• Головна
  • Чи перейшли магазини у Слов'янську на українську? Експеримент
16:00, 16 січня 2021 р.

Чи перейшли магазини у Слов'янську на українську? Експеримент

Чи перейшли магазини у Слов'янську на українську? Експеримент

Чи перейшла сфера обслуговування у Слов'янську на українську мову? 

Сьогодні, 16 січня чинності набула стаття 30Закону про мову. Вона говорить, що мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Відтак інформація про товари та послуги на території України надається українською.

Журналісти 6262.com.ua відвідали 8 торгівельних точок у Слов'янську, аби перевірити, а чи перейшла сфера обслуговування у місті на українську.

Ми відвідали два супермаркети у центральній частині міста. В обох закладах мова обслуговування - українська, незалежно від того, якою мовою до співробітників звертаються покупці. 

Журналісти побували у двох аптечних закладах. У першому ми звернулись до фармацевту українською мовою, нам відповіли тим же. У другій аптеці з нами теж привітались українською. 

А от у невеликих торгівельних точках клієнти обслуговуються російською. Так, української мови ми не почули в одному з магазинів побутової хімії, овочевій та м'ясній крамницях і у харчовому відділі одного з магазинів. 

Отже, з 8 торгівельних точок, які ми відвідали у Слов'янську, українською мовою обслуговують 4, ще 4 - продовжують обслуговування російською. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #українська #закон #мова #обслуговування
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...