• Головна
  • Доведення до банкрутства? Що відбувається на Слов’янському курорті
14:34, 3 березня 2020 р.

Доведення до банкрутства? Що відбувається на Слов’янському курорті

Доведення до банкрутства? Що відбувається на Слов’янському курорті

Сьогодні у Слов’янській міській раді відбулось чергове засідання, на якому розглядали питання, пов’язані зі Слов’янським курортом.

Не новина, що ситуація на курорті вже котрий рік поспіль тільки погіршується. Борги із заробітньої плати та податки не сплачуються, майно вирізається, електропостачання у кінці березня знову загрожують відключити. Ніяких позитивних зрушень у перемовинах зі Слов’янською міською радою теж поки немає. До 2023 року земля Словкурорту знаходиться у користуванні Укрпрофоздоровниці, тому доводиться діяти в тих умовах, що є. 

У залі засідань сьогодні були присутні представники місцевої влади, прокуратури, податкової інспекції, РЕМу (Районні електричні мережі), начальники управлінь та відділів Слов’янської міської ради, місцеві мешканці та підприємці. Представників з управління курорту не було.

Доведення до банкрутства? Що відбувається на Слов’янському курорті , фото-1

Суди по землі

Слов’янська міська рада спільно з прокуратурою має претензії до Укрпрофоздоровниці у моменті користування землею. Як розповів керівник місцевої прокуратури Володимир Шилов, з 2017 року прокуратура веде справи щодо повернення у міську раду 240 га землі. Це пов’язано з вилученням окремих ділянок землі Укрпрофоздоровницею. Також, за словами прокурора, земельними ділянками користуються, а ніяких надходжень до міського бюджету, податкової не сплачується.

З цього періоду (з 2017 року) позов не розглянули, провадження призупинено до 20 березня 2020 року. Це пов’язано з тим, що Верховний суд має внести рішення про те, чи є достатньо підстав, аби прокурор представляв у суді інтереси міської ради. Є сподівання, що після 20 березня справа почне розвиватись з новою силою. Навіть якщо суд не побачить достатньо підстав для представлення міської ради прокурором, то можна продовжувати справу самостійно.

Невиплата заробітньої плати 

Ще одна велика проблема Слов’янського курорту - борги із заробітньої плати. Працівники, які раніше чесно виконували свої обов’язки, зараз мають вибивати свої заробітки через суд. Наразі загальний борг, за словами прокурора Шилова, становить близько 3 млн. грн. Обвинувальні акти за статтею 175 Кримінального кодексу України (Безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам) направляються прокуратурою вже не перший рік. Колишній керівник курорту Олександр Кравченко наразі знаходиться у розшуку по цій справі.  

Доведення до банкрутства? Що відбувається на Слов’янському курорті , фото-2

Борги у податковій 

За словами присутнього на засіданні керівника Об’єднаної податкової інспекції Ігоря Колодія, наразі борг підприємства становить 28 млн грн. Із них 12 млн. - у місцевий бюджет, 6,8 млн. - у державний бюджет, 5,6 млн. - за єдиний соціальний внесок, 3,7 млн. грн. - заробітна плата. Колодій також підтвердив, що за три останніх роки підприємтсво ні копійки податку на землю не сплатило. 

Відключення електроенергії 

На засіданні повідомили, що на 23 березня заплановане чергове відключення курорту від енергопостачання. Від постачальника «Газенергопроект» вже надійшов відповідний лист з вимогою припинити поставки електроенергії з 23 березня з 9:00. 

Місцеві мешканці знову опиняться у заручниках ситуації. Керівництво Слов’янська намагалося вирішити це питання, передавши підстанції на баланс міста, але поки ця тема залишається невирішеною. Це питання неодноразово обіцяли розглянути на засіданні правління власники підстанцій, але поки що цього так і не зробили.

Курорт на металобрухт

Доведення до банкрутства? Що відбувається на Слов’янському курорті , фото-3

Декілька років поспіль комунікації і майно, яке знаходиться у власності Укрпрофоздоровниці на території курорту, демонтується і здається на метал

Про це постійно наголошують місцеві мешканці, які стають свідками вивезення батарей, труб, парканів та іншого майна. Вже неодноразово на місце викликали поліцію, проте демонтаж так і не припиняється.

Як пояснили представники прокуратури, проблема у тому, що заявники не є власниками майна. Самі ж власники заперечують факти розкрадання і стверджують, що самі прийняли рішення про демонтаж. Ніякого кримінального підтексту у діях власників прокуратура не вбачає. 

Те, що під час демонтажу труб страждає покрив ландшафтного парку - це вже інше питання, яке слід вирішувати, звернувшись до екологів. 

Доведення до банкрутства 

Процеси, які зараз відбуваються на території курорту, схожі на доведення підприємства до банкрутства, розказав керівник місцевої прокуратури Володимир Шилов. Тому є підстави провести аналіз розвитку заборгованості підприємства. У разі отримання відповідних даних, буде відкрите кримінальне провадження по факту можливого доведення підприємства до банкрутства. У цьому разі можна накласти арешт на майно. 

Також вирішили перевірити, куди надходять гроші від здачі майна на металобрухт. 

Місячні доріжки замість курорту

Ініціативна група, яка опікується питаннями курорту, наголошує, що поки триває розгляд справ, від Слов’янського курорту нічого не залишиться. Три роки тривають суди, і три роки відбувається знищення оздоровниці. Місцеві мешканці готові на радикальні дії, адже навіть під час того, як зараз у цьому залі відбувалось засідання, на курорті вивозили метал.

Якщо зачекати ще місяць, то нам вже нічого буде відсужувати - каже Микола Тішаков. 

Новий законопроєкт - нова надія 

У Верховній раді зареєстрований Законопроєкт 2681 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67792), який був зареєстрований ще у грудні 2019 року. Згідно законопроєкту, уся власність профспілок, у тому числі і санаторіїв, має бути передана державі і місцевим радам безкоштовно через їх, у більшості випадків, нецільове використання. 

За словами Вадима Ляха, раціонально зараз зробити акцент на вивчення нового законопроєкту і продумати усі шляхи можливого повернення майна цим шляхом. 

Перш за все, необхідно відслідкувати ланцюг передачі об’єкта у власність Укрпрофоздоровниці у 90-ти роки і з’ясувати, наскільки ця передача була повноважна. 

Слідкуйте за розвитком подій разом з нами. 

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #укрпрофздоровниця #курорт #борг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...