12:01, 6 січня 2020 р.
Парк, тролейбуси, площа: що не виконав Слов’янськ у 2019 році
Під кінець року завжди залишається те, що за різних причин не вдалося зробити.
У Слов’янську є декілька великих проєктів, реалізація яких у 2019 році так і не розпочалася. А є проблема, яка тягнеться роками і досі не вирішена.
Сквер Лісний
Розмови про те, що непогано було б зробити сквер на місці занедбаної посадки в мікрорайоні Лісний, розпочалися ще у 2018 році. На черговій сесії міськради було вирішено розпочати реконструкцію скверу Лісний. Для розробки детального плану реконструкції були виділені гроші. Обговорювали те, як буде виглядати місцевий парк, і що в ньому має бути. Спеціально проводилося опитування.
У листопаді 2018 року під час засідання виконкому начальник міського відділу екології Лариса Соловей розповіла, що створення парку "Лісовий" входить до Програми розвитку та збереження зелених насаджень на 2019-2020 рік, загальна сума якої - близько 115 млн. грн. Начальниця відділу екології зазначила, що проект "Лісовий" планується за 2 роки реалізувати в 2 етапи робіт.
На сайті міськради 29 серпня 2019 року було опубліковано оголошення про те, що почався процес розгляду пропозицій громадськості щодо проекту детального плану території для будівництва парку "Лісовий". Людям пропонували ознайомитися з проектом.
Проект детального плану території розроблений Донбаською національною академією будівництва і архітектури на підставі рішення Слов'янської міськради від 27.06.2018.
Площа
Про плани реконструкції площі Соборної заговорили ще в 2015 році. Тоді був оголошений конкурс ідей з благоустрою площі, на якому перемогли 3 проекти. У 2016 році оголосили, що над розробкою проекту реконструкції буде працювати ПП "РЕСТРО".
Детально проект реконструкції був представлений у червні 2017 року. 9 квітня 2019 року міський голова Вадим Лях прокоментував, що реконструкція площі планується. Проект реконструкції був поданий на розгляд Європейського інвестиційного банку, але фінансування все ще не отримано. Тому фінансування реконструкції площі буде, але коли саме - невідомо.
Парк Шовковичний
Історія з реконструкцією парку триває з 2017 року. Вже багато разів називали різні дати завершення робот. Останнього разу говорили, що все завершиться восени 2019 року, але не склалося.
Проект відправляли на корегування, через це роботи зупинялися. Активна фаза реконструкції розпочалася навесні 2019 року. Згідно з відповіддю підрядника, у 2017 році виконали роботи на суму 4,4 млн. грн. У 2018 році роботи виконані на 2,5 млн. грн. У департаменті екології ДонОДА озвучили, що станом на 19 липня 2019 року виконано робіт на суму 10 млн. 744 тис. грн., Близько 50% від загального обсягу робіт.
Триває розслідування реконструкції парку за статтею КК "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем". Керівництво Слов'янська стверджує, що це розслідування триває вже давно і пов'язано з коригуванням проекту реконструкції парку.
Водопостачання
Проблема водопостачання у Слов’янську тягнеться багато років. Звісно, за один рік її не вирішити, та й грошей для цього потрібно багато. У проблеми є декілька складових: великий борг перед компанією «Вода Донбасу», застарілі мережі міста, багатьом з яких вже більше 50 років, борг населення.
Виходить так: люди відмовляються платити за воду, бо її немає через скорочення та постійні ремонтні роботи. «Вода Донбасу» скорочує постачання через борг, ремонтні роботи кожен день через те, що труби старі. Таке замкнуте коло.
Заборгованість перед Компанією "Вода Донбасу" складає майже 85 млн. грн. Для його погашення Словміськводоканал повинен щомісяця виплачувати 1,4 млн. грн. Також щомісяця підприємство зобов'язано виплачувати "Воді Донбасу" 3,6 млн. грн. за покупну воду.
Згідно звіту про виконання Програми фінансової підтримки водоканалу на 2019 рік, податковий борг підприємства на 1 серпня - 28 млн. грн.
Після того, як на фільтрувальній станції встановили нові насоси, вода в мікрорайони Артема й Лісний протягом кількох місяців постачалася цілодобово. Зараз декілька мікрорайонів, особливо верхні поверхи, досі періодично страждають від перебоїв з водою.
Маршрут №5
У липні 2019 року стало відомо, що місто виділить 2 мільйона 182 тисячі гривень для того, щоб можна було оголосити тендер і знайти підрядника на виконання робіт з реконструкції. В рамках робіт буде закуплено 5 тролейбусів, 20 зупинок, відновлення тролейбусної лінії до Семенівки. Гроші надає Європейський інвестиційний банк. Хоча спочатку йшлося про те, що тролейбуси куплятимуть на умовах лізигу.
Проєкт реконструкції маршруту №5 був відібраний для реалізації рішенням Міністерства регіонального розвитку від 8 серпня. Разом з відновленням маршруту буде фінансуватися покупка п'яти тролейбусів. Щоб об'єднати реконструкцію і нові тролейбуси, проєкт потрібно відкоригувати. Під час цієї сесії прийняли рішення про те, щоб виділити 100 тис. грн. на коригування.
24 грудня, під час підсумкової прес-конференції міський голова Вадим Лях оголосив, що тендер на відновлення маршруту №5 відбудеться в кінці січня наступного року.
Дійсно, тендер на Prozorro був оголошений 20 листопада. Очікувана вартість - 68 млн. 213 тис. Грн. Замовник - Управління житлово-комунального господарства. Дата проведення аукціону - 31 січень 2020 року.
Можливо, ми щось пропустили? Якщо так, то свої варіанти пишіть у коментарі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:15
Вчора
11:56
Вчора
11:16
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі