16:17, 5 квітня 2020 р.
Книжки для гарного настрою. Що почитати на карантині
Незважаючи на весну за вікном, настрій у багатьох, м’яко кажучи, не оптимістичний. Постійні новини про захворювання, карантин, ізоляція, закриті кордони. Що робити, щоб підняти настрій?
До речі, нещодавно про це ми говорили з психологом: Советы от психолога. Как пережить карантин | Беседы о здоровье
Одна з порад - займатися тим, що вам приносить спокій і задоволення. Для багатьох - це читання. Саме тому сьогодні ми зробили підбірку книжок для гарного настрою.
1. Дженні Лоусон, "Несамовито щаслива: кумедна книжка про жахливі речі"
Ця книга – дивовижне сприйняття власного непростого життя письменниці Дженні Лоусон, яка з дитинства бореться з непростим захворюванням. Розказані в книзі історії зробили несамовито щасливими вже тисячі людей по всьому світу, показуючи, що можна і потрібно жити яскравіше.
2. Всеволод Нестайко. Тореадори з Васюківки
Книжки Всеволода Нестайка виростили не одне покоління читачів.
Пригоди Яви та Павлуші – це історії нібито звичайних дитячих розваг. Але насправді це не так. Ява та Павлуша відкривають перед собою цілий світ. В ньому є зло і добро, дружба і зрада, веселощі та смуток. Всеволод Нестайко написав цю книжку з неабиякими любов’ю, гумором та самоіронією. І головне – нуль моралізаторства. Безкоштовну аудіо-дегустацію можна провести тут, а решту – читайте самі.
3. ”Напівлихий”, Саллі Ґрін
Напівлихий» Саллі Ґрін – це казка, якої нам не вистачало. Навіть, якщо хочете, казка для дорослих. Привідкрию завісу – це про білих і чорних магів, відьмаків, чарівників, ловців, чаклунок, відьом та інших, хто маскується під звичайних громадян. Вони, білі і чорні, ведуть невтомну боротьбу одне проти одного. От тільки, і це найважливіше, читаючи ловиш себе на відразі до Білого і на прихильності до Чорного. До останньої сторінки відчуваєш цей дискомфорт: привітне світле і сріблясте тебе уже не приваблює.
У світі, в якому живе головний герой Натан усе змішалося так само, як і в наших нелітературних життях: найбіліше часто виявляється підлим, а чорне і темне може стати найсправедливішим, найправдивішим, справжнім. Хто серед усього цього Натан? Він – напівлихий. Дитина «білої» матері і «чорного» батька. Точка, у якій перетнулися дві прямі, які не мали зустрітися. Він – нестандартний, він – загроза для суспільства, він не відповідає правилам, він – і з тих, і з сих. Натан – це ти.
Ця книжка – про нас. Про тих, хто опинився на перетині ідеологій, цінностей, вір. Про тих, хто має свою правду і свої правила, і з тим одного дня стає проти усього світу.
4. Льюїс Керролл. Аліса в Країні Див. Аліса в Задзеркаллі
Ці книжки існують у кількох українських перекладах. Це означає, що читати їх можна не раз і навіть не двічі.
Найбільшою смакотою в пригодах Аліси є те, що їх зручно читати і дорослим, і дітям. Для наймолодших читачів тут є карколомні перипетії Кролика і Гусені, Білого і Чорного лицарів, Червоної та Білої Королев. Для дорослих світ Аліси – фантастичний простір, де можливе все. Дитячі персонажі перетворюються на глибокі філософські ідеї. А смішні історії промовляють і до дорослого досвіду.
Особлива цінність книжок про Алісу полягає в тому, що тут є всі потрібні метафори. Ними можна описати все що завгодно. Тому, якщо відчуваєте, що падаєте в кролячу нору, з’їжте чарівний пряничок – і потрапте в Сад із чарівними квітами-базікалами. Десь там починаються дива.
5. "Хюґе. Данське мистецтво знаходити щастя", Мері Турелл Сьодерберг
Усміхнена білявка на одній із перших сторінок книжки Мері Турелл Сьодерберг може бути знайома прихильникам скандинавського кіно і телебачення, адже в першу чергу вона – данська акторка. У якийсь момент Мері вирішила дослідити, що таке хюґе для її співвітчизників, а з її пошуків та розмов народилася красива й дуже затишна книжка, головні переваги якої: живі історії, чуйність, чуттєвість, крафтовість, смак і фактурність.
Як приймає гостей Марендіна і чому старенька Анна стала "другом за викликом" та щоразу пече 64 булочки? Чому у дітей природжене чуття хюґе та як не сполохати і плекати його? В чому подібність і відмінність бачення хюґе юної Леа та її старенької бабусі Ґрете? Як знаходити хюґе у повсякденності і повторюваності? Як родина Якоба Єссена створила свою казку з убогої хатини? Як виглядає хюґе в ресторані чи на знімальному майданчику? Як святкує Вальпургієву ніч родина Марґрет у Північній Ютландії? Люди розповідають свої історії, готують смаколики, діляться експертною думкою, настроєм, враженням, баченням щастя, досвідом про те, як живеться із хюґе в Данії, в оселі, в серці. У книжці купа-купезна настроєвих світлин, зокрема і ті, що показують оповідачів та їхні домівки, а в скарбничку цікавинок додаються рецепти, дрібні поробки, й навіть невеличкий перелік до переглядів та в аудіоплейлист.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:43
Вчора
15:00
Вчора
14:01
Вчора
11:10
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
20:45, 10 листопада
13:51, 1 листопада
10:47, 7 листопада
16:20, 2 листопада
18
12:45, 6 листопада
live comments feed...
Коментарі