• Головна
  • Тарифи, опалення під'їздів та багато платіжок - у Слов'янську тепломережа та УГГ відповіли на поширені питання
Стаття
14:00, 16 грудня 2020 р.

Тарифи, опалення під'їздів та багато платіжок - у Слов'янську тепломережа та УГГ відповіли на поширені питання

Стаття
Тарифи, опалення під'їздів та багато платіжок - у Слов'янську тепломережа та УГГ відповіли на поширені питання

Сьогодні в будівлі міськради Слов'янська відбулася прес-конференція з представниками Слов'янськтепломережі, Слов'янського управління з газопостачання та газифікації та Управління соціального захисту.

Восени 2020 року мешканці зіткнулися одразу з кількома "сюрпризами" у сфері комунальних послуг - це перехід до іншого постачальника газу та квитанції за теплопостачання у листопаді за новими тарифами. Тому у жителів Слов'янська накопичилося багато питань щодо того, як формувався тириф на тепло, чому в одній квитанції вказано одразу кілька різних сум, та кому тепер платити за газ.

Для того, щоб відповісти на найпоширеніші питання від абонентів зі Слов'янська, сьогодні, 16 грудня, у міськраді відбулася прес-конференція з представниками Слов'янськтепломережі, УГГ та УСЗН. Окрім ЗМІ, прийшли ще кілька представників ОСББ.

Теплопостачання: одна квитанція, кілька тарифів

Тарифи, опалення під'їздів та багато платіжок - у Слов'янську тепломережа та УГГ відповіли на поширені питання, фото-1

У квитанціях за листопад жителі Слов'янська отримали по два-три тарифа: теплопостачання, абонентська плата і опалення місць загального користування. 

У Слов'янськтепломережі пояснили, що до місць загального користування відносяться приміщення, призначені для експлуатації будинку та побутового обслуговування, які розташовані у підвалах. Це місця, де створюються нормальні умови для водопостачання, водовідведення та інших інженерних комунікацій. Тобто це підвали, сходові прольоти та усе, що знаходиться всередині будинку за межами квартир.

Лічильник обліковує усю теплову енергію, витрачену в будинку, а не лише квартири. Раніше це тепло розподілялося тільки на ті квартири, де є централізоване опалення - вони платили за свою квартиру і за місця загального користування. Тепер Регулятор вирішив, що за опалення місць загального користування мають платити й мешканці, в яких встановлено автономне опалення. Так вирішили тому, що люди є співвласниками будинку та разом несуть відповідальність за утримання його мереж. Якщо будинок повністю знаходиться на індивідуальному опаленні, йому не треба платити тепломережі за опалення місць загального користування.

Абонплату, як нам пояснили, просто вивели окремо, але насправді раніше люди за неї платили в рамках загального тарифу за тепло. Тобто те, що тариф розбили на кілька складових (спожите тепло, абонплата та місця загального користування) має зробити його більш прозорим.

Абонплата включає в себе: зняття показань, розподіл калорій, рознесення оплати, сальдо, квитанції, папір, комп'ютерна техніка, зарплата контролерів, довідка в УСЗН для надання субсидії. Вона нараховується протягом усього року фіксованою сумою.

Новий тариф ухвалили у липні 2020 року. Як стверджує постачальник, його підвищували востаннє у 2015 році, а потім просто корегували. Новий тариф затвердила ДонОДА. 

Читайте: Наступної зими тепло для слов'янців може подорожчати

Сума за спожите тепло може залежати від того, чи встановлений у будинку лічильник. Якщо багатоповерхівки однакові, площа квартир однакова, але в одному будинку є тепловий лічильник, то й суми до сплати будуть різні. У будинках без лічильника суми нараховуються за нормами споживання, які корегуються в залежності від температури повітря на вулиці. Зараз не існує тарифу на метр квадратний, є тариф на одну гігакалорію тепла.

Газопостачання: за компенсаціями через переплату треба звертатись до Донецькоблгазу

У Слов'янському управлінні з газопостачання та газифікації пояснили, що для повернення переплачених коштів за газ треба подавати заяву до Донецькоблгазу та додати до неї документи, що підтверджують особу. Гроші будуть повертати після того, як буде виконаний акт звірки (тобто працівник має потрапити до оселі абонента та зняти показання лічильника). Після перерахунку на основі заяви абонента йому можуть перерахувати гроші на картку або перерахувати на послуги розподілу газу.

Така робота зараз ведеться, але повільно, оскільки на прийом одного абонента необхідно мінімум 40 хвилин. На швидкість обробки заяв та документів також впливає карантин та те, що самі праціаники активно хворіють.

Щодо вибору постачальника газу, то зараз немає жорстких термінів для укладання договору. Люди, які не встигли його укласти, автоматично залишаються із Постачальником останньої надії, тобто Нафтогазом. Отже, УГГ після 15 числа кожного місяця розносить квитанції окремо за постачання газу та за розподіл. Постачання треба оплачувати на рахунок обраної компанії, а розподіл - Донецькоблгазу.

УСЗН: субсидії нараховуються за фактичними тарифами Нафтогазу

Для жителів Слов'янська, які не уклали газовий договір, субсидію нараховують згідно тарифів, які діють у Постачальника останньої надії. УСЗН чекає, поки абонент обере свого постачальника та надасть актуальну інформацію. Тобто люди мають отримувати субсидію незалежно від того, обрали вони собі газового постачальника чи ні. 

Щодо опалення, то там субсидія нараховується для постачання теплової енергії, тобто за вартість гігакалорії тепла. Ще законом передбачено, що можна надавати субсидії також на витрати за обслуговування вузлів комерційного обліку, але це питання поки знаходиться на стадії вирішення.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #комунальні послуги #комуналка #тарифи #тепло #теплопостачання #газ #газопостачання #УСЗН #субсидія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...