Опалення ЗОШ№11 у Слов'янську: школу не закриватимуть, діти продовжать навчання

Опалення ЗОШ№11 у Слов'янську: школу не закриватимуть, діти продовжать навчання, Вікторія Повержук

У відділі освіти Слов'янської міськради прокоментували, як вирішуватимуть проблему теплопостачання у школу №11.

Через певні проблеми з закупівлею газу для опалення школи №11 серез містян почали ширитися чутки, що школу можуть закрити, а дітей - розподілити по ішних закладах. Сьогодні у міськраді відбулася прес-конференція, під час якої начальник відділу освіти Ігор Рубльовський спростував ці чутки, а також пояснив, як саме склалася ситуація із теплопостачанням у школу №11.

Опалення ЗОШ№11 у Слов'янську: школу не закриватимуть, діти продовжать навчання, фото-1

Як нам пояснили, школа №11 - це єдиний заклад, де необхідно закупити газ, там стоїть газова котельня. Газопостачальнику минулого року за умовами тендеру дозволена пролонгація укладеного договору на 20%. Зараз школа отримує газ із цих 20% - це 14 тис. кубів. З цього обсягу станом на 21 січня використали 7,6 тис. кубів.

Виходячи з цього, у листопаді 2020 року оголосили торги із вартістю 7 грн. за куб, і 4 січня на них вийшло два учасники. Оскільки у грудні відбувся різкий стрибок вартості газу, перший постачальник, з яким мали укласти договір 4 січня, відмовився його підписувати.

Тоді вирішили укладати договір з другим учасником. Але, за словами Ігоря Рубльовського, вже було зрозуміло, що може скластися схожа ситуація. Тому вирішили провести другі торги, з умовою, що у випадку підписання договору другим учасником, ці торги скасують. Врешті-решт, другий учасник перших торгів (оголошених у листопаді) теж відмовився підписувати договір.

Далі прорахували, що за умови вдалих других торгів договір на газопостачання буде підписаний 14-15 лютого. Залишків газу з тих 20% має вистачити приблизно до 7 лютого. Тобто, десь тиждень "випадає", коли мають зупинити газопостачання. Тому необхідно було попередити про це батьків, щоб вирішити, як саме у цей тиждень навчатимуться діти.

Заступник міського голови Юрій Підлісний додав, що розглядається інший варіант газопостачання - договір на 60 днів із Постачальником останньої надії, тобто "Нафтогазом". Але справа у тому, що Кабінет Міністрів не ввів у дію порядок закупівлі газу у ПОН. При цьому в Prozorro вже є прецеденти закупівлі газу у ПОН. 

Газ у ПОН можна закупити за короткою процедурою, обґрунтувань цьому є декілька: якщо її не провести, зупиниться робота соціально важливого об'єкту; Кабмін не надав алгоритму укладання договору з ПОН; якщо не закупити газ у потрібні терміни, складеться техногенна надзвичайна ситуація. Тому заступник голови ініціював на 22 січня збір комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій, де будуть вирушівати питання проведення торгів відділом освіти по скороченій процедурі. 

Але всі ці проблеми не завадять навчальному процесу. Юрій Підлісний запевнив, що діти навчатимуться зараз і потім, школу не закриватимуть, учнів не розподілятимуть по інших закладах.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Славянск новости Донецкая область школа навчання опалення газ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
312 переглядів в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі