Три держслужбовця зі Слов’янська, які змінюють місто на краще

А ви вже відвели свою дитину в нову опорну школу у Слов’янську? Займалися на сучасному спортивному майданчику чи грали на полі зі штучним покриттям? Брали участь у загальноміських фестивалях? Сьогодні ми вам розкажемо про людей, які стоять за всіма цими досягненнями у Слов’янську. 

Ми не збрешемо, якщо скажемо, що за останні роки у Слов’янську відбулось багато якісних змін у різних галузях. "Після війни", як зазвичай кажуть мешканці міста, на Слов’янськ звернув увагу весь світ. Тут розпочалася велика робота, яка продовжується і надалі. Над покращенням життя міста працювали і працюють багато людей. Одними з найважливіших ланок у цьому ланцюжку є держслужбовці, які стоять за багатьма досягненнями. 

Сьогодні ми вам розкажемо про трьох держслужбовців Слов’янська, які зробили великий внесок у розвиток міста за часи незалежності України. Це начальники трьох відділів - культури, освіти, молоді та спорту. 

Олександр Міщенко

відділ молоді та спорту Слов’янської міської ради 

Олександр Міщенко навчався у звичайній школі смт Билбасівка, що у Слов’янському районі. Ще будучи школярем, наш герой відвідував секцію з баскетболу, навіть вступивши до інституту, продовжував ходити на спортивні тренування. Професійним спортом не займався, - каже Олександр, але на аматорському рівні - залюбки. Хоч у дитячі та юнацькі роки своє життя зі спортом Олександр Міщенко не зв’язав, у дорослому - став начальником відділу сім’ї, молоді та спорту Слов’янської міської ради.

Спочатку у 2005 році Олександра Міщенка призначили спеціалістом 1 категорії, згодом перевели на посаду головного спеціаліста. А у 2014 році, після закінчення бойових дій у місті, Олександр Міщенко був призначений начальником відділу сім’ї, молоді та спорту Слов’янської міської ради. 

Це було шалене навантаження - зізнається Олександр Міщенко. У ті роки вся увага світової спільноти була прикута до нашого міста та його відбудови. Першочергові задачі - відновлення пошкоджених об’єктів соціальної інфраструктури міста, куди входять і спортивні об’єкти. Потрібно було у найкоротший час відновити роботу всіх спортивних груп, чим Олександр Міщенко і займався. 

З 2014 року у Слов’янську розпочалось не тільки відновлення, а й вдосконалення спортивної галузі. Завдяки обласній програмі у місті було встановлено 11 тренажерних майданчиків, за один рік було побудовано три футбольних поля у віддалених районах Слов’янська - розповідає Олександр Міщенко.

Інфраструктура потроху почала не тільки відновлюватись, але й розширюватись. У басейні встановили нову систему дезинфекції та повністю відмовились від хлору, встановили ліфт для маломобільних груп населення. У Слов’янську відкрито відділення з боксу, відділення спортивної гімнастики для юнаків. Для тих спортсменів, які захищають честь міста, області і України на міжнародних змаганнях, передбачені стипендії. 

Крім того, Слов’янськ став ареною проведення не тільки обласних, але й загальноукраїнських змагань. 

Зараз у місті спортивною діяльністю на постійній основі займаються близько 3,5 тисяч осіб, ще 17-18 тисяч задіяні у спортивно-масових заходах, які періодично проходять у Слов’янську. 

Спортивними заходами потрібно підіймати імідж міста - каже Олександр Міщенко. Треба, щоб наше місто знали не тільки з подій 2014 року…

Зараз Олександр Міщенко здобуває другу освіту у Харківській академії при Президентові України (державне управління) і продовжує вести свою діяльність у відділі сім’ї, молоді і спорту. У планах на майбутнє - реконструкція стадіона ім. Скіданова (колишній Хімік), вже готова проектно-кошторисна документація. У рамках робіт планується реконструкція бігових доріжок, трибун, побудова тенісного корту, баскетбольного майданчика. Також у планах - побудова дитячо-юнацької спортивної школи на базі колишнього дитячого садка по вул. Шнурківській. 

Марина Олійник

відділ культури


Марина Олійник ще з часів студентства активно займалася громадською діяльністю. Тоді студенткою вона брала участь і організовувала роботу театру "7 поверх". Після закінчення інституту жінка продовжувала займатися театром. Вони активно співпрацювали з Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Було реалізовано багато проектів - соціальні вистави, залучення дітей з інвалідністю. Майже всі театрали були волонтерами соціального центру. Окрім того, звичайно,  театр співпрацював з відділом культури. Проводилися вистави та концерти на площі.

Марина Олійник почала працювати у ЗОШ№16. Там вона працювала вчителем і педагогом-організатором. Організовувати заходи і свята - це те, що жінці дійсно подобається. Через певний час їй зателефонували з Центру соціальних служб і запропонували працювати з ними. Тоді Марина стала держслужбовцем - провідним спеціалістом Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 

Працювала Марина Олійник у Центрі соціальних служб і під час війни у Слов’янську. Тоді жінка допомагала організовувати евакуацію людей зі Слов’янська на підконтрольні Україні території, займалася роздачею гуманітарної допомоги. 

І хоча робота була корисною, але важкою морально. 

Так склалося, що після бойових дій у Слов’янську з 2015 року відділ культури залишився без керівника. Тоді  Марині Олійник запропонували обійняти цю посаду. Звичайно, що жінка погодилася, адже культура - це те, без чого вона себе не могла уявити.

Спочатку працювати було важко. Адже робота у відділі культури - це не лише організація свят, але в першу чергу - робота з паперами, кошторисом, організація роботи відділів. Все це було новим для жінки. Довелося вивчити багато нового. І обсяг роботи був набагато більшим. 

“Треба приймати управлінські рішення, налагоджувати стосунки в колективі. Люди культури - це шоу бізнес. Це такі тонкі натури”.

Весь цей час жінка після роботи продовжувала працювати з театром “7 поверх”. 

Коли Марина Олійник тільки почала працювати у відділі культури, першочерговим завданням було відновлення закладів культури, які постраждали під час окупації Слов’янська. Тоді зверталися і до благодійних фондів, і до міжнародних організацій. Події, що відбулися у 2014 році у Слов’янську стали великим поштовхом для міста. Організації почали писати гранти та шукати можливості розвитку не лише у бюджеті міста. Так, бібліотека написала великий проект, який їм вдалося виграти. Тепер Слов’янська бібліотека - це цілий культурний простір, де постійно проходять різні заходи.

На питання про те, що змінилося за час перебування Марини Олійник на посаді начальника відділу культури, жінка відповіла, що разом з громадськістю їм вдалося значно збільшити кількість патріотичних заходів. Вже традиційними стали святкування Дня вишиванки, Фестивалю сім’ї. 

“Я не можу сказати, що це заслуги відділу. Так склалися обставини”.

У Центрі культури запрацював молодіжний центр. Марина Олійник зазначає, що надзвичайно важливою є співпраця громадських організацій з держслужбами. Підтримка ініціатив громадських організацій значно покращує життя міста. 

Якщо говорити про власний внесок у життя міста, Марина Олійник з гордістю говорить про театральний фестиваль, який проходить у Слов’янську вже 15 років. У Донецькій області на підконтрольній Україні території залишився лише один театральний фестиваль, який досі продовжують фінансувати.

У подальших планах Марини Олійник - відремонтувати всі будівлі відділу культури.

А ще Марина Олійник є однією з тих держслужбовців, які відкрито і часто спілкуються у соцмережах з мешканцями міста та відповідають на питання.

Ігор Рубльовський

начальник відділу освіти 


Усе життя Ігоря Миколайовича зі Слов’янська було постійно пов’язане з освітою. Після закінчення педагогічного інституту наш герой почав вчителювати у Святогірській школі, де викладав технічні науки та військову підготовку. У цей час отримав додаткову  економічну освіту. У 2003 році Ігор Миколайович переїхав у місто Слов’янськ, проте за покликанням було влаштуватися важко, адже місто має свій педагогічний інститут і браку кадрів у цій галузі ніколи не було. Довелося йти працювати у банківську систему, але на освітянську ниву все одно тягнуло - зізнається наш герой. 

У 2006 році Ігор Миколайович влаштовується у господарчу групу відділу освіти у Слов’янську. Тоді стала в нагоді і педагогічна, і економічна освіта. Спочатку Ігор Миколайович був начальником господарчої групи, потім перейшов в апарат відділу освіти, де став спеціалістом. У 2015 році після проходження конкурсу Ігор Рубльовський стає начальником відділу освіти. 

Оскільки Ігор Миколайович раніше працював у сфері освіти, тому знав головні проблеми навчальних закладів з середини і розібратися йому було не складно. Основна задача була - покращити матеріально-технічну базу, адже, щоб втілити в життя ті чи інші новації, потрібно “підтягнути” фінансову складову. За словами Ігоря Миколайовича, проблем більше саме у господарчій діяльності, вони накопичувалися десятками років. Це і встановлення огорожі в школах та дитячих садках, ремонт будівель, облаштування їдалень, санвузлів, ремонт опалювальної системи та водопостачання. З роками комунікації у навчальних закладах зіпсувалися і потребували капітального ремонту. 

Оскільки фінансування бюджетних організацій в останні роки значно покращилося, вдалося потроху реалізувати задумані плани. Коли у Слов’янську було таке, щоб повністю оснащували клас комп’ютерами? - каже Ігор Миколайович. А сьогодні це дійсність. Це ж стосується і ремонту харчоблоків, туалетних кімнат. У цьому напрямку була проведена велика робота з директорами шкіл і завідуючими. 

Школярі мають бачити і естетику, і умови - каже Ігор Миколайович. 

За останні роки у Слов’янську відкрилася опорна школа, дитячій садок, інклюзивно-ресурсний центр, підвищена загальна оснащеність шкіл, безпека дітей під час занять, відкриті нові спортивні майданчики -  все це Ігор Миколайович вважає не своїми особистими досягненнями, а спільною перемогою держави, міста, батьків і дітей. 

Плани на майбутнє великі - відкриття ще однієї опорної школи, оснащення шкіл швидкісним інтернетом, вдосконалення матеріально-технічної бази навчальних закладів, покращення дозвілля дітей та навіть перехід до електронних журналів, турнікетів.

Найприємніше - бачити результати своєї роботи, щасливих учнів, задоволених батьків на педагогів. 

Бажаємо нашему місто подальшого розвитку та процвітання! 

Слов’янськ новини держслужбовці місто
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Актуальность
(0 оцінок)
Изложение
(0 оцінок)
1306 переглядів в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
Правоохранители из состава ООС остановили водителя на блокпосту на автодороге Киев-Харьков-Довжанский. Как оказалось, 24 - летний водитель - житель Бахмута, находился в состоянии наркотического опьянения. Сотрудниками группы в отношении нарушителя составлен административный протокол по ч. 1 ст. 130 «Управление транспортным средством лицами, находящимися в состоянии алкогольного, наркотического или иного опьянения» Кодекса Украины об административных правон...
Суспільство
У Слов'нському міськрайонному суді визначали рівень довіри до державних органів та власної безпеки. До Слов’янського міськрайонного суду завітав представник соціологічної компанії Kantar Україна на замовлення Програми ООН із відновлення та розбудови миру для збору даних в межах щорічного опитування «Безпека та правосуддя в Україні». Шляхом опитування було визначено рівень довіри громадян до державних органів, рівень впевненості у власній безпеці, знань щод...
Суспільство
«Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина», - казав Ґете. У сучасному світі можливостей вивчити мову набагто більше, ніж було раніше. Насправді, наразі кожен з нас має можливість вільно вивчати ту мову, яка йому необхідна, безкоштовно. Однією з найпоширеніших мов світу є англійська. Саме тому ми вирішили представити вам 10 додатків для вивчення англійської мови безкоштовно. 1. Duolingo Найпопулярніша і проста у використанні програма Duolingo - мобіль...
Суспільство
Відбулось засідання робочої групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості. На зустрічі були присутні представники місцевої влади, організацій, закладів Слов'янська, представники правоохороних органів та представники ПРООН. Звітував перед присутніми заступник начальника поліції Слов'янська Михайло Чинчевич. За минулий рік до відділу надійшло 42 905 повідомлень від громадян, належне реагування було забезпечене на кожен з викликів. З них 1 484 були...
LifeStyle
Зимові свята вже позаду, і для багатьох українців тепер постає завдання: повернутися до продуктивної роботи/навчання та вивести організм зі своєрідного стресового стану. У період новорічно-різдвяних свят багато хто відправляється у своєрідну відпустку. Звісно, у цей час люди дозволяють собі зайве у їжі та напоях, не сплять до ранку, а відпочивають вдень. Але свята закінчуються, і потім доводиться повернутись до звичного життя. Іноді це буває справжнім випр...
Кримінал
За матеріалами Служби безпеки України прокуратура Донеччини повідомила про підозру в скоєнні злочинів трьом діючим депутатам міських районних рад на Донеччині. Досудове слідство СБУ встановило, що у квітні 2014 року депутат Лиманської міської ради добровільно сприяла організації і проведенню незаконного голосування. Зокрема, вона очолила дільничну виборчу комісію в селищі Крива Лука, координувала роботу дільниці, підраховувала голоси та підписувала відпові...
Суспільство
В межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» планується підтримати громадські ініціативи з просування гендерної рівності на сході України. Програма міні-грантів буде доступна для найбільш активних учасниць та учасників тренінгів і шкіл, які зможуть реалізувати власні проекти і стати лідерами та лідерками в організаціях і громадах. Останній термін подання заявок: 5 лютого 2020 до 18:00 за київськи...
Суспільство
Выходные 18-19 января в Славянске пройдут без осадков и сильных заморозков. Днем температура будет до +3 градусов тепла, но к ночи она может снизиться до -4 градусов. Без осадков. В субботу небо будет весь день покрыто облаками, в воскресенье солнце может показаться из-за облаков. Атмосферное давление 767-769 мм. Влажность воздуха днем - 63-76%, утром и ночью - 87-93%. Скорость ветра до 6 м в секунду, направление преимущественно восточное и северо-восточно...
Суспільство
Натхнення - внутрішній стан, приплив енергії і сил, які допомагають почати нове та продовжити розпочате. Нові ідеї приходять швидше, якщо ви відчуваєте натхнення. Якщо ж воно залишає вас на півдорозі, важливо його зберегти. Щоб досягти бажаного та задуманого потрібне натхнення. Ось 5 способів, які допоможуть. 1. Знайдіть свої «місця сили» і побудьте в них Кожен із нас має улюблені місця: маленький парк, в який водили батьки у дитинстві, маленька кав’ярня,...