Богиня родючості, культ сонця і всесвітня революція - історія свята 1 травня

Богиня родючості, культ сонця і всесвітня революція - історія свята 1 травня , Олександра Пилипенко

Сьогодні у 142 країнах світу святкують 1 травня - Міжнародний день праці. 

1 травня у більшості з нас асоціюється з демонстраціями, гаслами "Мир! Праця! Травень!" і заходами з офіційно-політичним присмаком. 

Давайте дізнаємося, а яке справжнє походження свята 1 травня і чому у світі його досі відзначають?

Згадки про першотравень сягають ще часів язичництва, коли поклонялись богині родючості та землі Майї. На честь неї і був названий останній місяць весни. Перший день цього місяця став святковим, аби праця на землі була продуктивною. У кельтських народів 1 травня відзначали скотарське свято, його пов’язували з культом сонця. У Німеччині середніх віків у цей день відбувалась Вальпургієва ніч. 

У слов’янських народів цей день був пов’язаний з пробудженням духів стихій, еротизмом та родючістю. 

Пролетарським це свято стало після робітничих протестів Чикаго у 1886 році. Тоді сотні американців вийшли з вимогами збільшення заробітоної плати, скорочення робочого дня та створення робітничих організацій. Демонстрація закінчилась кровопролитними сутичками з поліцією. 

У 1889 році Паризький конгрес ІІ Інтернаціоналу постановив, що відтепер кожного року 1 травня будуть проводитися мирні демонстрації робітників.

У СРСР 1 травня вперше відкрито відсвяткували після Жовтневої революції у 1917 році. З часом всі гасла свята почали використовувати для популяризації всесвітньої революції, боротьби з мілітаризмом. 

"Мир! Праця! Травень!" - ключове гасло, яке асоціюється з цим днем. 

Після розпаду СРСР контекст свята трансформувався і сьогодні в більшості європейських держав він асоціюється зі святом весни і праці, а не з революцією і класовою боротьбою.

В Україні це свято мало назву "День міжнародної солідарності трудящих". Однак після змін до Трудового кодексу (в рамках декомунізації) у 2017 році його було перейменовано на "День праці".

За інформацією з відкритих джерел 

Читайте: Травневі свята. Чи можна виходити "на шашлики" у Слов’янську

Слов’янськ новини 1 травня свято походження
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
62 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі