• Головна
  • За що відповдатиме Донецькоблгаз та міськгаз після укладання нових договорів. Офіційна відповідь
Стаття
17:12, 12 листопада 2020 р.

За що відповдатиме Донецькоблгаз та міськгаз після укладання нових договорів. Офіційна відповідь

Стаття
За що відповдатиме Донецькоблгаз та міськгаз після укладання нових договорів. Офіційна відповідь

З 30 вересня ПАТ "Донецькоблгаз" не постачає газ населенню, замість нього до 1 грудня це автоматично почав робити "Нафтогаз". Громадянам поки треба укладати договір з новим постачальником. Яка офіційна позиція "Донецькоблгазу"?

До 1 грудня абоненти мають обрати нову компанію-постачальника та укладати новий газовий договір. Але у людей ще залишаються питання на кшталт: "як уся схема з оплатами та звірками буде працювати далі", "кому передавати показання лічильників".

Сайт 6262 продовжує розбиратися у темі укладання газових договорів з новою компанією-постачальником. Перший наш матеріал у цій темі був присвячений докладній інструкції для населення: де шукати постачальників, де звіряти ціни на газ, які документи готувати для договору, як заповнювати заяву на укладання договору.

Читайте: Нові газові договори та нові постачальники: що це означає для пересічних українців

Наступна стаття пропонувала коментарі та роз’яснення від двох потенційних постачальників газу абонентам Донеччини. Ці компанії – ТОВ  "ГК "Нафтогаз України", або постачальник "останньої надії", та YASNO "Донецькі енергетичні послуги".

Читайте: Борги, переплати та паперові клопоти - у Слов'янську газопостачальники пояснювали про нові договори

А що з цього приводу каже безпосередньо "Донецькоблгаз"? Для цього ми звернулися до підприємства із запитом. Далі наведемо відповідь на запит у максимально спрощеному для розуміння вигляді.

Які компанії можуть обирати жителі Донеччини для постачання газу?

Укладання договору починається з подання постачальнику заяви-приєднання. Діючий постачальник на інформаційній платформі отримує повідомлення, що його абонент має намір змінити компанію. Побутові споживачі не тільки Слов’янська, а й України в цілому, мають право вільно обирати постачальника та безоплатно змінювати його.

"Донецькоблгаз" також радить шукати та обирати постачальників на порталі «Газотека».

Які документи необхідно підготувати для укладання договору?

Споживачі разом із заявою-приєднанням до умов договору надають такі документи:

  • Право власності чи користування на житло;
  • Посвідчення особи споживача: паспорт громадянина України, у тому числі ID-картка, тимчасове посвідчення громадянина. Для іноземців та осіб без громадянства – національний паспорт або документ, що його замінює.
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для тих, хто відмовився від нього за релігійними переконаннями – серія та номер паспорта).
  • За необхідності – довіреність на представника споживача у процедурі укладання договору.

Постачальник має право додатково вимагати інші документи. Що це саме за документи – краще дивитися на сайті кожного постачальника окремо.

Що буде, якщо людина до 1 грудня не встигне укласти договір?

Якщо людина не укладе договір до 29 листопада, їй мають припинити розподіл газу. За відсутності договору постачання, споживач не має права використовувати газ із розподільної системи.

Чи можна нічого не робити, щоб абонент з 1 грудня автоматично перейшов до іншого постачальника?

Автоматичний перехід споживачів до іншого постачальника не передбачений.

Кому зараз платити за газ та передавати показання лічильника?

Споживач, який розраховується за лічильником, 1 числа кожного місяця має знімати фактичні показання і до 5 числа включно передати їх оператору ГРМ. Якщо споживач це не зробить, йому нарахують суму до сплати за плановим об’ємом спожитого газу, а не за фактичним.

До 29 листопада включно платити за газ треба постачальнику «останньої надії», тобто «Нафтогазу». Показники лічильників необхідно у подальшому на постійній основі передавати у Слов’янську УГГ.

Чи правда, що людям протягом 2 місяців не потрібно платити за газ?

Споживання природного газу без оплати діючим законодавством не передбачено.

Що робити, якщо платежі «загубляться» у процесі переходу до іншого постачальника?

Питання щодо «загубленої» оплати в період переходу до іншого постачальника можна вирішити через звіряння та у претензійно-позовному порядку.

Якщо є передплата за газ попереднього постачальника, то як залишок коштів передати новому постачальнику?

Абоненти з передплатою можуть звернутися до Слов’янського УГГ з письмовою заявою про повернення коштів та необхідними документами (паспорт, ідентифікаційний код, квитанції про оплату, акт зняття показань лічильника з фотофіксацією).

Кошти можуть бути повернені, якщо немає заборгованості, після складання з УГГ акту звіряння показань. Або сумою передплати можна «перекрити» борг.

Хто буде обслуговувати та ремонтувати газопроводи споживачам?

"Донецькоблгаз" продовжить розподіл газу, відповідатиме за газорозподільну мережу, здійснюватиме щодо неї оперативно-технічне управління, відповідатиме за надійність та безпечність газорозподільних систем.

Слов’янське УГГ зніматиме контрольні показання лічильників.

Чи не є протизаконним відключення у 1 грудні газу абонентам, які з будь-яких причин не встигли укласти новий договір?

Умови припинення розподілу газу, якщо абонент не був включений до Реєстру споживачів іншого постачальника після 29 листопада, визначені пунктом 7 розділу 6 Правил постачання природного газу.

Протягом якого терміну після укладання договору абонента мають підключити до нового постачальника?

Після завершення процедури зміни постачальника, новий протягом 3 робочих днів письмово повідомляє споживача про дату, з якої починає постачати йому газ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #газ #газопостачання #газовий договір #комунальні послуги #тарифи #Донецькоблгаз #УГГ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...