• Головна
  • Кулики-довгоноги, качки та фазани – які птахи водяться у Слов’янську
Стаття
09:23, 1 квітня 2021 р.

Кулики-довгоноги, качки та фазани – які птахи водяться у Слов’янську

Стаття
Кулики-довгоноги, качки та фазани – які птахи водяться у Слов’янську

1 квітня – це не тільки День сміху та жартів, але й Міжнародний день птахів (День орнітолога). А які птахи живуть у Слов’янську?

Список птахів фауни України складається з 432 видів, які нині трапляються або траплялися на території країни протягом останніх 150-180 років. А скільки ж видів птахів є на території Слов’янська? Аби дізнатися таку інформацію, ми звернулися до Слов’янського краєзнавчого музею. Допоміг нам у цьому науковий співробітник музею Олександр Гаєвий.

Протягом року на території міста зустрічається більше 200 видів птахів. Серед них є осілі птахи, наприклад, усім знайомі горобці та синички. Є перелітні птахи, які на період холодів летять на південь. А є перелітні зимові птахи, наприклад, омелюк чи снігур.

Існує класифікація за місцями їх проживання – це лісові птахи, степові та лугові, водоплавні та рибоїдні птахи, хижі, а також птахи, які живуть на просторах навколо води.

Ось такі у нас зустрічаються водоплавні та рибоїдні птахи: мартин звичайний, либідь шипун, пірникоза чорношия, чирянка велика, рибалочка, бугайчик, курочка водяна, лиска, чернь чубата, широконіска, гагара чорношия, чапля сіра, свищ, попелюк, крижень.

Усіх цих птахів мешканці міста та гості хоч раз могли бачити на озерах Слов’янського курорту та на річці Колонтаївка.

А на території пташиного заказника «Приозерний» живуть кулики-довгоноги, які внесені до Червоної книги. Тут живе їх досить велика колонія. Заказник «Приозерний» унікальний тим, що це єдиний в області орнітологічний заказник, який знаходиться в межах міста. Він є частиною РЛП «Словянський курорт». Безпосередньо на території заказника проживають близько 80 видів птахів.

Серед лугових птахів у Слов’янську можна побачити куріпок, фазанів, травників, чайок, баранців звичайних (бекас) та пастушків. Куріпок та фазанів часто бачать у межах міста, у парку Шовковичному, у кар’єрі в мікрорайоні Лісний чи біля річки Колонтаївка.

Лісових птахів у Слов’янську представляють: беркут, сорокопуд жулан, припутень, сорока, сиворакша, грак, ворона сіра, сорокопуд чорнолобий, сова вухата, кібчик, іволга, лунь болотяний, яструб малий, канюк.

Близько 30 років тому були місця гніздування орлів. А зараз цих птахів можна рідко побачити. Також не часто зустрічається зараз беркут. А ось вухаті сови знаходяться у межах міста, наприклад, у уже згаданому парку Шовковичному.

Важко сплутати з іншим птахом іволгу, яка має яскраве жовте пір’я. Також неможливо сплутати з іншими птахами сірих та білих чапель.

Отже, якщо уважно подивитись навколо, особливо влітку та навесні, то можна побачити, що наше місто – мініатюрний пташиний всесвіт, в якому постійно кипить життя.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #природа #птахи #орнытологыя #заказник #заказник Приозерний
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...