17:04, 23 листопада 2020 р.
ОПОРА, поліція і рух "Чесно" розповіли про порушення під час виборів у Слов’яську
У Слов’янську відбувся другий тур виборів на посаду голови об’єднаної територіальної громади. Які порушення фіксували правоохоронці і незалежні організації, дізнавались журналісти 6262.
22 листопада у Слов’янську відбувся другий тур виборів. За офіційними даними, Вадим Лях переміг з результатом 60,87% підтримки.
У процесі передвиборчих перегонів та у день самих виборів у Слов’янську фіксували порушення. Які саме, редакція 6262 дізнавалась в ОПОРІ, Слов’янському відділі поліції і у громадського руху "Чесно".
ОПОРА(неурядова позапартійна всеукраїнська організація громадського контролю та адвокації у сфері виборів)
В організації ОПОРА зазначають, що другий тур місцевих виборів, який проходив 22 листопада у 11 містах України, можна охарактеризувати, як високо конкурентний і конфліктний. Спостерігачі загалом виявили та верифікували 275 порушень виборчого законодавства.
Як нам розповіла координаторка руху ОПОРА у Донецькій області Наталя Боровська, у Слов’янську фіксували порушення ведення агітації, зокрема у “день тиші”. Мова йде про проплачену рекламу на платформі Youtube, а також приховану зовнішню агітацію. Також зафіксовані порушення, які містять ознаки підкупу виборців. Безпосередньо у день виборів спостерігачі ОПОРИ фіксували фотографування бюлетенів виборцями. Були помічені й процедурні порушення. Також у день виборів були порушення ведення агітації від обох кандидатів.
Усі ці факти були зафіксовані поліцією, правоохоронці мають з’ясовувати обставини кожної справи.
У прес-службі Слов’янського відділу поліції розповіли, що безпосередньо в день виборів, 22 листопада, було зареєстровано 17 повідомлень про можливі порушення виборчого процесу.
У двох випадках людей притягують до адміністративної відповідальності - 39-річна жінка та 30-річний чоловік сфотографували свої заповнені бюлетені. Порушення кваліфіковано за ст. 212 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За таке порушення громадяни мають сплатити штраф 1700 грн. Усі інші повідомлення перевіряються. У день голосування кримінальних проваджень не було.
Але напередодні відкрили два кримінальних провадження за ст. 160 (підкуп), одне провадження - у день тиші, друге - трохи раніше. За весь період виборчого процесу відкрито 7 кримінальних проваджень.
Громадський рух ЧЕСНО(громадський рух, що має на меті стимулювати прозорість, підзвітність та відкритість представників влади та запит на якісну політику серед громадян)
Активісти громадянського руху Чесно у Слов’янську також фіксували порушення під час виборів у Слов’янську. Зокрема, це стосувалось реклами політичних партій та прихованої агітації на вулицях міста.
Також у Слов'янську на одній з дільничних виборчих комісій пенсіонерка намагалася проголосувати за ксерокопією паспорта. Їй відмовили у видачі бюлетеня, проте спостерігачка від одного з кандидатів запропонувала жінці гроші на таксі.
Якщо вам відомо про якісь порушення, то ви можете повідомити про це у поліцію.
Вікторія Повержук
Лідія Хаустова
Олександра Пилипенко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:21
Вчора
20:10
Вчора
19:41
Вчора
18:04
Вчора
16:10
Вчора
15:02
Вчора
14:14
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі