• Головна
  • "Карантин відпустці не завада". Скільки коштують путівки за кордон та куди зараз літають слов’янці
14:43, 27 липня 2020 р.

"Карантин відпустці не завада". Скільки коштують путівки за кордон та куди зараз літають слов’янці

"Карантин відпустці не завада". Скільки коштують путівки за кордон та куди зараз літають слов’янці

Надзвичайно актуальним кожного літа залишається питання відпочинку за кордоном. Багато з нас звертаються за цим до туроператорів.

Карантин кардинально змінив звичайний обіг життя у всіх країнах. А найбільших змін зазнав туризм, адже багато країн "самоізолювалися" від інших на час пандемії.

Щоб дізнатися про те, чи подорожують зараз люди, чи став відпочинок за кордоном дорожче, чи можливо цим літом взагалі полетіти кудись відпочити, ми поспілкувалися з Ігорем Казаковим - керуючим партнером одного з туристичних агентств.

1. Чи літають зараз люди відпочивати у тури за кордон?

Звичайно, літають! Деякі наші туристи вже повернулися з Туреччини, деякі відпочивають на Анталійській Рив’єрі сьогодні. Усі вони розповідали, що літаки були повністю заповнені. Я з дружиною нещодавно повернувся із Чорногорії, на нашому рейсі не було жодного вільного крісла.

Інша річ, що самих рейсів за кордон стало значно менше порівняно з минулим роком, але попит на відпочинок нікуди не подівся, незважаючи на обставини, пов’язані із COVID.

2. Які напрямки користуються популярністю? Куди взагалі літають і чи відрізняється рейтинг бажаних країн 2020 від попередніх років?

Найбільша популярність залишається, як і завжди влітку, за Туреччиною. Ця країна знаходиться у «зеленій зоні» і не вимагає довідок про тест на COVID-19. Тобто для наших туристів немає жодних перешкод ані при перетині кордону Туреччини, ані після повернення додому. У липні цього року із аеропорту «Бориспіль» виконується в середньому 20 рейсів щодня. В інші країни – у рази менше.

Друге місце за популярністю, за моїми спостереженнями, ділять Єгипет і Албанія, які знедавна теж у «зеленій зоні». Популярність Єгипту не є несподіванкою: ця країна завжди була конкурентом Туреччини. А от вихід Албанії у лідери продажів – несподіванка, яка обумовлена тим, що традиційно більш популярні курорти країн Євросоюзу (Іспанія, Греція, Італія, Франція) наразі для українських туристів закриті.

На третьому місці – Чорногорія та Хорватія. Хорватія вимагає від наших туристів ПЛР тест на COVID-19, а Чорногорія знаходиться у «червоній зоні». Ці обставини, на жаль, звузили русло туристичного потоку з України. Чорногорія та Хорватія – це найбільш привабливі країни для літнього відпочинку за своїми кліматичними умовами. Тут не так спекотно, як в Єгипті. А природу з єгипетськими пустелями порівнювати просто некоректно. Єгипет комфортний для відпочинку тільки з жовтня до квітня.

3. Як зараз працюють туристичні агенства? Як багато клієнтів? Який відсоток у порівнянні з минулими роками?

З самого початку карантину весь туристичний бізнес зупинився. З середини березня по середину травня в нашому турагентстві не було жодної нової заявки. Ми обслуговували ті бронювання, які були зроблені взимку: взаємодіяли з туристами та туроператорами, займалися переносами турів на більш пізні дати. Пожвавлення розпочалося ближче до літа, але кількість бронювань порівняно з минулими літніми сезонами знизилися приблизно в 10 разів. І така картина не тільки у нас, а взагалі по всій туристичній галузі.

4. Які напрямки були популярні раніше?

Завжди популярною була Туреччина. Нашим туристам подобається система all inclusive та порівняно демократична вартість багатьох готелів на Анталійській Рив’єрі.

Далі за популярністю йшли курорти Єгипету (з тих самих причин), Греції, Чорногорії, Іспанії, Хорватії, Італії, Франції.

Надзвичайно популярним напрямом минулих сезонів були екскурсійні (авіа та автобусні) тури до Європи. Наразі вони практично відсутні з відомих причин.

"Карантин відпустці не завада". Скільки коштують путівки за кордон та куди зараз літають слов’янці, фото-1

5. Що зміниться у подорожах для людей у зв’язку з пандемією?

Цілу низку змін, що відбулися, я вже назвав: «зелена» та «червона» зони, «зачинена» Європа, скорочення кількості авіарейсів. Окрім того відзначу, що в усіх країнах необхідно носити маски, дотримуватись дистанції, користуватися антисептиками…

Але, на мій погляд, найбільш глобальна зміна, що відбулася, полягає в тому, що світ став значно менш відкритим, чим був півроку тому. У мене склалося відчуття, що ця пандемія дала поштовх цілим країнам «самоізолюватися» від іншого світу та зосередитись на внутрішніх проблемах.

6. Як в інших країнах справи з туризмом наразі?

З туризмом в усіх країнах сумно. Ми 22 липня повернулися з Чорногорії. Традиційно у цій країні влітку дуже багато туристів. А цьогоріч перед нами відкрилися напівпусті пляжі, напівпорожні екскурсійні локації. Звичайно, для туристів це навіть гарно: ніхто не заважає робити селфі. Коли ми виставляли свої фото на Фейсбуці, нас питали: «А де люди?». Дійсно, складалося враження, що ми тільки вдвох на довжелезному пляжі, на яхті, у ресторані. Але разом з тим боляче було дивитись на зачинені готелі та вілли, ресторани та кафе. Багато хто в туризмі просто не впорався з труднощами і був змушений закрити свій бізнес.

7. Чи стане відпочинок за кордоном дорожче після епідемії з коронавірусом?Що з цінами станом на сьогодні?

Порівняно з минулим літом тури стали дорожчими. По-перше, вони дорожчають кожного року. По-друге, багато готелів під час карантину за відсутності туристів та прибутків змушені були працювати: підтримувати у належному стані територію, проводити дезінфекцію, отримувати «сертифікати здоров’я» тощо. Звичайно, вони підвищили свої прайси, щоб не терпіти збитків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #карантин #коронавірус #подорожі світом #туристичні агенства #COVID-19 #відпустка 2020
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...