14:20, 30 вересня 2020 р.
У Слов'янську міськрада продовжує спроби повернути Будинок купецьких зібрань
Останнім часом у Слов'янську знову стала актуальною тема "повернення до життя" Будинку купецьких зібрань (колишнього ДК "Леніна"). Про те, на якій стадії зараз перемовини із власником Палацу Культури, ми дізнавалися у міськраді.
Історія Будинку купецьких зібрань починається з 1912 року, коли був офіційно відкритий купецький клуб. Він побудований у стилі українського барокко. Більше 20 років Палацом Культури володіє ПАТ "Донецькоблгаз". Будівля дісталася підприємству за борги від збанкрутілого в 1998 році Слов'янського керамічного комбінату. У 2014 році життя в палаці остаточно завмерло, будівля була пошкоджена в результаті бойових дій.
У 2019 році начальниця міського відділу культури Марина Олійник і заступник міського голови Юрій Підлісний на законних підставах спробували потрапити до Будинку купецьких зібрань для його паспортизації. Відбувалося це в присутності фахівця в області історико-культурної спадщини Донбаської національної академії будівництва і архітектури Олексія Губанова, небайдужої громадськості та ЗМІ. Але потрапити всередину не вдалося, бо жінка, яка там чергувала, сказала, що не отримувала ніяких вказівок.
Днями сайт 6262 дізнавався у міській раді Слов'янська, чи є зміни у перемовинах з "Донецькоблгазом". На одній з прес-конференцій міський голова Вадим Лях прокоментував, що свого часу у міста була можливість купити палац культури у облгаза. На сесію виносилося питання про те, щоб виділити для цього близько 4,5 млн. грн. Однак місто не купило історичну пам'ятку. Причиною голова назвав рішення суду через те, що відповідне рішення не "висіло опублікованим" протягом 20 робочих днів.
Подальші звернення до Донецькоблгазу не дали позитивних результатів. За словами очільника, у випадку, якщо облгаз побажає продати палац, першою інстанцією має бути місто. Якщо будівля перейде у комунальну власність, то головною проблемою стане її реконструкція, бо це можуть виконувати тільки компанії, які спеціалізуються на історичних пам'ятках.
29 вересня начальниця відділу культури також підтвердила, що у 2016 році депутати міськради ухвалили рішення про виділення коштів на придбання Будинку купецьких зібрань, що облгаз відмовився пускати у Будинок представників спеціальної комісії та укладати охоронний договір. Марина Олійник розповіла, що після невдалої спроби потрапити всередину палацу у минулому році було виконано його зовнішнє візуальне обстеження. Результатом обстеження став паспорт на будівлю - документ погодила координаційна рада Управління культури та туризму ДонОДА. Паспорт передали в Міністерство культури, щоб будівлю внесли до Всеукраїнського переліку пам'яток архітектури.
На минулому тижні міськрада знову спрямувала листа до облгазу із проханням дати дозвіл обстежити Палац Культури зсередини, станом на 29 вересня відповіді не було. Тому 30 вересня спеціальна комісія мала намір відвідати прокуратуру. Про те, чим завершився візит до прокуратури, ми повідомимо у наступних публікаціях на нашому сайті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:15
Вчора
16:41
Вчора
16:06
Вчора
14:24
Вчора
12:38
Вчора
11:28
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
16:47, 2 листопада
20:45, 10 листопада
live comments feed...
Коментарі