• Головна
  • "Важливо розрізняти поняття булінгу і звичайного конфлікту". Булінг у школах Слов’янська
15:47, 18 лютого 2020 р.

"Важливо розрізняти поняття булінгу і звичайного конфлікту". Булінг у школах Слов’янська

"Важливо розрізняти поняття булінгу і звичайного конфлікту". Булінг у школах Слов’янська

Нещодавно у Слов’янську на двох підлітків склали адміністративні протоколи за "Булінг (цькування)". Батьки школярів мають виплатити по майже 2 тисячі гривень штрафу. Ми вирішили поцікавитися, чи поширений булінг у Слов’янську і як із ним борються у школах.

Журналісти сайту 6262.com.ua роблять серію матеріалів щодо булінгу у місті. Так, ми поспілкувалися з представниками однієї із міських шкіл, представниками поліції, які займаються питаннями булінгу у школах, і, безпосередньо, з жертвою булінгу.

Читайте: Діти зі Слов'янська виступили проти булінгу

Для того, щоб дізнатися про протидію булінгу у школах Слов’янська, ми звернулися до адміністрації ЗОШ №15.

Заступниця директора з виховної роботи Ольга Помелило розповіла про те, що змінила поява покарання за булінг і чому його плутають із звичайними шкільними конфліктами.

"Важливо розрізняти поняття булінгу і звичайного конфлікту". Булінг у школах Слов’янська, фото-1

Булінг (від англ. to bull — переслідувати) — це агресивна свідома поведінка однієї дитини (або групи) стосовно іншої, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском.

Сам термін "булінг" з’явився не так давно. Хоча те, що безпосередньо несе у собі це поняття, знайоме багатьом. Школи і раніше проводили заняття, виховні години, роз’яснення щодо конфліктних ситуацій у класі. 

рофілактика негативних проявів у поведінці учнів завжди була одним із важливих напрямів в роботі школи. Ця робота завжди була, просто ми її називали інакше".

Важливо - не плутати поняття булінгу та звичайного конфлікту у школі. Адже булінг - це тривале цькування одного з учасників навчального процесу. До речі, поняття булінгу може стосуватися не лише учнів, але і вчителів.

Як повідомити про булінг у школі чи класі

Як розказала нам Ольга Помелило, заяву про булінг у школі може подати будь-хто, хто став свідком, або учасником цього. Це можуть бути батьки, однокласники або вчителі, які помітили, що поруч із ними відбувається цькування. Для цього треба або подати письмову заяву за прикладом (є спеціальна форма заяви, у школах мають бути приклади), або усно звернутися до директора школи.

Щоб довести до покарання, треба довести факт булінгу. Саме тому після звернення директор створює спеціальну комісію, яка розслідуватиме ситуацію. У цю комісію, окрім вчителів і адміністрації школи, обов’язково входять батьки того учня, якого звинувачують у булінгу, і батьки учня, який повідомив про булінг стосовно себе.

Якщо комісія зможе підтвердити цькування дитини, то вони передають справу поліції. Тільки представники поліції мають право покарати батьків і учня. Вчителі самостійно не мають право це робити.

Якщо ж комісія не може підтвердити факти цькування та травлі, то батьки все одно мають право звернутися до поліції. Тоді цю справу розглядатимуть вони.

Це стосується і булінгу щодо вчителів. Якщо вчитель, або будь-яка сторона навчального процесу стала свідком або жертвою булінгу, вона має право подати заяву про це. Також безпосередньо діти мають право самостійно звернутися до директора чи на гарячу лінію поліції із заявою про булінг.

Між іншим, за приховування факту булінгу у школі вчителі також можуть понести відповідальність.

"Важливо розрізняти поняття булінгу і звичайного конфлікту". Булінг у школах Слов’янська, фото-2

Конфлікт чи булінг

Для того, щоб розрізняти ці поняття, і батьки, і діти, мають знати чітку різницю. Інформації батькам зараз не вистачає. Будь-яку сварку називають булінгом, хоча це насправді не так.

"Одна дитина обізвала іншу - і це вже булінг. Ні. А коли батьки не розібралися у темі, вони починають кричати, телефонувати на гарячу лінію. Тоді їм доводиться пояснювати, що це не булінг, а конфлікт. Що це нормально. Всі люди конфліктують".

Поліція, до речі, розробила невеличку пам’ятку, які є ознаки булінгу.

"Важливо розрізняти поняття булінгу і звичайного конфлікту". Булінг у школах Слов’янська, фото-3
"Важливо розрізняти поняття булінгу і звичайного конфлікту". Булінг у школах Слов’янська, фото-4

Розібратися із конфліктами допомагають психолог і класний керівник. Розбиратися у питанні булінгу вони не мають права. Якщо ця ситуація доведена, цим займається поліція.

Якщо раніше говорили постійно про конфлікти і толерантне відношення, то тепер до цього переліку додається і булінг. 

"Дійсно ж є жорстокі діти. Тому той факт, що за це є відповідальність - це добре". 

Профілактика булінгу у школах. Булінг у Слов’янську

Якщо говорити про цю школу, то жодної заяви про булінг там поки не було. Хоча в інших школах вже декілька випадків траплялося.

Читайте: Булінг у школі. У Слов’янську батьки сплатять 2 тисячі гривень за поведінку своїх дітей

"Конфлікти дитячі завжди були і будуть, але я не можу сказати, що у нас гостро стоїть питання булінгу".

Профілактика булінгу у школах - явище нерідке. Наразі кожна школа і клас підбирають собі такий спосіб, який буде підходити саме їм. Для профілактики булінгу школи працюють у системі. Класні керівники говорять про це під час виховних годин. Школи беруть участь у державних програмах, тренінгах та проєктах, що стосуються попередження булінгу.

Окрім самих дітей, тренінг проводили і з батьками. Адже важливо пояснити, чим звичайний конфлікт відрізняється від булінгу і у якому випадку варто хвилюватися, а в якому - ні.

"Важливо розрізняти поняття булінгу і звичайного конфлікту". Булінг у школах Слов’янська, фото-5

Якщо у класах трапляються конфлікти, для роботи залучають психолога, який допомагає ці конфлікти вирішити, а для класа проводить різні вправи на об’єднання колективу.

"Конфлікт - це сварка. А булінг - систематична травля, яка відбувається протягом певного періоду часу".

Для того, щоб розбиратися у темі, вчителі і психологи проходять спеціальні тренінги та лекції. Наприклад, заступниця директора з виховної роботи і психологиня ЗОШ №15 пройшли онлайн тренінг "Протидія та попередження булінгу (цькування) у закладах освіти". Згодом, на його основі був проведений тренінг для всього педагогічного колективу. Вчителі мають знати, як згладжувати конфлікти між дітьми, як відрізняти конфлікти від булінгу і як діяти у цих випадках.

Щодо дітей, то більше заходів проходить у класах, а не на загальних зборах. Для дітей проводять тренінги, показують відеороліки, якісь ігри для об’єднання колективу.

"Пояснюємо їм завжди, що у школі є дорослі люди, які можуть вам допомогти".

"Важливо розрізняти поняття булінгу і звичайного конфлікту". Булінг у школах Слов’янська, фото-6
"Важливо розрізняти поняття булінгу і звичайного конфлікту". Булінг у школах Слов’янська, фото-7

У наступних матеріалах читайте коментар поліції щодо булінгу у Слов’янську.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #булінг у школах #булінг у Слов’янську #Ольга Помелило #ЗОШ№15 #цькування у школі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...