горіли осінні сухостої

У Слов'янську та районі за тиждень близько 10 разів горіли осінні сухостої

Приборкати багаття на відкритій території непросто, бо швидкість поширення вогню висока. 

За тиждень у Слов’янську та Слов’янському районі зареєстрували близько десяти  випадків займання осіннього сухостою.

Виїзди на гасіння палаючої сухої трави завдають рятувальникам додаткових матеріально-технічних втрат. Страждає від таких займань і навколишнє середовище. Ще один небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергії, опинитися у зоні спалювання сухостою дуже небезпечно.

За випалювання сухої рослинності не у спеціально відведених місцях, а безпосередньо там, де вона виросла, передбачена адміністративна відповідальність за статтею 77-1 КУпАП "Самовільне випалювання рослинності або її залишків", у вигляді штрафу.

За ті ж самі дії в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду наступає відповідальність за ст. 91 КУпАП.

За спалювання відходів на території підприємств, установ, організацій передбачена адміністративна відповідальність за ст. 82 КУпАП.

Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів та вздовж залізниць, стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на  сільськогосподарських землях. Винні караються штрафом, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі від п'яти до десяти років.

В результаті таких дій наслідки наступні:

- при випалюванні знищуються усі органічні рештки, які є природною першоосновою для утворення гумусу;

- знищується мікрофлора і мікрофауна, що розмножилась на поверхні землі;

- знищуються корисні комахи та інші живі істоти, що залягли на зимівлю у відмерлих органічних рештках;

- випалена поверхня землі стає непридатною для гніздування перелітних птахів, існування дрібних тварин (зайців, їжаків та інших);

- відмерла органіка є основним кормом для дощових черв’яків та інших корисних живих істот, що поселяються у поверхневому шарі ґрунту;

- багаторазове випалювання лугів, пасовищ, перелогів сприяє інтенсивному витісненню з них тендітних кормових трав багаторічними сильнорослими бур’янами;

- випалювання очерету, рогозу, осоки на болотах зупиняє процес торфоутворення на їх дні, гальмує розвиток придонної болотної гідрофлори і гідрофауни, сприяє «гниттю» і «задиханню» боліт і руйнуванню їх як прихистку і місця існування і розмноження багатьох видів пернатих.

Це ще не вся шкода, яка завдається землі вогнем та навколишньому середовищу. Служба порятункувкотре закликає не випалювати суху рослинність або її залишки, бережливо ставитися до природи, дотримуватись вимог природоохоронного законодавства та пожежної безпеки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #ДСНС #пожежа #сухостої
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...