Як у Слов'янську ховають людей із коронавірусом чи підозрою на COVID-19

Як у Слов'янську ховають людей із коронавірусом чи підозрою на COVID-19, Вікторія Повержук

Теми смерті та поховань зазвичай не прийнято торкатись у пристойному суспільстві. Хоча життя кожної людини нею завершується рано чи пізно, скільки б ми не тікали від розмов про смерть та поховання.

Поховання, як майже все у цьому житті, коштує грошей, потребує від родичів та близьких певних зусиль та формальностей. Ви знали, що у Слов'янську є комунальне підприємство  "Контора похоронного обслуговування"? Ми дізналися, як у зв’язку з карантином змінилася робота Контори, скільки зараз коштує поховання, з чого складається "відправлення в останню дорогу". Про це ми спілкувалися із економісткою КП "Контора похоронного обслуговування" Світланою Пасунько.

Як у Слов'янську ховають людей із коронавірусом чи підозрою на COVID-19, фото-1 Як у Слов'янську ховають людей із коронавірусом чи підозрою на COVID-19, фото-2 Як у Слов'янську ховають людей із коронавірусом чи підозрою на COVID-19, фото-3

Якщо у мерця COVID-19 або вірогідність

Спочатку морг повідомляє, що є померлий із підозрою на коронавірус чи із підтвердженим інфікуванням COVID-19. Із родичами оформлюють поховання – на вулиці чи по телефону. Їх попереджають, що записуватимуть усіх, хто буде присутній на кладовищі.

Тіло людини із підозрою на COVID-19 чи коронавірусом контора забирає з моргу в закритій труні (прим. звичайній дерев’яній) і везе на кладовище. Працівники, які цим займаються, попередньо одягають захисні костюми (прим. як у медиків). Коли людину поховали, костюми дезінфікують, знімають та складають в єдине місце для утилізації. Транспорт, в якому везли труну, також дезінфікують.

Загалом у "Контори похоронного обслуговування" було п’ять таких поховань. У чотирьох випадках родичі відмовились їхати на кладовище, а ще одну людину хоронили у статусі "без рідних".

Якщо у сім’ї сталося лихо

Починають з того, що треба отримати документ про смерть. Або сімейний лікар видає лікарське свідоцтво про смерть, або морг. Згідно цього свідоцтва оформлюється друге – свідоцтво про смерть у РАЦСі. Паралельно з оформленням документів або вже із свідоцтвом на руках у конторі люди замовляють товари та послуги: хрест, труна та оббивка для неї, вінки, яма, катафалк.

Скільки коштує поховання

Яма – 1471,68 грн.

Договір – 7,42 грн.

Свідоцтво про поховання – 5,47 грн.

Катафалк – 696,60 грн.

Хрест – від 300 грн.

Труна – від 366 грн.

Контора ховає самотніх людей, без рідних та близьких. Оплачуює це міський бюджет. За рік буває 60-70 таких поховань. Хоча у конторі кажуть, що раніше бувало й більше.

Славянск новости поховання похорони ритуальні послуги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
2394 перегляди в лютому
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі