10:00, 13 листопада 2020 р.
Великий український сміхотворець. До Дня народження Остапа Вишні
13 листопада 1889 року – 131 рік тому – народився український письменник, новеліст, класик сатиричної прози XX століття Остап Вишня.
Згадаймо сьогодні визначного українського прозаїка, який, за твердженням М. Т. Рильського, «світив, як сонце, до нього люди тяглися, як до сонця. Він умів гриміти, як грім, і того грому боялись усі плазуни й негідники»! Згадаймо в трохи незвичній формі: через призму запитань і відповідей на них. І автори цієї замітки будуть раді, якщо вона стане певним внеском у здійснення бажання ВЕЛИКОГО УКРАЇНЦЯ Остапа Вишні: «І коли за мою роботу, за все те тяжке, що пережив я, мені пощастило хоч разочок, хоч на хвильку, на мить розгладити зморшки на чолі народу мого, весело заіскрити сумні його очі, – ніякого більше «гонорару» мені не треба. Я – слуга народний! І з того я гордий, я з того щасливий!»
Отже, згадуємобіографію і творчість великого митця (кросворд «Остап Вишня») → Завдання для кросворду
1. Жанр першого надрукованого твору Остапа Вишні «Демократичні реформи Денікіна ([…]. Матеріалом для конституції бути не може)». 2. Ім’я матері Остапа Вишні. 3. Професія дружини Остапа Вишні Варвари Маслюченко. 4. Оповідання з книги «Мисливські усмішки», присвячене Г. І. Косарьову. 5. Порода улюбленого пса Остапа Вишні Гая. 6. Назва хутору – малої батьківщини письменника. 7. Автор висловлювання про Остапа Вишню (український письменник, публіцист, перекладач, мемуарист; член Спілки селянських письменників «Плуг»): «Його фейлетони і гуморески робили тираж газетам, у яких друкувалися. Він скоро завоював село, його ім’я стало чи не найпопулярнішим після Тараса Шевченка». 8. Жанр, започаткований Остапом Вишнею. 9. Справжнє прізвище письменника. 10. Прізвище старшого брата Остапа Вишні – письменника-гумориста, якого було розстріляно за часів єжовщини у 1937 р.
Як українці вшановують пам’ять великого митця →
1. У якому році відкрито Літературно-меморіальний музей Остапа Вишні в Груні Охтирського району Сумської області, на батьківщині письменника? 2. Коли заснована Літературна премія Національної спілки письменників України імені Остапа Вишні (присуджується щорічно членам НСПУ за гумористичні та сатиричні твори). 3. Коли було знято український документальний фільм «Із житія Остапа Вишні» режисера Ярослава Ланчака про страждання Остапа Вишні у засланні до Сибіру? 4. Як називається книга, до якої увійшли художні твори перших 27 лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Остапа Вишні, що побачила світ 2009 р.? 5. Коли було введено в обіг ювілейну монету «Остап Вишня» номіналом 2 гривні, випущену Національним банком України.
Читаймо ж твори видатного українського письменника, майстра гумористичних оповідань, фейлетонів, шаржів! Він «ніколи не сміявся без любові» до нас усіх, «до сонця, до вітру, до зеленого листу!». Читаймо й насолоджуємося!
І. Рябініна
Б. Маторін
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:01
Спецтема
Оголошення
15:05, 12 січня
08:58, Вчора
12:20, 13 січня
9
live comments feed...
Коментарі