• Головна
  • Вперше у складі міської ради Слов’янська. Новообрані депутати розповіли про свою майбутню роботу
13:36, 19 листопада 2020 р.

Вперше у складі міської ради Слов’янська. Новообрані депутати розповіли про свою майбутню роботу

стаття
Вперше у складі міської ради Слов’янська. Новообрані депутати розповіли про свою майбутню роботу

Перший тур виборів у Слов’янську вже позаду, у результаті голосування визначились депутати, які найближчі 5 років мають працювати у Слов’янській міській раді. Журналістам 6262 вдалось поспілкувались з чотирма політиками, які увійшли у склад депутатського корпусу вперше. Як бачать свою роботу, що планують покращувати та що пропонують депутати - далі у матеріалі. 

Серед політичних партій у Слов’янській міській раді голоси розподілилися наступним чином:

  • ПП "Європейська Солідарність" - 6,05%

  • ПП "Партія миру і розвитку" - 12,78%

  • ПП "Наш Край" - 9,36%

  • ПП "Слуга Народу" - 16,12%

  • ВО "Батьківщина" - 0,62%

  • ПП "Опозиційна платформа - за життя" - 38,6%

  • ПП "За майбутнє" - 0,62%

  • ПП "Опозиційний блок" - 16,35%

Пандемія коронавірусу завадила нам поспілкуватись з представниками всіх політичних партій, проте певну інформацію ми все ж таки підготували. 

Юрій Підлісний, Опозиційний блок 

Чинний заступник міського голови Юрій Підлісний балотувався на місцевих виборах у депутати міської і районної рад від Опозиційного блоку. Каже, що йшов на вибори, бо хоче впливати на те, що відбувається у місті, адже депутатські повноваження — один із інструментів впливу. 

Оскільки Юрій Підлісний працює у команді міського голови Вадима Ляха, який знову балотується на цю посаду від Опозиційного блоку, вибір пав саме на цю партію.

Найперше, на думку Підлісного, депутат має уважно прочитати Закон України про місцеве самоврядування, аби засвоїти головні принципи, власні права, повноваження і обов’язки. Основний обов’язок депутата — брати участь у роботі органів місцевого самоврядування — у засіданні комісій, сесій, виконувати підготовчу роботу. Це обов’язок депутата, до того ж добровільний. 

За попередньою інформацією, Юрій Іванович пройшов і до міської, і до районної ради, тож тепер йому доведеться обирати. Симбіоз заступника міського голови і депутата неможливий, бо тут виникає питання конфлікту інтересів. 

“Я зроблю свій вибір трошки пізніше”, — зазначив Підлісний. 

Новий склад депутатів Юрій Підлісний поки оцінювати не береться. Каже, що подальше життя покаже. “Побажання просте: давайте думати про місто, а не про власні рейтинги”.

Юрій Макогон, Наш Край

Юрій Макогон вперше увійшов до складу Слов’янської міської ради. У минулому році він балотувався у народні депутати, але не пройшов. Цього разу Юрій вирішив піти у депутати від партії "Наш Край", щоб допомогти мешканцям міста та залишити свій слід у розвитку громади. Чоловік визнає велику відповідальність перед своїми виборцями.

“Депутат — це нитка, яка поєднує владу із народом. Тому найперше, що він має робити — бути відкритим і доступним для жителів. Необхідно вирішувати не свої меркантильні завдання, а проблеми людей. Вони повинні розуміти те, що депутат це не той, хто їм подарує будинок або зробить ремонт в квартирі. Це людина, яка зобов'язана відповідати за виконання програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм розвитку, місцевого бюджету”, — вважає Юрій Макогон.

Заздалегідь оцінювати новий склад депутатів Юрій не став.

“Давайте дамо хоч невеликий аванс часу новому депутатському корпусу. Чи невідомі імена і прізвища мають значення, чи переміг в черговий раз популізм? Ми дізнаємося зовсім скоро”.

На питання, чому балотувався саме від цієї партії, Юрій відповів, що після минулих виборів народних депутатів (де він балотувався від партії “Європейська Солідарність”) йому прийшла пропозиція від Олега Недави (голови партії “Наш Край”) стати бухгалтером Донецької обласної політичної організації “Наш Край”, а пізніше і висунутися на вибори. 

“Партія "Наш Край" у Слов'янській ОТГ — це не тільки Недава або Макогон. Це велика дружня команда. Команда, яка об'єднує велику кількість професіоналів нашої громади, і я радий бути її частиною”.

Наталія Мельникова, ОПЗЖ

Наталія Мельникова працює директором комунального закладу “Центр дитячої та юнацької творчості м. Слов’янська”. У виборах бере участь вперше.

Своє рішення Наталія обґрунтувала бажанням допомогти віддаленим районам міста. За словами жінки, вона і сама живе на Черевківці. Не зі слів знає про те, що у віддалених районах не вистачає місць для молоді, майданчиків для малечі, навіть аптек. 

Своїми рішеннями та голосами Наталія разом з однопартійцями відстоюватиме розбудову не лише центру міста, але й інших його частин.

“У першу чергу депутати відповідають за покращення якості життя мешканців нашого рідного міста”.

Обрана політикиня вже має певні пропозиції до влади. Більшість із них пов’язані з облаштуванням віддалених районів міста та освітою.

Серед головних пропозицій — ініціювати створення декількох дитячо-юнацьких клубів у районах, де їх немає. У кожному районі є діти, які хочуть безкоштовно відвідувати позашкільні заклади, але не всюди вони є. Більшість, звичайно, розташовані у центрі. Такі самі хочеться зробити і у віддалених районах.

Окрім того, Наталія Мельникова хотіла б підняти тему виділення шкільного автобуса для дітей у районах Мандричино та Молочар. Громадській транспорт у тих районах ходить рідко, тому і людей всередину набивається багато, зокрема дітей. Окрім того, у тих районах дуже багато безробітних дорослих, а дорога до школи і назад витрачає кошти. Тому Наталія хоче підняти питання курсування шкільного автобуса хоча б у ранковий час.

У новому складі депутатів міської ради Наталія Мельникова знає багатьох і вважає, що серед них достатньо досвідчених професіоналів. 

“Я думаю, це дуже сильний склад депутатів. І може ми за політичними поглядами розділяємося, але все одно будемо згуртованою командою і ухвалюватимемо рішення виключно в інтересах людей міста”.

Від ОПЗЖ Наталія вирішила балотуватися через те, що вже мала змогу попрацювати з її представниками. За її словами, на них можна було покластися. 

Олександр Беліменко, “Європейська Солідарність”

Олександр Беліменко також вперше увійшов до нового складу Слов’янської міської ради. До того брав активну участь у житті міста, був і залишається проукраїнським активістом.

Балотуватися до міськради вирішив, щоб впливати на життя міста.

“2014 рік довів, якщо бути байдужим до своєї долі, до долі власної країни, то її можуть вирішити інші люди”. 

Олександр говорить, що щось змінити у цій країні можна і не знаходячись при владі. Але з підтримкою у владних кабінетах це все можна зробити швидше. Беліменко говорить про паралельну діяльність і роботу активістів та депутатів.

За словами Олександра, депутат має бути посередником між владою і народом. Робота депутата полягає у вдалій комунікації між цьому двома категоріями. 

“Депутат — це фасилітатор, місток між виконавчою владою і населенням, на яке ця влада працює”.

Щодо планів і обіцянок — Олександр говорить про відхід від стереотипів і не збирається давати передчасних обіцянок все налагодити у місті. У першу чергу планує почути мешканців Слов’янська, а також показати, що самі люди також мають відповідальність за своє життя.

“Влада має задовольняти потреби населення”.

Щодо нового складу депутатів Олександр зазначає, що майже у кожній партії є представник, який не заплямував себе. І це добре. Усі люди у міськраді різні. Але якщо говорити безпосередньо про співпрацю з іншими депутатами, то Беліменко наголошує, що він буде стояти на державницькій позиції (захищати інтереси України у першу чергу), але серед депутатів є і люди з протилежною думкою. 

“Ті люди, які співпрацювали з ворогами відверто, вони є і залишаються ворогами. Вони не вибачилися за свої дії. Яким чином можна працювати з людиною, якій ти не довіряєш? Але на місцевому рівні у нас немає політизації, депутати вирішують питання облаштування міста”.

Олександр додає, що на місцевому рівні політичні питання, звичайно, вирішуватися не будуть. 

Від “Європейської солідарності” Олександр вирішив балотуватися через те, що підтримує європейське прагнення якості, але зауважує, що українці мають самі у себе будувати цю якість європейського рівня, а не лише маніпулювати подібними гаслами. Ідеологічно ця політична сила найбільше асоціюється у Олександра з сучасною Україною.

Давайте пригадаємо, які права, обов’язки та повноваження має депутат.

Лідія Хаустова 

Олександра Пилипенко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #депутати #міськрада #нові #робота
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...