• Головна
  • Новорічні персонажі Центральної Азії та Кавказу. Хто вони
LifeStyle
13:07, 3 січня 2021 р.

Новорічні персонажі Центральної Азії та Кавказу. Хто вони

LifeStyle
Новорічні персонажі Центральної Азії та Кавказу. Хто вони

Новорічні персонажі та легенди – це цілий всесвіт, який яскраво демонструє культуру тієї чи іншої країни. Пропонуємо познайомитися з найнезвичайнішими з них.

Сайт 6262.com.uaпродовжує новорічну традицію знайомства із різними родичами Діда Мороза та Санта Клауса в різних країнах.

Читайте: Как зовут новогоднего гостя с подарками в разных странах

У цьому році поговоримо про країни Центральної Азії, Кавказу, Закавказзя та Східної Європи.

1. Корбобо, Узбекистан

Дослівно Корбобо перекладається з узбекської як «сніжний дід». В усіх легендах та казках він завжди знаходиться на боці позитивних персонажів. І приходить не один, а з Корхіз, тобто сніговою дівчинкою.

Він виглядає дещо незвично у порівнянні з поширеними образами Дідів Морозів, але дуже традиційно для Узбекистану: він одягнений у смугастий халат і червону (візерункову) тюбетейку. У кишлаки (селища) Корбобо в'їжджав на віслюку, пов'юченому мішками з новорічними подарунками. Якщо прокотитися на чарівному віслюку Корбобо, можна вважати, що успіх у Новому році ви осідлали.

Найближче до образу Корбобо підходить Хазрат Хізр. Згідно з легендами мусульманських країн, Хазрат Хізр є єдиною душею, яка знайшла безсмертя, випивши води з фонтану життя колись в далекому минулому, і до цього дня мандрує світом. Він може змінювати свій вигляд і говорити на мові всіх народів, знайти воду під землею, стукнувши своєю палицею, за його бажанням взимку зазеленіють сади і повіє прохолодою в Чілі. Хізр охороняє мандрівників під час їх подорожі.

2. Мош Кречун, Молдова, Румунія

Мош Кречун (Moş Crăciun) одягнений в каптан з поясом, прикрашеним національним візерунком, носить високу шапку з овчини.

За румунської легендою сім'я пастуха Кречуна прихистила Діву Марію. Діва Марія народила, і Мош Кречун обдарував її та дитину молоком і сиром. З тих пір Святий Мош Кречун дарує дітям подарунки.

3. Аяз Ата, Казахстан

Існування у тюркській міфології Аяз Ата пов’язано із віруваннями гунів у небесного бога. У тюркській культурі дерево життя вважалося священним, існувало повір'я, що небесний бог живе на найвищій горі, а також існувала традиція дарування подарунків.

Північні тюрки вважають шаманів наймудрішими істотами, здатними звертатися до Бога, тому вони стають Айаз Ата. У тюрків це добрий дух, завдяки якому холоди припиняються. Із таким проханням він звертається до Бога Місяця.

4. Каханд Пап, Вірменія

Каханд Папа або Мец Папук («Дідусь нового року»), одягнений в зелений костюм, зустрічає гостей разом з Дзюнанушік або «Снігова Ануш». Каханд Пап - хранитель часу, національних традиційних цінностей.

Він, відвідуючи дітей і дорослих, замість подарунків приносить з собою сім заповітних порад-клубочків, за допомогою яких протягом століть викристалізовувалися взаємини в суспільстві і взаємини людини з природою: повага, мир, чесність, мудрість, працьовитість, скромність і достаток.

5. Товліс Бабуа, Грузія

Товліс Бабуа родом з високогірного села Ушгулі, розташованого в горах Сванетії. Ім'я його перекладається як «сніговий дідусь».

Товліс Бабуа - сивий дід з довгою бородою. Одягнений в чорну або білу чоху з білою буркою, на голові у нього сванська шапка або біла шапка з овчини - «папанакі». Іноді дід носить кинджал, але це не грізна зброя, а данина національному костюму.

Подарунки дітям Товліс Бабуа приносить у великому мішку «хуржині». Це витканий килимовою технікою мішок з подвійним вкладенням, з різнокольорових вовняних волокон і прикрашений бубонцями.

Грузинський Сніговий Дідусь приносить обов'язково в цьому мішку для дітлахів чурчхели, козинаки та інші національні солодощі. Такі мішки перекидали з двох сторін на віслюках або конях. Онуки у грузинського Діда немає.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Новий рік #свято #новорічні свята #традиції #культура #країни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...