• Головна
  • «З чим їдять» монетизацію пільг на комуналку. Задайте питання спеціалісту
14:35, 4 грудня 2019 р.

«З чим їдять» монетизацію пільг на комуналку. Задайте питання спеціалісту

«З чим їдять» монетизацію пільг на комуналку. Задайте питання спеціалісту

Вже минув місяць від початку опалювального сезону, і багато хто з абонентів-пільговиків побачив цікаві цифри в своїх платіжках.

З 1 жовтня стартувала монетизація пільг на житлово-комунальні послуги, згідно Постанови КМУ №373 від 17 квітня 2019 року. Але значна частина платників досі не розібралася, в чому сенс нової схеми призначення пільг, та що треба робити, аби й далі ними користуватися. Тому ми вирішили трохи розібратися в цьому.

Хто має право на монетизацію пільг

«З чим їдять» монетизацію пільг на комуналку. Задайте питання спеціалісту, фото-1

Особи з інвалідністю внаслідок війни;

Члени сімей загиблих/померлих учасників АТО/ООС;

Учасники бойових дій;

Ветерани військової служби (Нацполіції, ОВС, податкової міліції, ДСНС, спецзв’язку та захисту інформації, кримінально-виконавчої служби);

Особи з інвалідністю внаслідок військової служби та члени їх сімей;

Батьки та члени сімей військовослужбовців, які загинули/померли, пропали без вісти під час проходження військової служби;

Деякі інші категорії пільговиків, котрі не відносяться до учасників АТО/ООС та військової служби.

Монетизація в ідеалі

«З чим їдять» монетизацію пільг на комуналку. Задайте питання спеціалісту, фото-2

Для початку важливо знати, що монетизація доступна в готівковій та безготівковій формі.

В ідеалі пільги автоматично призначають в безготівковій формі, а не відміняють. Це відбувається, як у випадку з субсидіями, через Ощадбанк. Банк буде вести облік пільговиків та коштів, які надходитимуть для виплати пільг кожного абонента індивідуально. Все це має працювати через автоматизовані системи.

Далі Ощадбанк переказує кошти для виплати пільг на рахунки організацій, управителів та підприємств, які надають комунальні послуги. Але у випадку, якщо між ними й банком укладений договір.

Щоб отримувати пільги готівкою, тобто грошима, людина повинна була написати заяву до управління соціального захисту, яке щомісяця має формувати реєстри пільговиків із готівковою формою. Потім ці реєстри передають у Мінсоцполітики. Міністерство, в свою чергу, опрацьовує реєстри й передає дані, знову ж, в Ощадбанк разом із коштами для виплати монетизованих пільг готівкою. Їх ще можна отримати у відділеннях Укрпошти.

У кінці цього ланцюжка пільговик отримує кошти на особистий банківський рахунок, може їх зняти в будь-який час чи скористатися ними за оплату комунальних послуг. Але звертається увага на те, що квитанцію пільговики будуть отримувати із вказанням повної суми за комунальну послугу, без зазначення розміру пільг.

При цьому сукупний дохід сімей пільговиків не враховується. Береться до уваги площа, гранична норма споживання комунальної послуги.

Які документи та нормативні акти регламентують монетизацію

«З чим їдять» монетизацію пільг на комуналку. Задайте питання спеціалісту, фото-3

По-перше, регулює механізм монетизації пільг Постанова КМУ №373 від 17 квітня 2019 року, про яку ми казали вище.

Розмір житлової площі, на яку надається пільга, і розмір відсотків, розраховують згідно Законів України:

Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей;

Про Службу безпеки України;

Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту;

Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист.

Граничні норми споживання комунальних послуг регулює постанова КМУ «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 6 серпня 2014 року.

Яких комунальних послуг стосується монетизація

«З чим їдять» монетизацію пільг на комуналку. Задайте питання спеціалісту, фото-4
  • Управління багатоквартирним будинком;
  • Постачання газу, тепла, електроенергії, води, вивезення сміття;
  • Внески за встановлення, обслуговування та заміну лічильників, витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено ОСББ.

Щодо будинків з ОСББ трохи докладніше. Тут монетизуються:

  • витрати на утримання спільного майна будинку (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічні роботи; обслуговування внутрішньо-будинкових систем, утримання ліфтів);
  • витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна будинку;
  • витрати на поточний ремонт спільного майна будинку.

Як вийшло насправді

«З чим їдять» монетизацію пільг на комуналку. Задайте питання спеціалісту, фото-5

Щомісяця Ощадбанк інформує пільговиків через СМС про те, скільки коштів на їх особистий рахунок надійшло від держави, їх залишок та використання. Відслідкувати цю інформацію, а також те, які комунальні послуги були сплачені за рахунок монетизованих пільг, можна в особистому кабінеті на сайті Ощадбанку або в мобільному додатку. Але це не зможуть зробити ті, в кого немає комп’ютеру або смартфону та інтернету.

Із СМС теж є деякі складнощі. Для того, щоб система банку надсилала їх автоматично, треба звернутися в УСЗН, аби доповнити персональні дані мобільним номером. УСЗН, в свою чергу, передає ваш номер банку. Але це у випадку, якщо раніше ви не давали свій номер.

Після того, коли в управлінні ви дали номер, треба йти в особистий кабінет на сайті чи в додатку Ощадбанку. Там послідовність така: зайти на сайт, у верхньому меню обрати категорію «Інші розділи», там обрати «Безготівкову монетизацію», заповнити дані, натиснути «Увійти вперше».

Отримувати пільги готівкою зможуть лише ті, хто встиг до 15 жовтня цього року подати заяву на монетизацію в УСЗН. Ті, хто не встиг, повинні чекати 15 квітня наступного року − з цього дня протягом місяця можна знову подати документи на отримання пільг готівкою.

Багато людей скаржаться на те, що зовсім не розібралися в новому механізмі призначення пільг і взагалі не розуміють, куди бігти, в кого питати, які документи подавати. Засмутив і той факт, що платіжки отримали з повними сумами до сплати, без вказання розміру пільг.

Люди не знали, що для отримання пільг грошима треба встигти подати заяву до 15 жовтня. Спочатку оформили картку та створили особистий кабінет в Ощадбанку, а тільки потом дізналися, що цього не достатньо для готівкової монетизації. Кажуть: «Монетизація, наче б то, є, але її ніде не видно, і скористатися нею не можемо». Як розповідають наші читачі, навіть люди, які зареєструвалися особистий кабінет Ощадбанку та слідкують за нарахуваннями від держави, не отримують гарантовану пільгу в повному обсязі. Багато пільговиків скаржаться на те, що з початком монетизації у них з’явилися незрозумілі борги.

Фактично механізм монетизації ще не налагоджений і працює нестабільно, тому що почав працювати тільки 1 жовтня.

Аби детально розібратися в ситуації та відповісти на всі питання наших читачів, ми запросили до студії сайту 6262 представників Слов’янського управління соціального захисту населення. В коментарях ви можете задати свої питання стосовно монетизації - ми, в свою чергу, передамо їх представникам УСЗН. 

В наступному матеріалі ви отримаєте відповіді на свої запитання, тож слідкуйте за оновленнями на нашому сайті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #пільги #монетизація #комуналка #комунальні послуги #УСЗН #пільговики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...