LifeStyle
17:20, 10 квітня 2021 р.
Від першого кволого листя до нового горщика: коли та як пересаджувати кімнатні рослини
LifeStyle
Майже в кожного вдома стоїть хоча б один горщик із кімнатною рослиною. Як же правильно доглядати таку рослину і чи треба пересаджувати?
Кімнатна рослина – не степова трава, тому із нею не пройде варіант «просто принести додому та поставити на підвіконня». Є люди, котрі доглядають за рослинами, як за сласними дітьми. А є ті, в темному кутку стоїть одна пильна рослинка в горщику.
Тож, як зрозуміти, що рослину треба пересадити? І як та коли її треба пересаджувати? У цьому ми спробували розібратися.
По-перше, є кілька ознак того, що рослині потрібен «новий дім»
- Рослина «прямим текстом каже», що її треба пересадити, якщо коріння виступає з поверхні ґрунту, проростає зі зливного отвору в нижній частині горщика.
- Рослина тоді потребує пересадки, коли призупинила та сповільнила зріст.
- Якщо рослина змістилася в горщику, то це теж одна з ознак.
- Після поливу вся вода відразу ж стікає на підставку горщика, бо коріння вже зайняло весь його обсяг.
- Рослина досягла великих габаритів і стала нестійкою.
- На поверхні ґрунту з’явилися відкладення солей.
По-друге, сезон пересадки має значення
Якщо ви тільки привезли додому свою рослину, то її не треба одразу пересаджувати – слід дати їй кілька тижнів на адаптацію. Молоді та невеликі рослини треба пересаджувати кожного року в трохи більші горщики зі свіжою землею.
Великі рослини або ті, що повільно ростуть, можна пересаджувати раз у два роки або тоді, коли вони переростають свій горщик.
Зазвичай кімнатні рослини пересаджують навесні, у березні-квітні. У цей період закінчується зимовий спокій, рослини краще переносять стрес. Але квіти, які цвітуть взимку, слід пересаджувати на початку осені.
Третій пункт – вибір горщика
Новий горщик повинен бути глибше попереднього десь на 5 см і ширше – на 4 см. Якщо горщик занадто великий, він дає корінню забагато вільного місця для росту та води, тому воно може загнивати.
У горщику обов’язково мають бути дренажні отвори у нижній частині. Слід звернути увагу, що у пластикових горщиках температура ґрунту на 1-2 градуси вище, ніж у глиняних. А нові глиняні горщики на початку забирають у себе вологу, тому рослина може її недоотримати.
Деякі рослини взагалі краще себе почувають у прозорих ємностях.
А що ж із ґрунтом?
У спеціалізованих магазинах та відділах, присвячених садівництву та квітам, існує великий вибір ґрунту, призначеного для пересадки кімнатних квітів з різних груп. Вибір суміші, спеціально призначеної для рослини, дає більше шансів для повноцінного розвитку.
Але для більшості невибагливих рослин досить універсального ґрунту. Він повинен бути пухким, легким, повітро- і водопроникним. Щоб перевірити, що земля добре пропускає воду, варто заповнити горщик землею і рясно полити. Вода повинна стекти через отвори. Якщо так не відбувається, то грунт слід змішати з невеликою кількістю крупнозернистого піску або дрібного гравію.
І як же пересаджувати?
За кілька годин до процедури слід рясно полити грунт. Тоді буде легше вийняти рослину з старої ємності, а зволожене коріння краще перенесе стрес.
Маленькі екземпляри перевертають догори дном. Якщо квітка не виймається, то злегка постукайте по денцю горщика.
Для вилучення великих рослин може знадобитися широкий ніж або шпатель, яким проводять по кромці горщика, намагаючись відокремити земляний ком. Якщо коріння обвило дно, то акуратно його витягніть і подивіться, в якому воно стані. Довгі тонкі і мертві корінці слід обрізати.
Перед тим як поставити квітку в нову ємність, насипте на дно тонкий шар дренажу (наприклад, гравій). Потім заповніть частково ґрунтовою сумішшю, помістіть рослину в центрі горщика, а далі насипте грунт навколо нього, утрамбуйте пальцями і рясно полийте.
Після пересадки кімнатні квіти відчувають стрес, тому їм потрібен час, щоб відновити сили. А отже:
- Не піддавайте деякий час квіти впливу прямих сонячних променів.
- Тримайте грунт рівномірно вологим, але не сирим.
- Не удобрюйте нещодавно пересаджені рослини. Зачекайте, принаймні, місяць до першої підгодівлі, коли коренева система адаптується і стане активно розвиватися, тим більше що свіжа земля багата поживними речовинами.
А ви розводите кімнатні рослини? Діліться у коментарях, якими зеленими улюбленцями пишаєтеся найбільше.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:49
Вчора
14:20
Вчора
10:29
Вчора
16:15
11 жовтня
15:04
11 жовтня
Спецтема
Оголошення
12:20, 5 жовтня
22:47, 6 жовтня
08:04, 9 жовтня
91
10:01, 1 жовтня
22
live comments feed...
Коментарі