Електроенергія та кераміка Слов'янська. Що на що впливає та куди йдуть гроші

Електроенергія та кераміка Слов'янська. Що на що впливає та куди йдуть гроші, Вікторія Повержук

Немає нічого більш постійного, ніж регулярне підвищення тарифів на комунальні послуги, а конкретно на електроенергію.

Ми часто помічаємо, що після підвищення тарифів на певну комунальну послугу дорожчають товари. Як кажуть, у магазині майже нічого не купив, а гаманець вже порожній. Відбувається так через те, що підприємцям доводиться враховувати новий тариф під час виготовлення певної продукції. Оскільки кераміка є візитівкою Слов’янська, ми вирішили розібратися, як зростання цін на електроенергію впливає на цю галузь.

Для непобутових споживачів на сайті ТОВ "Донецькі енергетичні послуги" є два тарифи на розподіл електроенергії: I клас напруги - 27,5 кВ і вище, II клас напруги - до 27,5 кВ. Такі самі тарифи для непобутових споживачів вказані на сайті НКРЄКП.

Отже, як змінилися тарифи для підприємств та бізнесу

Тарифи на розподіл електроенергії, які діють з 1 березня 2020 року.

I клас напруги 27,5 кВ і вище - 191,93 грн/МВтгод. Разом з ПДВ - 230,31 грн/МВтгод.

II клас напруги до 27,5 Кв - 961,75. Разом із ПДВ - 1 154.

Тарифи на розподіл електроенергії з 1 січня 2019.

I клас напруги 27,5 кВ та вище - 152,18 грн/МВтгод. Разом з ПДВ - 182,62 грн/МВтгод.

II класс напруги до 27,5 кВ - 748,59 грн/МВтгод. Разом з ПДВ - 898,31 грн/МВтгод.

Тарифи на послуги постачальників універсальних послуг для непобутових споживачів. У нашому випадку це ТОВ "Донецькі енергетичні послуги"

З 1 січня 2020 року - 106,94грн/МВт·год (без ПДВ)

З 1 січня 2019 року - 92,18 грн/МВт.год

Що сталося із нічними тарифами

З 1 січня 2019 року втратила чинність постанова про зонний облік електроенергії для непобутових споживачів - підприємтсв та бюджетних установ. Про це повідомлялося на сторінці НКРЄКП у Facebook. До цього підприємства могли працювати вночі, встановивши двозонний лічильник – так виходило дешевше. Власники двозонного лічильника платили за нічним тарифом з коефіцієнтом 0,35, а за "денним" - з коефіцієнтом 1,35; власники тризонних платили за "нічним" тарифом з коефіцієнтом 0,25, у напівпіковий - 1,02, у піковий - 1,8. 

Тепер для підприємців немає фіксованого нічного тарифу, оскільки електроенергія з минулого року постачається за вільними тарифами. Тариф визначає договір між постачальником та споживачем.

Але в Комісії зауважували, що постачальники могли укладати договори із споживачами з урахуванням зонного обліку електроенергії. Пояснювали це тим, що постачальник електроенергії формує ціну з урахуванням рівня погодинної ціни.

Думка про тарифи підприємця кераміка зі Слов’янська

На керамічному підприємстві Геннадія середня ціна - 3,25 за кВт. У місяць сума за електроенергію виходить від 20 до 60 тис. грн.

Тризонні та двозонні лічильники залишилися, але система їх обліку змінилася. Якщо раніше з 23.00 до 6.00 була фіксована ціна 90 коп. за 1 кВт, то зараз вона «плаває» кожну годину. За словами підприємця, у новій схемі ніхто не може розібратися до кінця. Зараз вночі 1 кВт коштує підприємцю близько 2,20 грн.

Ціна на електроенергію у вартості товару складає 23%.

«Усі кажуть: вибачте, але нам дешевше китайське купляти – там і якісніше. Тому я зараз стримую виробництво і не роблю запаси продукції, бо не впевнений що воно продасться. Як далі виживати, я не знаю»

Підприємець пояснює, що через тарифи на електроенергію керамічні підприємства Слов’янська стали неконкурентними на міжнародному ринку.

Окрім того, що виробництво кераміки «з’їдає» багато електроенергії, воно ще передбачає браковану продукцію. Якщо в електромережі відбуваються збої, то продукцію, яка знаходиться в печі, доводиться викидати – це 30-40 тис. грн.

Підприємець каже, що подібних ситуацій раніше ніколи не було, і багато місцевих керамічних цехів змушені призупинити роботу.

Чергових «покращень» поки не буде

НКРЄКП планує розділити тариф на електроенергію, щоб окремо платити за постачання та транспортування. Про це розповів голова НКРЄКП Валерій Тарасюк в інтерв’ю «Бизнес Цензор». За його словами, таке розділення вже існує для промислових споживачів. Далі таке очікує усі сфери енергетики. Але точні дати голова не назвав.

3 червня на офіційній сторінці компанії «YASNO Донецькі енергетичні послуги» у Фейсбуці роз’яснили, що тарифи наразі залишаються без змін. Клієнтам надходить одна платіжка за світло з єдиною сумою до сплати, до якої включений і тариф за розподіл.

НКРЕКП також спростували інформацію про підняття тарифів для населення. Наразі тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт-год на місяць становить 90 копійок (з ПДВ), а на наступні - 1,68 грн за кВт. 12 травня голова уряду Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів не планує в цьому році підвищувати тариф на електричну енергію для населення.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал.

Слов'янськ новини електроенергія тарифи бізнес підприємці ДТЕК
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
510 переглядів в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі