• Головна
  • Йоль, чи день зимового сонцестояння. Ось він - час для мрій та бажань
12:15, 21 грудня 2019 р.

Йоль, чи день зимового сонцестояння. Ось він - час для мрій та бажань

Йоль, чи день зимового сонцестояння. Ось він - час для мрій та бажань

21 грудня багато людей вважають ледь не одним з найчарівніших днів у році. А дехто говорить навіть про те, що саме з цього дня і починається справжнє святкування Нового Року.

У більшості випадківа ми знаємо 21 грудня, як день сонцестояння. Саме сьогодні найкоротший день і найдовша ніч. Сезонне значення зимового сонцестояння полягає в повороті від поступового подовження ночі і скорочення дня до зворотного напрямку. 

У різних культурах ця подія сприймалася по-різному, але у більшості народів вона розцінювалася як відродження. Так, у слов’ян свято називали Коляда, а у німецьких народів — Йоль.

Наступ найдовшої ночі пов'язували з волею Карачуна - жорстокого повелителя темряви, морозів і вічної холоднечі. А в день зимового сонцестояння слов'яни відзначали язичницький Новий рік, який уособлювався з божеством Колядою. Щоб надати сили Сонцю, яке, за повір'ями, має відродитися в цей день, існував звичай розкладати ритуальне вогнище. Часто дрова для багаття були дубові, тому що дуб, як вважалося, є космічним деревом. Іноді брали сосну, яка символізувала вмираючого бога Сонця. Поліна прикрашали різьбленням і відповідними символами. Для виконання ритуалу відродження Сонця брали 13 червоних і зелених свічок з вирізаними на них Сонцем та іншими магічними символами.

За звичаєм, в найдовшу ніч року колядували і ворожили на майбутнє.

З найпопулярніших язичницьких звичаїв у день зимового сонцестояння була традиція поміщати хліб та пироги на гілках старих дерев. Також на дерева виливали солодкі напої в дар лісовим богам, щоб урожай у майбутньому був плідним.

Потім, коли було прийнято християнство, це язичницьке свято приурочили до Різдва і зимових Святок.

Йоль, чи день зимового сонцестояння. Ось він - час для мрій та бажань, фото-1

Деякі стародавні традиції святкування сонцестояння живі й досі. 

Зимове сонцестояння - одна з головних сонячних точок року в астрології, поряд з днями весняного і осіннього рівнодення, літнього сонцестояння.

Це відмінний день для нових справ і проектів. Вважається, що якщо серйозно задумати в цей день яку-небудь нову справу, завершити її вдасться з легкістю. Тим, у кого є заповітне бажання, саме час його загадати, адже цей день підходить як ніякий інший.

Ще в цей день можна загадати зцілення, процвітання, побажати сили або мудрості. Особливо, якщо принести додому трохи сухого листя, горіхів і фруктів. Для ароматизації повітря добре використовувати олії ялівцю, кедра, сосни і розмарину. Також можна влаштувати вечерю. 

Саме свято краще відзначати в компанії людей, з якими зв'язують спільні ідеї, інтереси і починання. Сприятливою є наявність лісу і живого вогню, наприклад у вигляді свічок, запалених будинку. 

Йоль, чи день зимового сонцестояння. Ось він - час для мрій та бажань, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #Йоль #День сонцестояння #найдовша ніч #21 грудня #Коляда #магія #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...