• Головна
  • "Нафтогаз України" запустив Святогірське родовище газу щільних порід
Новина
10:56, 15 січня 2021 р.

"Нафтогаз України" запустив Святогірське родовище газу щільних порід

Новина
"Нафтогаз України" запустив Святогірське родовище газу щільних порід

13 січня почалася подача газу до магістральних газопроводів зі Святогірського родовища газу щільних порід.

13 січня "Нафтогаз України" запустив у роботу перше родовище газу щільних порід. Це Святогірське родовище, яке знаходиться всередині великої, нещодавно придбаної компанією Юзівської площі. Про це повідомив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

Фахівці з "Нафтогаз Розвідка та Видобування" запустили нову установку підготовки газу, 26 км газопроводу і підключили три свердловини. Вони пробурені у так звані щільні колектори. Тобто, у породи з низькою проникністю, з яких видобувати газ набагато складніше.

Очільник "Нафтогазу" пище, що це пілотний проєкт видобування газу щільних порід в Україні, яка багата на його покладини. Андрій Коболєв зазначає, що це може стати новим етапом в газовій галузі.

"Запуск Святогірки – це гарний заділ, щоб якнайшвидше розпочати освоєння Юзівської площі. Нам не треба буде будувати для Юзівки абсолютно нову інфраструктуру – на першому етапі розробки Юзівки ми зможемо використовувати об’єкти, які побудували на Святогірці", - йдеться у повідомленні.

Голова ДонОДА Павло Кириленко акцентує увагу на тому, що Святогірське родовище - це не Святогірськ. Святогірське газоконденсатне родовище, розробку якого запустив НАК "Нафтогаз України", розташоване в Ізюмському районі Харківської області.

Довідка: Юзівська площа - перспективне родовище газоносних сланців. Розташована в межах Донецької та Харківської областей України. У травні 2012 року конкурс на право укладення угоди про розподіл продукції на розробку Юзівської площі, проведений Державною службою геології та надр України, виграла британсько-нідерландська компанія Shell. Станом на листопад 2014 Shell пробурила дві розвідувальні свердловини і не змогла провести розвідку Юзівського родовища через війну на Донбасі.

У липні 2016 року нідерландська компанія Yuzgaz B.V. стала переможцем конкурсу із залучення інвестора для видобутку вуглеводнів в межах Юзівської ділянки. У грудні 2018 року Кабінет міністрів схвалив передачу 90% прав і обов’язків Надра Юзівська  на користь компанії Yuzgaz з інвестором-оператором проекту в особі словацької Nafta a.s.

У грудні 2019 року голова Державної служби геології і надр Роман Опімах повідомив, що словацька Nafta a.s. відмовилася від участі у проекті. Кабмін 16 грудня 2020 року погодив покупку Нафтогазом 100% ТОВ Надра Юзівська у НАК Надра України.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #газ #газопостачання #сланцевий газ #Нафтогаз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...