Кредитні секрети - в чому сенс кредиту під 0%

Мабуть, вже всі чули про можливість отримати кредит під 0%. Але в реальності розраховувати на таке годі й думати. А може вони існують, і отримати гроші в позику під нульові відсотки в Україні цілком можливо?

Логіка позичальника зрозуміла: банк, мікрофінансова організація або приватний кредитор дають гроші в борг, щоб заробити на цьому. Стягнення плати за користування грошима - їх бізнес. Якщо давати гроші під нульовий відсоток, то банк або МФО будуть працювати собі у збиток. Адже утримання офісів, зарплати менеджерів і касирів, отримання прибутку і розвиток справи відбувається саме за відсотки, які платять позичальники.

У чому ж тоді вигода від безвідсоткових кредитів, і де захований підступ? Розкажемо про все докладно, а для початку розділимо банки і мікрофінансові організації, тому що у них різні послуги, схеми та причини кредитування під 0%.

Кредитні секрети - в чому сенс кредиту під 0%, фото-1

Вигоди МФО від кредиту без відсотків

Мікрофінансова організація отримує стабільний прибуток тільки починаючи з другого, п'ятого, десятого… кредиту. Для них важливо зробити людину постійним клієнтом своєї компанії. Щоб привабити більше користувачів, вони пропонують взяти перший кредит на карту під 0% або частіше – під 0,01%. Людина реєструється, завантажує документи, скачує додаток – витрачає щонайменше півгодини, і навіть більше. І якщо сервіс її задовольнив (швидкість перерахування грошей, помірні відсотки, короткий час узгодження кредиту), то вона користується сервісом регулярно, стає постійним клієнтом (джерелом прибутків).

Це означає, що кредит під 0% можна вважати найкращою і найдешевшою рекламною акцією. Кредитні компанії готові навіть заплатити новим користувачам за власні послуги – пропонують кеш-бек за кредит, проводять акції «приведи друга», залучаючи клієнтів в якості рекламних агентів. Адже відомо, що реклама коштує дорого.

Вигоди банку від кредитів під 0%

Отримати банківський кредит без відсотків практично неможливо. Банки роблять по-іншому. В споживчих кредитах встановлений певний період, на який можливо оформити кредит без відсотків. Якщо термін кредитування буде вищий – доведеться платити відсотки за звичайною або завищеною ставкою.

Наприклад, ви купили ноутбук в кредит на 12 місяців. Ціна предмета 12441 гривня. Перші три місяці ціна користування кредитом – 0,01%. Тому ви вносите платежі по 1036 гривень. Наступні 9 місяців плата зростає до 47,87%. Тому щомісячний платіж збільшується до 1597 гривень. Правда, якби ви закрили кредит протягом перших трьох, безкоштовно-нульових, місяців, то переплати можна було б уникнути.

Такі кредити доступні у більшості великих магазинів побутової техніки, тому що реалізуючи товари у розстрочку вони збільшують обсяги продажів і готові поділитись своїми прибутками з банками. Всі ризики неповернення кредиту бере на себе банк, тому він отримує від магазину фіксовані комісійні.

Що робити – брати чи не брати?

Позичати гроші без відсотків вигідно, тому варто моніторити всі пропозиції на ринку, щоб знайти свій кредит під 0%. Можливо, якась МФО оголосила чергову акцію або заманює новачків до лав своїх клієнтів. Єдина незручність такої пропозиції – на велику суму позичальнику-початківцю розраховувати не можна. Тисяча гривень, дві, п’ять тисяч – верхня межа такої позики. Ще гірші справи з термінами – вони коротші, ніж за кредитними картками (від 30 до 100 днів), кредит надається на 7-30 днів. Якщо прострочити ці терміни – нараховують стандартні і навіть підвищені відсотки (2%-3% за кожен день).

Що стосується банківських споживчих розстрочок – ними варто користуватись, адже ціни можуть зростати через інфляцію, а зарплати підвищуватись. Чим довший термін безвідсоткової розстрочки, тим вона вигідніша. Але важливо порівнювати умови і обирати найкращі на ринку. Інколи за рекламою розстрочок без відсотків заховані додаткові комісії.

Замість висновку: нульові відсотки існують, але їх потрібно шукати і дуже чітко дотримуватися умов та термінів "безкоштовного" кредитування. Найпростіший спосіб знайти вигідні пропозиції – переглянути вітрину кредитів під 0%, та умови споживчих розстрочок на спеціалізованому фінансовому веб-порталі Financer.com.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
82 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі