• Головна
  • Що робити із Артемом у Святогірську. Коментар директора Українського інституту національної пам’яті
13:09, 13 лютого 2020 р.
2

Що робити із Артемом у Святогірську. Коментар директора Українського інституту національної пам’яті

Що робити із Артемом у Святогірську. Коментар директора Українського інституту національної пам’яті

Коли розпочався процес декомунізації, багато розмов ходило і щодо пам’ятника Артему у Святогірську. Як цю ситуацію вже сьогодні коментує директор Українського інституту національної пам’яті.

У 2015 році пам’ятник Артему вирішили не демонтувати, адже він вважається пам’яткою монументального мистецтва національного значення.

Читайте: Памятник Артему в Святогорске сносить не будут

У 2018 його почали реставрувати. Всього на його відновлення з обласного бюджету виділили 388 000 гривен.

Читайте: В Святогорске реставрируют памятник Артему

Днями директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович написав блог на сторінці НВ, де прокоментував ситуацію із декомунізацією, а також розказав, що робити із пам’ятником Артему у Святогірську.

"А вот есть памятник Артему в Святогорске. Это огромная статуя над Лаврой, и одновременно памятник кубизма эпохального значения. Сюр здесь в том, что большевики делали его рядом с православной церковью с определенным подтекстом. А местные монахи, которые относятся к РПЦ, сейчас в том числе его охраняют. Поэтому очень важно, чтобы такие произведения были сохранены в определенном дисциплинарном пространстве, где им и положено быть, но с определенными комментариями. Потому что нельзя вот так брать и прославлять Артема или других большевиков, которые пачками отправляли людей на тот свет, ни во что не ставя человеческую жизнь", - говорить Антон Дробович.

Демонтаж - не єдине рішення цього питання. Це один з варіантів, при тому дуже дорогий фінансово, зазначає директор УІНП.

Чоловік пропонує надати інформаційні стенди і дошки до цих пам'ятників, де б на різних мовах пояснювалося, що це і хто це, і який за цим шлейф. Слід обов'язково розповісти про скульптора, а в цьому випадку Кавалерідзе - хто він, і чому так вийшло.

"Потому что бывает так, что человек создавал памятник большевистскому режиму, и через несколько лет этот же режим его самого перемалывал. Да, судьбы людей складывались по-разному, но очень часто их же произведения становились саморазоблачающими для этой системы. Сказать об этом — программа минимум. Ведь в первую очередь следует беспокоиться о том, чтобы этот памятник и с такими стендами не продолжал осуществлять свое пропагандистское влияние и не служил фактически надругательством над памятью всех тех миллионов, кого большевики отправили на тот свет", - додає Дробович.

Як ви ставитеся до пам’ятника Артему у Святогірську?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Святогірськ #пам’ятник Артему #Кавалеридзе #Антон Дробович #декомунізація
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
ннн
15 квітня 2020 р., 08:01
отдайте его людям уважающих свое прошлое а нация без прошлого это нация без будущего
Оголошення
live comments feed...