Три держслужбовця зі Слов’янська, які змінюють місто на краще

А ви вже відвели свою дитину в нову опорну школу у Слов’янську? Займалися на сучасному спортивному майданчику чи грали на полі зі штучним покриттям? Брали участь у загальноміських фестивалях? Сьогодні ми вам розкажемо про людей, які стоять за всіма цими досягненнями у Слов’янську. 

Ми не збрешемо, якщо скажемо, що за останні роки у Слов’янську відбулось багато якісних змін у різних галузях. "Після війни", як зазвичай кажуть мешканці міста, на Слов’янськ звернув увагу весь світ. Тут розпочалася велика робота, яка продовжується і надалі. Над покращенням життя міста працювали і працюють багато людей. Одними з найважливіших ланок у цьому ланцюжку є держслужбовці, які стоять за багатьма досягненнями. 

Сьогодні ми вам розкажемо про трьох держслужбовців Слов’янська, які зробили великий внесок у розвиток міста за часи незалежності України. Це начальники трьох відділів - культури, освіти, молоді та спорту. 

Олександр Міщенко

відділ молоді та спорту Слов’янської міської ради 

Олександр Міщенко навчався у звичайній школі смт Билбасівка, що у Слов’янському районі. Ще будучи школярем, наш герой відвідував секцію з баскетболу, навіть вступивши до інституту, продовжував ходити на спортивні тренування. Професійним спортом не займався, - каже Олександр, але на аматорському рівні - залюбки. Хоч у дитячі та юнацькі роки своє життя зі спортом Олександр Міщенко не зв’язав, у дорослому - став начальником відділу сім’ї, молоді та спорту Слов’янської міської ради.

Спочатку у 2005 році Олександра Міщенка призначили спеціалістом 1 категорії, згодом перевели на посаду головного спеціаліста. А у 2014 році, після закінчення бойових дій у місті, Олександр Міщенко був призначений начальником відділу сім’ї, молоді та спорту Слов’янської міської ради. 

Це було шалене навантаження - зізнається Олександр Міщенко. У ті роки вся увага світової спільноти була прикута до нашого міста та його відбудови. Першочергові задачі - відновлення пошкоджених об’єктів соціальної інфраструктури міста, куди входять і спортивні об’єкти. Потрібно було у найкоротший час відновити роботу всіх спортивних груп, чим Олександр Міщенко і займався. 

З 2014 року у Слов’янську розпочалось не тільки відновлення, а й вдосконалення спортивної галузі. Завдяки обласній програмі у місті було встановлено 11 тренажерних майданчиків, за один рік було побудовано три футбольних поля у віддалених районах Слов’янська - розповідає Олександр Міщенко.

Інфраструктура потроху почала не тільки відновлюватись, але й розширюватись. У басейні встановили нову систему дезинфекції та повністю відмовились від хлору, встановили ліфт для маломобільних груп населення. У Слов’янську відкрито відділення з боксу, відділення спортивної гімнастики для юнаків. Для тих спортсменів, які захищають честь міста, області і України на міжнародних змаганнях, передбачені стипендії. 

Крім того, Слов’янськ став ареною проведення не тільки обласних, але й загальноукраїнських змагань. 

Зараз у місті спортивною діяльністю на постійній основі займаються близько 3,5 тисяч осіб, ще 17-18 тисяч задіяні у спортивно-масових заходах, які періодично проходять у Слов’янську. 

Спортивними заходами потрібно підіймати імідж міста - каже Олександр Міщенко. Треба, щоб наше місто знали не тільки з подій 2014 року…

Зараз Олександр Міщенко здобуває другу освіту у Харківській академії при Президентові України (державне управління) і продовжує вести свою діяльність у відділі сім’ї, молоді і спорту. У планах на майбутнє - реконструкція стадіона ім. Скіданова (колишній Хімік), вже готова проектно-кошторисна документація. У рамках робіт планується реконструкція бігових доріжок, трибун, побудова тенісного корту, баскетбольного майданчика. Також у планах - побудова дитячо-юнацької спортивної школи на базі колишнього дитячого садка по вул. Шнурківській. 

Марина Олійник

відділ культури


Марина Олійник ще з часів студентства активно займалася громадською діяльністю. Тоді студенткою вона брала участь і організовувала роботу театру "7 поверх". Після закінчення інституту жінка продовжувала займатися театром. Вони активно співпрацювали з Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Було реалізовано багато проектів - соціальні вистави, залучення дітей з інвалідністю. Майже всі театрали були волонтерами соціального центру. Окрім того, звичайно,  театр співпрацював з відділом культури. Проводилися вистави та концерти на площі.

Марина Олійник почала працювати у ЗОШ№16. Там вона працювала вчителем і педагогом-організатором. Організовувати заходи і свята - це те, що жінці дійсно подобається. Через певний час їй зателефонували з Центру соціальних служб і запропонували працювати з ними. Тоді Марина стала держслужбовцем - провідним спеціалістом Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 

Працювала Марина Олійник у Центрі соціальних служб і під час війни у Слов’янську. Тоді жінка допомагала організовувати евакуацію людей зі Слов’янська на підконтрольні Україні території, займалася роздачею гуманітарної допомоги. 

І хоча робота була корисною, але важкою морально. 

Так склалося, що після бойових дій у Слов’янську з 2015 року відділ культури залишився без керівника. Тоді  Марині Олійник запропонували обійняти цю посаду. Звичайно, що жінка погодилася, адже культура - це те, без чого вона себе не могла уявити.

Спочатку працювати було важко. Адже робота у відділі культури - це не лише організація свят, але в першу чергу - робота з паперами, кошторисом, організація роботи відділів. Все це було новим для жінки. Довелося вивчити багато нового. І обсяг роботи був набагато більшим. 

“Треба приймати управлінські рішення, налагоджувати стосунки в колективі. Люди культури - це шоу бізнес. Це такі тонкі натури”.

Весь цей час жінка після роботи продовжувала працювати з театром “7 поверх”. 

Коли Марина Олійник тільки почала працювати у відділі культури, першочерговим завданням було відновлення закладів культури, які постраждали під час окупації Слов’янська. Тоді зверталися і до благодійних фондів, і до міжнародних організацій. Події, що відбулися у 2014 році у Слов’янську стали великим поштовхом для міста. Організації почали писати гранти та шукати можливості розвитку не лише у бюджеті міста. Так, бібліотека написала великий проект, який їм вдалося виграти. Тепер Слов’янська бібліотека - це цілий культурний простір, де постійно проходять різні заходи.

На питання про те, що змінилося за час перебування Марини Олійник на посаді начальника відділу культури, жінка відповіла, що разом з громадськістю їм вдалося значно збільшити кількість патріотичних заходів. Вже традиційними стали святкування Дня вишиванки, Фестивалю сім’ї. 

“Я не можу сказати, що це заслуги відділу. Так склалися обставини”.

У Центрі культури запрацював молодіжний центр. Марина Олійник зазначає, що надзвичайно важливою є співпраця громадських організацій з держслужбами. Підтримка ініціатив громадських організацій значно покращує життя міста. 

Якщо говорити про власний внесок у життя міста, Марина Олійник з гордістю говорить про театральний фестиваль, який проходить у Слов’янську вже 15 років. У Донецькій області на підконтрольній Україні території залишився лише один театральний фестиваль, який досі продовжують фінансувати.

У подальших планах Марини Олійник - відремонтувати всі будівлі відділу культури.

А ще Марина Олійник є однією з тих держслужбовців, які відкрито і часто спілкуються у соцмережах з мешканцями міста та відповідають на питання.

Ігор Рубльовський

начальник відділу освіти 


Усе життя Ігоря Миколайовича зі Слов’янська було постійно пов’язане з освітою. Після закінчення педагогічного інституту наш герой почав вчителювати у Святогірській школі, де викладав технічні науки та військову підготовку. У цей час отримав додаткову  економічну освіту. У 2003 році Ігор Миколайович переїхав у місто Слов’янськ, проте за покликанням було влаштуватися важко, адже місто має свій педагогічний інститут і браку кадрів у цій галузі ніколи не було. Довелося йти працювати у банківську систему, але на освітянську ниву все одно тягнуло - зізнається наш герой. 

У 2006 році Ігор Миколайович влаштовується у господарчу групу відділу освіти у Слов’янську. Тоді стала в нагоді і педагогічна, і економічна освіта. Спочатку Ігор Миколайович був начальником господарчої групи, потім перейшов в апарат відділу освіти, де став спеціалістом. У 2015 році після проходження конкурсу Ігор Рубльовський стає начальником відділу освіти. 

Оскільки Ігор Миколайович раніше працював у сфері освіти, тому знав головні проблеми навчальних закладів з середини і розібратися йому було не складно. Основна задача була - покращити матеріально-технічну базу, адже, щоб втілити в життя ті чи інші новації, потрібно “підтягнути” фінансову складову. За словами Ігоря Миколайовича, проблем більше саме у господарчій діяльності, вони накопичувалися десятками років. Це і встановлення огорожі в школах та дитячих садках, ремонт будівель, облаштування їдалень, санвузлів, ремонт опалювальної системи та водопостачання. З роками комунікації у навчальних закладах зіпсувалися і потребували капітального ремонту. 

Оскільки фінансування бюджетних організацій в останні роки значно покращилося, вдалося потроху реалізувати задумані плани. Коли у Слов’янську було таке, щоб повністю оснащували клас комп’ютерами? - каже Ігор Миколайович. А сьогодні це дійсність. Це ж стосується і ремонту харчоблоків, туалетних кімнат. У цьому напрямку була проведена велика робота з директорами шкіл і завідуючими. 

Школярі мають бачити і естетику, і умови - каже Ігор Миколайович. 

За останні роки у Слов’янську відкрилася опорна школа, дитячій садок, інклюзивно-ресурсний центр, підвищена загальна оснащеність шкіл, безпека дітей під час занять, відкриті нові спортивні майданчики -  все це Ігор Миколайович вважає не своїми особистими досягненнями, а спільною перемогою держави, міста, батьків і дітей. 

Плани на майбутнє великі - відкриття ще однієї опорної школи, оснащення шкіл швидкісним інтернетом, вдосконалення матеріально-технічної бази навчальних закладів, покращення дозвілля дітей та навіть перехід до електронних журналів, турнікетів.

Найприємніше - бачити результати своєї роботи, щасливих учнів, задоволених батьків на педагогів. 

Бажаємо нашему місто подальшого розвитку та процвітання! 

Слов’янськ новини держслужбовці місто
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальность
(0 оцінок)
Изложение
(0 оцінок)
1295 переглядів в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
Сьогодні в Україні відзначають День Збройних Сил. Це свято ухвалили 26 років тому.  У 1993 році постановою Верховної Ради України був офіційно запроваджений День Збройних Сил України.  Збройні Сили України, згідно Конституції України - це військові формування, які захищають незалежність, територіальну цілісність України, стримують збройну агресію, охороняють повітряний і підводний простори нашої держави.  На горі Карачун відбулись пам’ятні заходи з нагоди...
Суспільство
06.12.2019р. будуть проводитися ремонтні роботи на водопровідних мережах міста за наступними адресами: -вул. Макаренка 6 — під час проведення ремонтних робіт можливі перебої у водопостачанні центральної частини міста; -вул. Б.Хмельницького 25 — під час проведення ремонтних робіт можливі перебої у водопостачанні р-н Черевківка; -вул. Аеродромна (кут Ставропольскої)  — під час проведення ремонтних робіт можливі перебої у водопостачанні р-н  Черевківка; -вул....
Суспільство
3 грудня 2019 року в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" в Слов’янську пройшла соціальна молодіжна акція до міжнародного Дня боротьби зі Снідом «ВІЛ / СНІД – це потрібно знати кожному». Організатором заходу виступила молодіжна рада при Слов’янській міській раді, за підтримки відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Слов’янської міської ради. Під час проведення акції, молоді люди надавали мешканцям та гостям міста всю...
Пригоди
З початку року ювенальні поліцейські виявили 263 випадки невиконання батьківських обов'язків жителями Слов'янська.  Ці родини потрапили під нагляд поліції через домашнє насильство чи антисоціальний спосіб життя дорослих, відсутність умов для нормального розвитку чи через самовільні уходи дітей, з дому та інше. В цьому році співробітники ювенальної превенції були вимушені вилучити 28 дітей, які жили в неналежних умовах. Так, через пристрасть багатодітної жі...
Аналітика
Практично щодня ми здійснюємо близько десятка покупок, але часто робимо це автоматично: складаємо куплене в пакети, забираємо решту і одразу ж викидаємо чек у смітник. Або просто не звертаємо увагу на те, чи видали нам чек. І даремно, бо ніколи не знаєш, де тобі трапиться бракований товар. У нас вже є декілька історій, коли люди спробували повернути гроші за неякісний товар або обміняти його на щось інше. Тому ми спробували розібратися, що ж людині треба р...
фото
З нагоди Дня Збройних Сил України у Слов’янську виступив «музичний десант» військових оркестрів. У головному корпусі Донбаського державного педагогічного університету у мистецьких заходах взяв участь духовий оркестр 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади. Під керівництвом капітана Євгена Сочкова військові музиканти дали концерти ще й у містах Лиман і Святогірськ. Про це повідомляють на офіційній сторінці ООС. Глядачами і поціновувачами мілітарного...
Інтерв'ю
У Слов’янську пастора Петра Дудника знають багато людей. Під час бойових дій чоловік разом зі своєю дружиною та іншими волонтерами церкви займалися евакуацією багатьох слов’янців. Але його шлях допомоги почався ще задовго до війни у Слов’янську. Любити людей, цінувати життя, допомагати іншим - прості істини, які можуть змінити світ на краще. До Дня волонтера ми вирішили поспілкуватися з Петром Дудником і поділитися його історією допомоги людям. Спілкування...
Суспільство
Сьогодні на горі Карачун поблизу Слов’янська відбулись пам’ятні заходи з нагоди Дня Волонтера і Дня Збройних Сил України. На початку грудня Україна відзначає два важливих свята, які назавжди впишуться у нашу історію - День Волонтера (5 грудня) та День Збройних Сил України (6 грудня). Сьогодні з нагоди дат біля Меморіального комплексу на горі Карачун пройшли пам’ятні заходи. Саме тут у 2014 році свої життя за звільнення України віддали наші воїни-герої. Ун...
Суспільство
Ми всі знаємо, що бути волонтером - це робити добрі справи просто так, не чекаючи на гроші або якусь вигоду.  Ці люди дійсно піклуються про світ, у якому вони живуть. Останнім часом слово “волонтер” асоціюється з людьми, які допомагають армії, але варто визнати, що ці люди займаються різними справами. Хтось допомагає хворим, хтось піклується про тварин, хтось вкладає гроші у розвиток медицини, хтось годує безхатченків, а хтось бере на себе дитячі будинки....