"Нормандська зустріч". Що про неї говорять у Слов’янську (оновлюється)

"Нормандська зустріч". Що про неї говорять у Слов’янську (оновлюється)

Що це за Нормандська зустріч, за яку так активно говорять останні дні? Хто зустрічається і що будуть обговорювати?

Ми спробували не лише пояснити, чого очікувати від зустрічі, але й зібрати думки місцевих жителів щодо події.

Лідери України, Німеччини, Франції та Росії вперше за останні три роки зустрінуться за столом переговорів з метою зрушити з місця виконання Мінських домовленостей. Крім того, в Парижі запланована перша двостороння зустріч президента України Зеленського з президентом РФ Володимиром Путіним, раніше вони спілкувалися лише по телефону.

Напередодні зустрічі у Києві на акцію "Червоні лінії для ЗЕ" зібралися люди, які говорять про неприпустимість поступатися інтересами держави у зустрічі з президентом РФ. Україна застигла в очікуванні результатів перемовин.

Пєсков Сергій з Лимана також брав участь в акції, їздив до Києва. Ось його думки та сподівання стосовно Нормандської зустрічі:

"Мої очікування з приводу Норманською зустрічі не як не назвеш позитивними. Тому, що пан Зеленський вважає, що все можна вирішити зустрівшись особисто з Путіним. Та як ми пам’ятаємо, вже відбулося чотири зустрічі і на жодній не було досягнуто будь яких значних домовленостей.

Перша і головна вимога Мінського формату - це виведення всіх іноземних військових угрупувань та встановлення контролю над державним кордоном ВСУ. Але це завжди ігнорувалося російською стороною. А натомість вона наполягала на проведенні виборів на непідконтрольній території спочатку, а потім відведенні чи роззброєнні силових структур так званої ОРДЛО, що є неприйнятним . Друге - керуючі органи так званих республік зажадали аби їхні «державні утворення ЛНР ДНР» були в адміністративних кордонах Донецької та Луганської областей . Тобто ми маємо бажання російських кураторів продовжити повзучу окупацію України. І цьому є показовий приклад, після побудови мосту у станиці Луганській наші війська відведенні, але терористи зайняли весь міст знявши українську символіку. Тобто ми бачимо, що бажання інтегруватися в Україну у тієї сторони нема. Третє - це газові переговори які проводять за закритими дверима, і планують підписати на Норманській зустрічі. Цього категорично не можна допустити бо газова залежність дорівнюється знищенню державності України.  Аби запобігти цьому я і вирішив приймати участь у протестних акціях «Ні капітуляції», яку підтримали політичні партії Свобода, Голос, ЕС та Батьківщина. На ній були озвучені головні вимоги від ОП,якими не можна нехтувати , аби не втратити державу Україна. Перше - це ніяких виборів, доки не буд встановлений повний контроль над держаним кордоном та територією окупованою Росією. Друге - ніяких домовленостей стосовно Криму , Крим це Україна крапка. Трете - ніяких домовленостей про прямий експорт газу з Росії, бо це знищення газового ринку що в свою чергу приведе до повної енергетичної залежності від країни агресора."

У Слов’янську також обговорювали можливі наслідки зустрічі. 

Так, наприклад, активіст, координатор "Сильні Громади" у Слов’янську Денис Бігунов ділиться своїми думками:

"На даний момент виходячи з нині чинної редакції Мінських угод, ситуація виглядає наступні чином (і, до речі, це теж підкреслював президент Зеленський). Так, згідно Мінську в нині чинній редакції, Україна повинна знайти спосіб як забезпечити фінансування ОРДЛО, провести в умовах окупації вибори і визнати їх демократичними і вільними, укласти з новообраною місцевою владою кожного з ОРДЛО договори на фінансування, внести зміни до Конституції з урахуванням "особливого статусу" ОРДЛО, легалізувати народну міліцію ДНР і ЛНР як міліції органів місцевого самоврядування ОРДЛО. І тільки після цього: перше - Росія повинна віддати Україні контроль над кордоном і друге - виведення незаконних збройних формувань. Але ось наприклад, після виконання Україною всіх цих умов уявіть таку ситуацію - ось уже майже мир, пенсії є, зарплати є, вибори пройшли і Україна їх власноруч визнала, договори на фінансування з органами влади ОРДЛО укладені. І тут прямо перед відновленням Україною контролю над кордоном і виведенням збройних формувань - "фашисти" здійснюють обстріл до прикладу центру Донецька з загибеллю людей. Тоді РФ піднімає питання про те, як же ж можна щось виводити, якщо триває "геноцид народу Донбасу"? І тоді РФ говорить, давайте домовлятися далі - наприклад, раз така справа погоджуйтеся на бази російських миротворців в Донецьку як гарантію для мирного населення і примусу до миру "протиборчих сторін". Тоді Україна в сльозах і соплях каже - "ми скасовуємо всі попередні пункти - фінансування, зміни до Конституції". А РФ говорить, хлопці, так що ж це значить? Значить це не ваші люди і не ваші території? Значить самі відмовляєтеся? Але вибори то вже місцеві Україна особисто провела і власноруч визнала їх чесними і демократичними. І все, пастка захлопнулася і ми опинимося в новій переговірній реальності. Я думаю, так поетапно Росія і доводитиме Україну "до кондиції" саме кров'ю і шантажем. А потім, коли все це закінчиться санкції знімуть "у зв'язку зі смертю пацієнта".

Слов’янський активіст Олександр Беліменко так прокоментував ситуацію:

"Проблема загальнонаціонального масштабу не може бути розв’язана без узгодження шляху її вирішення з усім суспільством чи хоча б з тією частиною суспільства, яка має бажання брати участь в обговоренні. Спроба ж просування попередньо неузгодженого варіанту ризикує натрапити на стіну несприйняття навіть у випадку, якщо цей варіант не позбавлений здорового глузду. З іншого боку, відносно легке розв’язання спірних питань без попереднього публічного обговорення може свідчити про спробу протягування «таємних договорняків», які з тих чи інших причин було приховано від суспільства. Отже, показником відсутності «зради» в теперішній нормандській зустрічі буде відсутність підписаних «політично-вагомих» документів. В противному разі слід ретельно вивчити розклад літаків до Мінська, бо до Ростова прямих рейсів наразі не існує."

У осередку "Друкарня" також збиралися місцеві жителі, які обговорювали можливі причини та наслідки Нормандської зустрічі. Думки кардинально різняться одна від одної. Ось деякі з них:

"Нічого не очікується. Якщо Зеленський побачить, що домовленості не працюють, то швидше за все буде «план Б» ніяких КПВВ - буде стіна. Однак може бути 2-4 місяці для переїзду громадян з ОРДЛО фінансована державою. Путін буде шантажувати і Зеленському буде складно. Надія, що буде стіна".

"Домовлятися з РФ безглуздо так як досвід взаємодії з РФ не обіцяє нічого хорошого. Потрібно мати тверду позицію держави. Війна повинна закінчитись або перемогою, або поразкою. Можливо звільнення полонених, проте особливий статус - це червона лінія. Домовленості з РФ неможливі".

"Путін маніпулятор і Зеленський не дурна людина. Йтимуть хитрі переговори. Рятувати ті території неможливо, але і стіну не потрібно будувати. Можуть звільнити заручників, щоб показати конструктив. Сила Путіна - наша слабкість. РФ все робитиме для дестабілізації України. ОРДЛО - це така ж ситуація створена РФ, як і в країнах з подібними конфліктами на пострадянському просторі".

"Зеленський не піде на задоволення амбіцій Путіна. Україна пішла на поступки на відведення на деяких ділянках фронту. Не враховується людський фактор - комунікація між людьми підконтрольних і окупованих територій. Розведення військ, незначні угоди і зустрічі заради зустрічі".

О 15:55 Зеленський прибуде до Єлисейського палацу, де почнуться перемовини. Після спілкування відбудеться зустріч Володимира Зеленського із Володимиром Путіним. Стежимо за подіями.

Слов’янськ новини новини Слов’янська Нормандська Зустріч Володимир Зеленський війна на Донбасі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
316 переглядів в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі