• Головна
  • Занедбані руїни Слов’янська: паркан навколо чагарників та кам’яний скелет
10:40, 23 січня 2020 р.

Занедбані руїни Слов’янська: паркан навколо чагарників та кам’яний скелет

Занедбані руїни Слов’янська: паркан навколо чагарників та кам’яний скелет

У Слов’янську досить багато зруйнованих будівель, недобудованих багатоповерхівок, скелетів будівель у стадії руйнування. Усі ці місця повільно перетворюються у сміттєзвалища, стають місцями екстремальних прогулянок підлітків і просто несуть у собі небезпеку.

У серпні 2019 року ми торкнулися теми недобудованих багатоповерхівок, оскільки була зареєстрована електронна петиція із пропозицією добудувати їх. Тоді ми з’ясували, що усі вони знаходяться не у комунальній власності. Міський голова Вадим Лях коментував, що власникам регулярно пишуть листи й виписують штрафи, але ті не реагують.

На цьому перелік недобудов та руїн у місті не завершується. Два таких об’єкти є у центрі міста: один – по вулиці Поштовій, неподалік від універсаму, другий – на перехресті вулиць Університетської та Торської. До редакції декілька разів зверталися читачі із проханням привернути увагу на ці ділянки.

По вулиці Поштовій є досить велика територія, частково огороджена напівзруйнованим парканом. Зараз уся територія вкрита великими чагарниками, які поступово відвойовують собі частину тротуару біля занедбаної ділянки. Між гілками та купами листя лежить сміття.

На перехресті вулиць Торської та Університетської стоїть скелет триповерхової будівлі. Раніше там була міська баня. Зараз там теж сміття та великі чагарники. На відміну від першої локації, тут все не так щільно вкрите рослинністю, тому багато хто може розглядати місце для пошуку «пригод». До того ж, воно відкрите з усіх боків.

Ми вирішили дізнатися, чи є можливість навести лад у цих місцях, і кому вони належать. Заступник міського голови Андрій Секлецов прокоментував, що огороджена територія біля універсаму знаходиться у приватній власності, тому місто не має права туди втручатися, але цим питанням займаються. Взагалі у планах до весни – прибирання великих занедбаних ділянок, і зараз цим займаються на вулиці Парковій.

У відділі раціонального використання земельних ресурсів підтвердили, що ділянка біля універсаму дійсно знаходиться у приватній власності, а не комунальній. На подібних ділянках у місті зареєстроване право на будівлю, хоча самої будівлі там може і не бути. Анулювати це право може сам власник або його спадкоємці. Все, що може робити місто в такому випадку – це писати листи власнику.

Щодо залишків старої бані на перехресті вулиць Торської та Університетської, то, як повідомили у відділі комунальної власності, під час виконкому було прийнято рішення про те, щоб його знести. Доручили це Управлінню житлово-комунального господарства. В УЖКГ ми з’ясували, що рішення виконкому про знесення дійсно було, але ще у 80-ті роки минулого століття. Поки що у міста немає планів на цю ділянку. У міському бюджеті зараз немає зайвих коштів на знесення руїн, тому їх не будуть чіпати, поки земельна ділянка не знадобиться для чогось.

Що б там не було, а у мешканців завжди є можливість навести лад власними зусиллями. Звісно, не на приватних територіях чи небезпечних об’єктах, а хоча б навколо своїх осель – достатньо зібратися купою, узяти із собою інструменти, пару рукавичок та мішків для сміття. 

#Славянск #новости #недобудови #благоустрій #будівлі #руїни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...