• Головна
  • Борги, переплати та паперові клопоти - у Слов'янську газопостачальники пояснювали про нові договори
Новина
16:18, 4 листопада 2020 р.

Борги, переплати та паперові клопоти - у Слов'янську газопостачальники пояснювали про нові договори

Новина
Борги, переплати та паперові клопоти - у Слов'янську газопостачальники пояснювали про нові договори

4 листопада у центральній бібліотеці Слов'янська відбулася прес-конференція, присвячена темі укладання договорів з новими постачальниками газу.

До 30 вересня мешканці Донеччини отримували газ від ПАТ "Донецькоблгаз", але з 1 жовтня побутові споживачі перейшли до постачальника "останньої надії" НАК "Нафтогаз Україна". І до 1 грудня люди мають обрати собі нового постачальника газу та укласти з ним договір.

У першому нашому матеріалі щодо цієї теми ми розповідали, де шукати постачальників, які готувати документи для договору, з чого складається процедура укладання договору та що робити з боргами.

Але у людей все одно залишилася купа питань. Тому сьогодні у центральній бібліотеці Слов'янська відбулася тематична прес-конференція, під час якої давали відповіді на найпоширеніші питання преси та споживачів. Участь взяли представники компаній Нафтогаз та Yasno, Укрпошти та міського управління соціального захисту.

Що пропонує Нафтогаз

НАК "Нафтогаз Україна" - одна з 40 компаній, з якими можна укласти новий договір на газопостачання. Протягом тижна компанія має розіслати мешканцям Слов'янська рахунки ось такого зразка:

У рахунку буде вказана адреса, необхідний для укладання договору EIC-код, особистий рахунок, заява про приєднання до компанії, алгоритм дій для укладання договору та перелік документів. Цей рахунок дасть можливість перейти на "постійні відносини" з Нафтогазом. Абоненту необхідно заповнити заяву, зібрати копії документів та відправити їх Укрпоштою за рахунок Нафтогазу до офісу компанії у місті Кропивницький.

Також заяву заповнити можна онлайн на сайті підприємства.

Нафтогаз збирається розгорнути у Слов'янську консультаційні пункти, де могли б пояснювати усю процедуру укладання договору. 

Коментар від компанії Yasno "Донецькі енергетичні послуги"

Тут мешканцям також пропонують укласти договір для газопостачання, як в режимі онлайн, так і в офісі по вул. Василівська, 27. У Донецькій області компанія має 20 відділень. Документи для укладання договору пропонують надсилати на електронну пошту [email protected]. Є можливість оплатити послугу без комісії в особистому кабінеті.

Якщо клієнт уперше збирається скористатися послугами компанії, то заява розглядається протягом 20 днів. Представниця компанії порадила допомагати літнім родичам та сусідям розібратися у процедурі укладання договору. 

Далі планують надсилати абонентам єдині рахунки за газ та елеткроенергію.

З ким укладати договори мешканцям Донеччини?

Обрати можна будь-яку ліцензовану компанію, незалежно від того, де знаходиться її центральний офіс. Ознайомитися з повним переліком постачальників можна на сайті Газотека. Там також порівнюються ціни на газ.

Як ще можна змінити постачальника газу?

Це можна зробити у додатку Приват24 у розділі "змінити постачальника газу", в Ощадбанку, у банку Пумб

Чи платити за газ у жовтні-листопаді?

Протягом цього періоду послугу надає Нафтогаз, Донецькоблгаз не постачає газ. Відповідно, після 15 листопада клієнти отримають рахунки, де буде вказаний об'єм споживання за жовтень, тариф за 1 кубічний метр та реквізити. Тож платити за газ все-таки доведеться.

Якщо за жовтень "заплатили не туди"?

Якщо споживач автоматично заплатив за газ попередньому постачальниуу, тобто Донецькоблгазу, то там буде утворюватись передплата. Передплати треба буде повертати через звернення до цієї компанії, вона зобов'язана повернути гроші.

Чи будуть передаватися борги та передплати від старого постачальника до нового?

Ні, борги треба погасити перед Донецькоблгазом, від нього отримувати передплату (якщо вона утворилася). Тобто із новим постачальником усе починається "з нової сторінки".

Якщо абонент не встиг до 1 грудня укласти договір, йому відключать газ?

Відключенню газу протидіє ухвалений закон про коронавірус, він накладає обмеження. Тому ні, відключати не будуть, але просять прискорити процес укладання договорів.

Як часто можна міняти постачальника?

Почтачальника можна міняти коли завгодно із тією частотою, з якою забажає абонент.

А можна, щоб приєднали автоматично, без договорів та збору документів?

Ні, все ж таки доведеться самостійно обрати постачальника, ознайомитися з його умовами, подати заявку на підключення, зібрати документи та укласти договір. Під час зміни постачальника у майбутньому процедура буде аналогічна.

Що з тарифіми на листопад?

У постачальника "останньої надії" - 6,91 грн./1 м куб.

У Yasno - 6,49 грн./1 м куб.

Чи захищені дані під час пересилання документів онлайн?

Обидва постачальника запевняють, що усі персональні дані захищені. Компанії беруть на себе відповідальність за те, що не передають особисту інформацію третім особам.

Навіщо надавати документ про право власності на житло?

Цього вимагає законодавство. Обов'язкова умова при укладанні договору із фізичною чи юридичною особою - вказати, куди саме буде постачатися послуга.

Хто за що відповідає тепер і кому за що платити?

Люди і далі окремо платитимуть за постачання газу та розподіл. У нашій області Донецькоблгаз залишається відповідальним за розподіл газу. Тобто труби, розподіл та прокачка газу - це їх компетенція.

А постачання природнього газу, тобто самого ресурсу, який циркулює по цих трубах - це вже сфера компаній-постачальників, з якими усім і треба укласти договір.

Що із субсидією?

Для того, щоб коректно надавати субсидію, УСЗН необхідно знати, хто до якого постачальника належить. Підприємства-постачальники на запити управління соцзахисту будуть надавати інформацію про те, хто з отримувачів субсидій до них приєднався. Але таку інформацію також мають в УСЗН надати і громадяни протягом 30 днів після укладання договору. Якщо у людей у грудні не буде нового договору, їм не нараховуватимуть субсидію, хоча потім ці суми будуть дораховувати.

Від людини, окрім інформації про постачальника, потрібен номер субсидії, прізвище - ім'я - по батькові, адреса, новий особистий рахунок на газ.

Також можна подивитися прес-конференцію цілком у нашому стрімі на Facebook:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #газ #газопостачання #газовий договір #комунальні послуги #тарифи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...