• Головна
  • 5 порад: Як полегшити собі життя під час спеки
10:29, 12 липня 2020 р.

5 порад: Як полегшити собі життя під час спеки

5 порад: Як полегшити собі життя під час спеки

Надзвичайна спека у цьому році не залишає нас у спокої.

Ми вирішили зробити підбірку порад, як вижити при високих температурах у місті. Що робити, їсти, у що одягатися. Якщо ви ще не знали, як потоваришувати зі спекою, ми розкажемо.

1. Уникайте прогулянок під палящим сонцем

Тривалі прогулянки під прямим сонячним світлом можуть призвести до теплового удару чи перегрівання. Особливо якщо не прикривати голову парасолею чи головним убором та не пити достатньо води.

Лікарі радять не виходити на вулицю в період найбільшої сонячної активності - з 12 дня до 16 вечора.

2. Беріть із собою необхідні речі

Дозволити собі самому вирішувати, коли лишатися вдома, а коли йти на вулицю, можуть ті, в кого канікули та відпустки, а людям працюючим ця порада не підходить.

Отже, виходячи на вулицю, необхідно взяти з собою медичні препарати, а також потурбуватися про захист від ультрафіолетового випромінювання, наприклад, взяти парасольку, щоб прямі промені не потрапляли на поверхню тіла. Як варіант - ходити в затінку.

Ще одна необхідна річ - вода. Якщо у вас немає доступу до питної води, але є чай, сік чи компот, то їх можна випити. Але оптимальний варіант усе-таки пити воду: вона найкраще втамовує спрагу, та її найлегше сприймає організм.

Кількість води, яку варто пити, залежить від активності впродовж дня. Рекомендується під час спеки носити із собою пляшку води і робити кілька ковтків кожних 20-30 хвилин. Особливо під час прогулянок.

3. Який одяг носити

Під час спеки варто носити вільний одяг із довгими рукавами, який покриває тіло. Він має бути світлим та із натуральних тканин: так одяг буде пропускати повітря, відбивати сонячні промені та захищати шкіру від різних шкідливих процесів під дією сонця. Головні убори також мають бути світлих кольорів – так вони відбиватимуть сонячні промені, й голова нагріватиметься менше. Висока температура не буде впливати на мозок – це зменшує ризик отримати тепловий удар. Деякі види головних уборів захищають ще обличчя та шию від сонячних опіків. Це дуже важливо, адже відкриті сонячні промені шкідливі для нашої шкіри.

4. Що їсти

Їжа має бути легкою, "літньою". Потрібно утриматись від смаженої, жирної, гострої і солоної їжі. Порції - невеликі, а від приготування їжі про запас варто відмовитись, аби потім не лікуватися від харчового отруєння.

Снідати краще раніше - о 6-7 ранку, обідати - до настання полуденної спеки - об 11 ранку, а вечеряти - о шостій вечора. Ті, хто не може заснути на порожній шлунок, можуть собі не відмовляти у невеликому перекусі за кілька годин до сну. Для цього найкраще підійдуть кисломолочні продукти з низьким вмістом жиру.

Дієтологи рекомендують у спекотну погоду вживати холодні рідкі страви - окрошку, гаспаччо тощо, адже потреба в енергії в жарку погоду знижується приблизно на 5% і нашому організму влітку потрібна менш калорійна їжа.

70f355b-5.jpg

Овочеві та фруктові салати, гречка і рис, картопля і пісні супи - ці страви можна їсти в середині дня, не побоюючись тяжкості в шлунку. Такі вуглеводи легко засвоюються.

А от м'ясні і рибні страви варто перенести на вечерю або сніданок - в умовах прохолоди організму буде легше їх перетравити.

Якщо шлунок набитий, він тисне на діафрагму, діафрагма тисне на грудну клітку і стає важко дихати. В умовах спеки це додаткове навантаження на серцево-судинну систему, яка і так працює в екстремальних умовах. Проте і голодним виходити з дому не варто - можна втратити свідомість. Особливо це стосується людей, що мають цукровий діабет або схильні до нього.

Не рекомендують під час спеки вживати смажену їжу: вона зігріває організм і важко перетравлюється. Крім того, варто відмовитись від солоних продуктів і менше солити страви.

Улітку дуже важливо їсти достатньо свіжих сезонних овочів, фруктів, ягід, нежирного м’яса, риби та морепродуктів. Під час сильної спеки також можна збільшити кількість зелені та салату, щоб поповнити баланс магнію та калію.

Варто не зловживати холодними напоями та морозивом.

Холодні напої з льодом не можуть охолодити наше тіло під час спеки. Вивести тепло з організму можна лише разом з потом. Коли ми випиваємо холодний напій, то нам здається, що стало прохолодніше, але організм не охолодився.

Холодна рідина просто розбавить тепло усередині, але не вирішить проблему перегрівання. Це як своєрідне лікування симптомів. Також занадто холодний напій може провокувати біль у горлі.

Морозиво містить у собі багато жирів та цукру. Такі перекуси не охолоджують організм, а зловживання ним може призвести до набору зайвої ваги. Якщо дуже хочеться – можна придбати натуральне морозиво або зробити його самостійно вдома, але це не порятунок від спеки.

5. Режим Дня

Режим дня змінювати не обов'язково, говорять лікарі. Якщо спека не створює відчутного дискомфорту, то звичний розпорядок дня варто залишити, щоби уникнути додаткового стресу для організму.

А от якщо ви, скажімо, звикли вставати пізно, а зараз у цей час вже спекотно, а від спеки вам фізично важко розпочати день, то варто підкорегувати свій режим і вставати раніше.

e4560f4-4.jpg

Таким чином ви покращите і режим харчування, адже бажано основні прийоми їжі - сніданок, обід і вечерю - спланувати так, щоб вони не припадали на період найбільшої активності сонця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #новини #погода #мпека #як перенести спеку #спека в Україні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...