• Головна
  • Слов’янськ у рейтингу доступності. Активісти аналізували інфраструктуру і заклади міста
17:19, 23 квітня 2021 р.

Слов’янськ у рейтингу доступності. Активісти аналізували інфраструктуру і заклади міста

Слов’янськ у рейтингу доступності. Активісти аналізували інфраструктуру і заклади міста

Слов’янськ досліджують на предмет доступності. Активісти і волонтери вже аналізують інфраструктуру і заклади міста. 

У Слов’янську відбувся захід, організований командою проєктів Рейтинг доступності міст України «Тостер» і Доступно.UA

Дослідники і фахівці з доступності, місцеві активні громадяни, депутати та представники міської ради зранку обговорили подальші шляхи своєї роботи у Слов’янську. 

Вдень на базі Монополії Крона відбулось знайомство учасників з проєктом “Рейтинг Тостер”, його основними інструментами. Після цього групи відправились на самостійне проходження та опрацювання маршрутів перевірок.

Засновник Доступно.UA Дмитро Щебетюк зізнався, що очікував від міста-курорту кращих умов для людей з інвалідністю. Але своє місце у рейтингу доступності міст України Слов’янськ отримає вже після щільного аналізу усіх отриманих даних. 

“Ми розповідали, як проводиться моніторинг, як перевіряємо, бо треба навчити волонтерів, як це робиться...Зараз активісти і волонтери пішли перевіряти місто по цих методологіях. Після цього ми зустрічаємось на обговорення спільних вражень. Це корисно як для місцевих, так і для нас” 

Слов’янськ у рейтингу доступності. Активісти аналізували інфраструктуру і заклади міста  , фото-1

Потім впродовж трьох тижнів після аналізу отриманої від волонтерів інформації будуть складені рекомендації, які направлятимуть на міську раду. 

Депутатка міської ради Ольга Алтуніна, яка також була присутня на заході, запевнила, що тема інклюзії для Слов’янська є важливою. Дуже добре, що знайшлись такі організації, які готові не лише говорити, але й моніторити ситуацію і надавати свої висновки. 

На жаль, Слов’янськ як місто-курорт залишилось лише на папері, - каже Алтуніна. Коли нам вдасться його відновити, поки невідомо. Проте, про дороги, тротуари і зони доступності нам треба говорити вже зараз. 

Слов’янськ у рейтингу доступності. Активісти аналізували інфраструктуру і заклади міста  , фото-2

“Мы должны понимать, что здесь должны присутствовать представители власти, которые завтра будут заниматься утверждением профильных программ и формированием бюджета, в котором будут предусматривать расходы на такие мероприятия” 

Депутат Олександр Беліменко розповів, що власноруч неодноразово заносив у міськрайонний суд людей з інвалідністю, тому проблема доступності у Слов’янську йому добре знайома. 

“Зараз ми хоча б маємо визначитись з напрямком руху, щоб ми розуміли, куди наша країна і люди мають рухатись, щоб реалізувати всі ці потреби і вимоги”. 

Одна з груп, яка відправилась моніторити ситуацію з доступності у місті, перевірила показники у місцевому пологовому будинку. Тут учасники проєкту вже помітили перші порушення: відсутність зорових вказівників, тактильної і попереджувальної плитки, зручного виходу до зупинки громадського транспорту. 

Після того, як усі локації будуть досліджені, учасники зберуться для обговорення результатів.

Повний аналіз доступності у Слов’янську буде готовий через три тижні. Тоді ми і дізнаємось, яке місце у рейтингу доступності міст посяде наше місто.

ГО "Доступно.ЮА" реалізує захід за підтримки проєкту USAID "Демократичне врядування у Східній Україні".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #доступність #рейтинг #місто #Доступно.UA
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...