• Головна
  • Винувата гілка шовковиці: у Слов’янську «стрибок» електроенергії спалив людям техніку
17:17, 12 серпня 2020 р.

Винувата гілка шовковиці: у Слов’янську «стрибок» електроенергії спалив людям техніку

Винувата гілка шовковиці: у Слов’янську «стрибок» електроенергії спалив людям техніку

До редакції сайту 6262 надійшло звернення від читачів про те, що наприкінці липня в мікрорайоні Варшава трапився «стрибок» напруги в електромережі. Через це у людей на кількох вулицях погоріла побутова техніка.

Це вже не перший подібний випадок у Слов’янську, але ми спробували розібратися, чому так сталося, хто винний та що робити постраждалим.

Читайте: Згорів дім і техніка: у Билбасівці назріває енергетичний колапс

Що кажуть жителі мікрорайону

Одна з жительок мікрорайону Варшава розповіла, що 30 липня напруга в електромережах «стрибнула» до 400 вольт.

Через це згоріла пральна машина, з телевізора повалив дим, згорів тюнер. За словами жінки, в інших будинках не було електроенергії в половині квартир. Згоріли плазми, холодильники.

Загальний протокол писали із головою комітету мікрорайону, викликали РЕМ. Постраждала пояснила, що вірогідна причина, яку жителям мікрорайону озвучили – дроти заплутались у гілках шовковиці. Ця подія торкнулася вулиць Гудованцева, Солідарна, Глинки, Суворова.

Що відповіли в РЕМ та ДТЕК «Донецькі електромережі»

Директор Слов’янського РЕМ Віталій Колесник у телефонній розмові прокоментував: «Причина не в нас була».

Начальниця відділу комунікацій з громадськістю ДТЕК «Донецькі електромережі» Юлія Лінчицька надала більш розгорнуту відповідь на наше питання про те, що ж сталося, та хто винний. Отже, як нам повідомили, 30 червня у Слов’янську сталося аварійне відключення повітряної лінії 0,4 кВ. Спеціалісти компанії отримали заявку про аварійну ситуацію о 16:20 за адресою вул. Солідарна, 3А і одразу виїхали на місце події. При огляді лінії електропередач фахівці виявили обрив двох дротів через падіння гілки. Причина аварійної ситуації – шовковиця, що росте на території садиби № 9 по вулиці Солідарній в охоронній зоні електромереж, де висадка дерев заборонена.

Фахівці енергокомпанії виконали аварійний ремонт та підключили лінію до енергоживлення о 20:44.

Енергокомпанія регулярно нагадує своїм клієнтам про необхідність обрізки зелених насаджень, якщо вони ростуть під лініями електропередач. У випадку несанкціонованої висадки в охоронній зоні електричних мереж підприємствами або приватною особою багаторічних насаджень, роботи із приведення просік до належного стану виконуються за рахунок цих підприємств або осіб.

Статті 91, 103, 104, 112 Земельного Кодексу України зобов’язують власників земельних ділянок та землекористувачів (підприємства, організації, громадяни) проводити заходи для збереження електромереж відповідно до Правил охорони електричних мереж, затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 4.03.1997. До відповідних заходів належить відслідковування стану насаджень, обрізка дерев, якщо вони загрожують цілісності електромереж.

У разі самовільної посадки дерев та інших багаторічних насаджень у охоронній зоні електричних мереж, роботи по приведенню до  відповідного вигляду просік здійснюються за рахунок тих, хто ці дерева висадив. Тобто, якщо дерева були висаджені централізовано, це питання знаходиться у компетенції органів місцевого самоврядування. Якщо дерева посаджені господарями прилеглої ділянки, відповідальність за розчищення траси повітряної лінії несуть вони.

Оператор системи розподілу не несе відповідальності за майнову шкоду, заподіяну внаслідок припинення або обмеження електричної енергії, та матеріальні збитки.

Слов’янський район електромереж (РЕМ) регулярно нагадує представникам місцевого самоврядування про необхідність обрізки зелених насаджень та алгоритм дій, якщо для безпечної обрізки необхідне відключення енергоживлення: заявку на відключення лінії необхідно подавати за три дні до відключення, а в листі слід обов’язково вказати виконавця робіт.

Як відреагувала міська влада

Питання про те, що робити постраждалим жителям мікрорайону Варшава, поставили під час онлайн прес-конференції міському голові Вадиму Ляху.

Він відповів, що, згідно закону, користувачі електроенергії мають договір із її постачальником, і з’ясовувати відносини можливо тільки в суді. Міська рада у цьому питанні не може бути третьою стороною. Вона також не є балансоутримувачем цих електромереж.

При цьому заступник міського голови Юрій Підлісний додав, що юридичне управління міськради може надати первинну правову допомогу. Тобто якщо бабуся не знає, за якою схемою їй діяти в такій ситуації, то цю схему їй окреслять в юруправлінні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #електроенергія #напруга #РЕМ #ДТЕК
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...