• Головна
  • Український націоналізм у Слов’янську. Документальні історії - ВІДЕО
Відео
17:15, 19 березня 2021 р.

Український націоналізм у Слов’янську. Документальні історії - ВІДЕО

Відео
Український націоналізм у Слов’янську. Документальні історії - ВІДЕО

Слов’янськ - перше місто на Донбасі, де відкрили автокефальну українську церкву, а разом із радянським світом існував світ української “Просвіти”.

За офіційними документами відомо, що український націоналістичний рух активно розвивався у Слов’янську ще з 1917 року. У певний період у місті діяла “Просвіта”, українська церква, ОУН.

Не секрет, що під час Радянського Союзу і у післярадянський період усі документи, які тим чи іншим способом могли довести “українськість” населення, знищувалися. Але є ті, що збереглися. Частини з них досі приховані, частини відкриті і вже оприлюднені, частини зберігаються у істориків і краєзнавців. 

Багато років тому у  місті працювала організація “Просвіта”, до якої входила, переважно, еліта суспільства. Перша “Просвіта” була створена на базі хіміко-механічного технікуму. 

Приблизно у той же час разом з “Просвітою” у Слов’янську відкрили першу на Донбасі українську автокефальну церкву. Вона знаходилася на місці сучасного Олександро-Невського собору. 

Старостою української автокефальної церкви, до якої входили 500 людей прихожан, був Полікарп Марапулець. 

Ми поспілкувалися з істориками Олександром Добровольським та Тетяною Лисак щодо українського націоналізму у Слов’янську. А онук Полікарпа Марапульця Геннадій розповів історію свого родича.

Документальні історії українського руху у Слов’янську:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #український націоналізм #націоналісти #ОУН #Просвіта #УАПЦ #Добровольский #Лисак #Марапулець
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...